Díra

• Španělsko El hoyo (více)

chaturga

Tento film je pro mě mistrovské dílo, které by měl vidět každý. Systém vertikálního vězení s promyšleným poselstvím, aby člověk nebyl svině, ale bohužel to tak prostě je a zůstane. Nicméně rozuzlení absolutně brilantní, pokud jsem to tedy správně pochopil. Neskutečná a zároveň smutná podívaná. ()

Mngwa

Musím říci, že španělská produkce se mi líbí čím dál více. Tento počin je důkazem, že je stále možné tvořit originální a chytré filmy. ()

Khamsin

Nechutný a morbidní. Tedy přívlastky, které mám ve filmech raději v menším množství. Ale jinak je to geniální. Žádná tuctovka, a to sakra cením. Alegorií je tam docela dost, a to já můžu. Je to rozhodně zážitek a absolutně mi nechybělo vysvětlení, co je to vlastně za místo, jaký má účel nebo bližší určení, jak vlastně funguje a proč. Naopak si myslím, že takové vysvětlování by filmu hodně ublížilo. Dobré to bylo... velmi dobré... >| ()

Sharpooter

Nápad tohoto filmu byl jednoduchý. Na světě se plýtvá jídlem, a tak vznikl tento film ve kterém, pokud postavy nebudou spolupracoval tak někdo umře. Film je celkově dobrý, má pěkně napsaný příběh a bylo zde i pár skvělých momentů, ale něco tomu chybělo. Zkrátka film končí z nenadání a neukáže nám co je na vrcholu díry. Celým filmem nás provádí napětí, které na konci není vyvrcholené. 6,5/10 ()

Shimon987

Námět a idea filmu naprosto bezchybná. Záblesky z nultého patra, kde se připravují pokrmy s precizností ukazují až komičnost jakým způsobem se to celé odráží na spodních patrech. Přestože "poselství" filmu je zamyšlení hodné, některé motivy se ve filmu začaly opakovat a už to lehce ztratilo jiskru. Nicméně hudba byla skvělá. Hodnotím **** ()

baddass01

Zbytečně nadhodnocený film, který stojí a padá na násilných, nechutných scénách. Chyběl tomu pořádný začátek a konec filmu, logiku aby tam člověk taky chvílemi pohledal. A ta pátrající Vietnamka bylo jako co ? A to její dítě se vzalo kde ? Za mě vzhledem ke zdejšímu hodonocení docela zklamání. ()

gemi

Hodně originální, až surrealistická záležitost. Podobenství lidství a s ním spojené nelidskosti a nedostatku empatie. Ti, kteří jsou na tom jen malinko lépe než ti ostatní, nedokážou dobrovolně ubrat ze svého komfortu proto, aby ti méně šťastní mohli byť jen přežít. A to ani v situaci, kdy mají zjevný přebytek. Uf... Hutná záležitost, ke které jsou tři hvězdy možná nespravedlivé. Ale nevím, jestli bych to chtěl vidět znovu. Trošku mi to připomíná Kostku, ale ta je přece jenom popovější, líbivější. ()

Hellknight12

Veľmi zaujímavý nápad na spracovanie. Pekne rozobratie spoločnosti od vrchu až po samotné dno. Máme tu pekne ukazaný "zákon padajúceho hovna". Máme tu veľmi dobrú atmosféru. Tvorci sa nebáli ísť ani do brutálnejších scén. Pomocou, ktorých pekne nám ukážu jednu z myšlienok filmu. Herci sú sympatický a hrajú najlepšie ako vedia. Výborna hudba, ktorá podporuje atmosféru. Atmosféra filmu môže byť pre niekoho pekne klaustrofobická aj, keď je to jedna veľká budova a je v nej veľa ľudí. Máme tu celkom pekný strih a aj veľmi dobrú kameru. Film má 94 min. Mohlo to byť o niečo dlhšie aby nám trošku viac priblížili niektoré vedľajšie postavy. Film môžem odporučiť každému. Neodporúčam ľuďom si slabším žalúdkom. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

mica_micova

Spoiler! ...takže to dítě jako žilo x měsíců na samým dně, kde na něm nikdy nezbylo jídlo a je tak fresh? Nebo jako dostávala sváču mimo? A proč ona má bejt nějaký to poselství? Jako důkaz, že ji tam odtud někdo poslal? Dyt na tu platformu mohla v klidu vlézt sama přece..  Je tam nějak moc otazníků, který mi brání v tom tomu dát víc hvězd. Film by měl dávat smysl. ()

misar3

Brutální a děsivý mindfuck s rychlým spádem a charismatickými herci. Na španělskou tvorbu velmi kvalitní snímek. ()

celticek

No, rypáky do toho vybrali luxusní. Nejdřív ten dědek a pak ta ohyzda s každým okem jinde a s jezevčíkem jako bonusem. Nevím proč, ale hodně silně mi to připomnělo Kostku. Španělé umí lépe, nějaké symboly by se tam najít daly (patra jako lidské kasty, poslední patro č.333 = 666 lidí). Hudební doprovod je super. Nejvíc se mi líbila ta vražedkyně. Na padání z vyšších poschodí jsem taky čekal, dobrý nápad:) Bohužel to všechno zabíjí tupý konec a trochu osvětlení jako třeba proč?, systém nesystém přerozdělování do pater, atd. Každopádně za dnešek nejlepší film na celé čáře. Kupodivu mi to žraní z desky vadilo a to si myslím, že mám silný žaludek. ()

ANTYCHRYST

Tooo neee tohle.. Celou dobu čekám s otevřenou hubou.. (chuť k jídlu mě přešla) proč takovej nekonec... :( absolutně jsem netušil co od toho očekávat.. Po pár minutách už jsem si pohrával s myšlenkou.. že se dá sníst cokoliv.. a ejhle.. následovalo to dle mého očekávání.. Zajímavé komorní Gore psycho vězeňské dramo.. Ala Cube.. Uzavřený malý prostor.. záleží jen na lidech jak se zachovají zdali budou myslet jen na sebe nebo i na ostatní co jsou pod nimi.. A co jiného čekat nežli neandrtalce co hned v prvních patrech jídlo poslapou.. :( hodně zajímavé sociální poselství.. Jen ten konec Teda... Vrrr.... :( 80% sledovat rozhodně v originále a titulky. ()

papadoce

Poučka: Diera je vlastne novodobá kocka. Koniec poučky. Len je lepšia (asi tak o 23 rokov). Nápad prepracovanejší so šarmantne sociálnym rozmerom, ale hlavne vložený do rúk El Muerta, rýdzo európskeho hovada, ktoré sa nebojí ukázať Inmundicia. Mňa Un loco de cataluña neurazil, práve naopak. Že sme sa nič nedozvedeli ? Yo sabia eso. A nezabudnite ...... najmä Solidaridad. Bueno ? ()

KillerZeli

Ti vrchní komentátoři by měli nechat některé vtipné poznámky a postřehy i na některé komentátory níže. Abychom se i my měli šanci prosadit a obohatit čtenáře. Třeba i dostat bodík, abychom se posunuli nahoru. Ale oni nechtějí nechat nic pro ostatní. Smějou se nám a nabírají sílu z pohledů čtenářů ČSFD. ()

Miagy

Originálne, dostatočne napínavé, temné, ale záver s tým posolstvom bol akosi uletený. Rovnako mi ušla pointa s opačne číslovanými poschodiami, takže ak niekto toto číta a vie odpoveď šup do správy.. Platforma je ale dôkazom že španielska tvorba je unikátom a stále má čo ponúknuť.... ()