Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Botonek

Tahle kulinářská specialita mě bavila od začatku do konce, chce to mít jen dobrý nápad a velké divadlo se dá sehrat i za málo peněz. A navíc se tu nastavuje zrcadlo. ()

Stinger78

Španělská kulinářská specialitka, neotřelá, zábavná, lehce nechutná. Taková španělská Kostka. Škoda toho ulítlého konce, nicméně to stále řadím k tomu hodně dobrému, co jsem v poslední době viděl. ()

futislav

Asi nejlepší film za posledních několik let. Výpověď o lidstvu, jaké je či v jaké se promění pod tlakem okolností . Nedoporučuji koukat na něj u večeře :-). Velmi silné. 90% ()

Kulivier

Že je to španělský a má to otevřený konec, prostě nestačí, sorry jako. Dokážu si představit, jak američtí adolescenti na střední škole o filmu diskutují jako o "nejvíc deep filmu ever", protože netflix. Ale to, že jednoho z bambilionu Netflix scénáristů napadl vizuálně a tématicky podbízivy námět pro tuto cílovou generaci a to, že nevědí, co s tím, skryli pod otevřený konec, mě prostě neohromí. "2 * 333 = 666", "Paralela lidské společnosti", "bla bla bla". Já jen doufám, že mě zase nějakou dobu nebude někdo nutit koukat na tvorbu Netflixu. Next. ()

Bejbr odpad!

Pozor, nedbejte dobrého hodnocení. Je to ztráta času a jen vás to naštve, protože - námět super, zápletka dobrá, ale vůbec se člověk nic nedozví a nemá smysl na to koukat. Celej film člověk čeká na nějakou odpověď a stane se z toho absolutni kravina, dokonce bez možnosti domyslet si konec. ()

Andy.222

Velmi zvláštní zážitek. Na jednu stranu dokonalá metafora toho jak funguje lidská společnost a její palčivé problémy - ber dokud můžeš, nevíš jestli budeš příští měsíc nahoře nebo dole. Solidaritu musíš vynutit v podstatě násilím, protože ji málokdo je ochotný projevit dobrovolně. Vynikající těžká atmosféra, přiměřená stopáž, slušné herecké výkony. Přesto na konci jsem měl zvláštní pocit, že pořádně nevím, co si z filmu vzít. Film vám vlastně moc informací nedává - pravděpodobně úmyslně. Žádné návody, žádná řešení. Nevíte kdo je podle něj vedení, jestli poselství zabralo apod. Proto se mi film vlastně velmi špatně hodnotí. Je natočený rozhodně dobře, ale pocit/dojem z něj je zvláštně zmatený a nezachytitelný. ()

danny70

První dvě třetiny naprosto vynikající, byl jsem si jistý, že tomu dám pět hvězd. Ale pak se to začalo dost kazit. Nejdříve ta nutnost vnést do toho nějaké to poselství, no a ten závěr, za mě strašný. Tyhlety otevřené filozoficko-umělecké konce, to nemám rád. Dlouho jsem váhal mezi tři a čtyři, nakonec tedy lepší tři hvězdy. ()

Marcecek

Celkom originálny nápad, aj keď asi to nebol prvý film s podobným námetom. Dal by som aj 4*, ale keď to skončilo, asi 2 minúty som sa pozeral na záverečné titulky, že wtf? A tá plošina levitovala, či bola na niečom prichytená? ()

sarulefilm

Luxusn! Španělské sci-fi, které je napínavé od začátku do konce. Je to hodně originální a opravdu to diváka jen tak nepustí. Člověk se sám musí zamyslet, co by na takovém místě dělal. Velmi vážný film je ale i odlehčený vtipnými scénami jako: Já jsem si vzal knihu, co sis vzal ty? Film se opravdu ani nebrání brutalitě a navíc to uspokojí i všechny, kteří v tom nehledají obyčejné sci-fi, ale skutečně originální zpracování nějakých psychologických pochodů a jednání lidí ve společnosti. Ale je pravda, že ke konci už se kvalita zhoršovala. ()

flyer.nick

Takových geniálních 85 minut a pak to v posledních pěti minutách takhle za stálého míchání vylít do hajzlu. To už závěr Kostky byl teda lepší. ()

Little_Sawy

El hoyo mě celkově pohltilo, a jěště jsem neviděla tak mňamóznej, když vravím, mňamóznej tak doslova mňamóznej horor že jsem dostala taký hlad! Musím uznať, že zajímavej námět na příbeh, scenáristi opravdu nechrápali. ()

LadyLokiLili

Skvělý námět, zajímavé tema a dobře zpracované. Za tohle bych klidně dala 5/5. Akorát trochu nevysvětlená podstata. Byla to nějaká hra ? Experiment ? Těžko říct… jinak celý snímek krásně poukazuje na problematiku každého společenství a to tak, že ti co jsou pomyslně postavením  “nad námi”, na nás z vysoka s*rou, bez ohledu na to, že sami byli nebo mohou být v naší situaci.  Můj hlavní problém je však s ukončením typu “domysli si sám”. Sice je docela zjevné, jaký by byl konec, ale nějak nejsem fanouškem takových konců. Jinak teda solidní 3/5 ()

Lupas888

Tento snímek ve mně zanechal hodně smýšlených pocitů. Film jsem si pustil jen tak aniž bych cokoliv očekával. Premisa hodně zajímavá a celkově jsem byl překvapený z konce. Film je toková kritika společnosti, zároveň se nebojí ukázat tvrdé, krvavé a celkově temné a psychicky náročné scény. Několikrát mi i nějaké věci nebyli příjemné a měl jsem takový ten nepříjemný pocit Několik herců jsou kvalitní, že jsem poznal, že umí hrát. Ke konci sice psychické drama trochu shodí ten konec, který není nejlepší, ale není to tak zle. Celkově jsem si tento film užil a jsem rád že jsem ho viděl. 7/10 ()