Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Lilith03

Milé překvapení, které z nikterak zajímavé zápletky vyždímalo vše na maximum. Poselství filmu je zajímavé, ale pojaté to bylo dost nechutným způsobem. Zvládám všelijaké horrory, ale tahle tématika mi nebyla vůbec příjemná, možná to ovlivňují i mé problémy s jídlem. Každopádně když pominu to, že mi bylo z filmu dost blbě, tak celkový průběh šel dobrým směrem. Herecké výkony a dialogy byli výborné, nemám téměř co vytknout. Nejsem ovšem spokojená s koncem a příběh na mě působí dost nedotaženě... Co je teda díra? Kdo ji řídí? Proč tam lidé přicházejí dobrovolně? Jak to vlastně celé dopadlo? No šlo to zakončit o dost lépe. ()

W.Goldfinch

Villeneuveovo Další patro nataženo na celovečerní stopáž. Film má jedinou myšlenku, která se proto nepřekvapivě vyčerpá po prvních patnácti minutách a zbytek už nikam nevede. Je to vlastně dost nevkusná a hloupá podívaná, plná samoúčelného násilí, nelogického chování postav a naprosto zbytečných flashbacků, které nic neobjasňují. Což by asi nebyl problém, pokud by ten film byl aspoň zábavný, bohužel není. Kvůli tomu i přiměřená devadesátiminutová stopáž se zdá nekonečná. I tematicky podobná Kostka, kterou nijak zvlášť nemusím je výrazně lepší film. ()

rigby

Hodně zajímavá myšlenka. A silně depresivní ztvárnění. V dnešních dnech jsou tyto lidské vlastnosti navíc aktuální. Akorát jsem si u toho moc duševně neodpočinul. Ale zážitek to byl. Jen ten konec byl až moc uťatý a nedořčený. ()

Accuphose

Zaprvé oceňuji fakt, nakolik dokázali tvůrci vyždímat z této jednohubky maximum. Nicméně hranice jednohubky překročena nebyla. Pokud by tvůrci natočili ještě lepší porkačování, tak své hodnocení zvednu. Protože potenciál tam je. Tedy ten byl i u kostky a tam to mělo tendenci sestupnou. Zasloužené 3 hvězdičky. ()

new4nomaly

Díra vás naprosto vtáhne a nepustí do poslední minuty. Není zde snad jediné hluché místo. Celý film jste v napětí a netušíte co bude dál, jen si pořád říkáte, kolik pater může být ještě pod vámi. Perfektně naservírovaná myšlenka a ještě lepší, že se týká každého z nás. Musíme se nad sebou zamyslet, navíc v těchto těžkých časech. Jednou jsi nahoře a jednou dole.....Jak prosté ()

KolarikKing

Originální psycho thriller s filozofickou myšlenkou. Je to dost nechutné a brutální. Nechápu jak tam mohl jít dobrovolně, já bych zdechnul do týdne a to ne jenom kvůli jídlu. Film si udržuje psycho atmosféru po celou stopáž a nebýt toho konce tak bych dal plný počet. Takhle je to 7.5/10. Ale Španělé opět bodují. ()

MartyIsMad

Téměř celý film naprostá pecka. Děj mě úplně vtáhnul a neustále držel v napětí a pozornosti. Doopravdy vynikající nápad vertikálního vězení s omezeným přísunem jídla. Otevřený konec byl podle mě trochu slabší.. každopádně doufám, že se ráno probudím opět ve své posteli a né "dole". ()

panki9922

Veeeľmi zaujímavý námet nie až tak plnohodnotne dotiahnutý do konca? Možno. Dôležitejšia bola ale z môjho pohľadu cesta k záveru filmu, než samotný záver. Tá paralela k tomu, čo sa v súčasnej dobe vo svete deje v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 je neuveriteľná. O to viac, že El hoyo je Španielsky film, kde si momentálne lekári vyberajú, komu poskytnú potrebnú zdravotnú podporu a koho "nechajú" zomrieť. Spontánna solidarita je to, čo svet (a El hoyo) momentálne potrebuje najviac. ()

Ivu.shka

Je to taková gastronomická kostka s hlubokým a skvěle vystiženým smyslem. Jak já miluju takový filmy! Neuvěřitelně originální nápad jak ztvárnit naší společnost, skvělej hereckej výkon a hlavně ten minimalismus je prostě top. Je to prostě nářez a za mě jeden z nejlepších filmů co jsem poslední dobou viděla. ()

Naghavi

Nečekaně dobrý kousek z Netflixu! Netradiční vězení s rautovým stolem na platformě, to se opravdu jen tak nevidí... ()

JaraSit

Pod servírovanými záběry jsem si subjektivně vytvářel svoji symboliku celého konceptu. Snímek jsem vnímal s politicko-společenským podtextem. Kritika sobeckosti, principy nadřazenosti, nepoučitelnost. To na mě ze začátku fungovalo skvěle. Ke konci začíná mít tato symbolika své mouchy a závěr má již vyloženě náboženský podtext (alespoň tak jsem to pochopil). To je naprosto legitimní, přesto bych uvítal větší stupeň volnosti v možnosti chápání celého filmu. Za to také -1*. ()

PlaCzech

Tenhle film jde z "divný" na "nechutný" rychleji než Ferrari z nuly na sto. Pak to ještě přidá a jde na "hodně znepokojující". Tohle určitě nedoporučuju nikomu se slabým žaludkem. ()