Mimořádný a inspirativní skutečný příběh rodiny Teagueových. Matt (Casey Affleck) je válečný korespondent a bývá často na dlouhou dobu pryč z domova, jeho energická manželka Nicole (Dakota Johnsonová) je divadelní herečka a mají spolu dvě malé dcery. Jejich životy se však otočí, když Nicole diagnostikují rakovinu v terminálním stadiu. Dětem to chtějí sdělit až v okamžiku, kdy na tom Nicole bude moc zle a Matt dělá, co může, aby zvládl povinnosti pečovatele a rodiče, které ho ale bohužel začínají zahlcovat, a tak jim nečekaně nabídne pomoc jejich nejlepší přítel Dane Faucheux (Jason Segel), bývalý Nicolin spolužák. Odsune svůj vlastní život na druhou kolej, aby mohl zůstat s nimi. Dopad tohoto rozhodnutí je větší a hlubší, než si kdokoli dokázal představit. Po Nicolině smrti Matt napíše článek s názvem „Přítel“, který věnuje Danovi. Mattův článek získal cenu v časopise Esquire a stal se námětem pro tento film. (JOJ Cinema)

silentname

"Our Friend" bol skutočne film, ktorý si ma získal. Niekedy stačí, aby sa stretli dvaja ľudia, ktorí vedia čo robia a vznikne z toho veľmi dobrý film. A v tomto prípade mám na mysli režisérku Gabrielu Cowperthwaite a scenáristu Brada Ingelsby. Obaja už mali ukázať svoje schoponosti vo svojich predchádzajúcich projektoch a tak nie je žiadnym prekvapením, že to funguje. Ale ak dáte do hlavných rolí správnych hercov, tak to vynikne ešte o to lepšie. Casey Affleck sa posledné roky ukázal, že vie veľmi dobre zahrať postavy, ktoré prechádzajú nepríjemnými skúsenosťami a tu potvrdzuje svoj talent opätovne. Skvelý výkon. Hviezdou filmu je ale pre mňa úžasný Jason Segel, ktorý predal každú jednu scénku, v ktorej bol. Dáva tomu potrebné srdce, humor a okrem toho musím povedať, že mám voči Danovi obrovskú dávku rešpektu. Už len čisto z titulu, že skutočne zastavil svoj vlastný život, aby pomohol dvom skvelým priateľom. A nemyslím si, že by to urobil ktokoľvek. Film je emocionálne silný a má svoje momentky, ktoré skutočne fungujú. Okrem toho je ale super, že film nám tie dramatické momentky vie správne dávkovať. A vie to skombinovať prípadne aj s komickými časťami, alebo nám podajú väčšiu časť príbehu, ktorá nám ukáže viac pozadie vzťahu Matta a Nicole. Mimochodom keď už o nej hovorím, tak pochvala aj pre Dakotu Johnson. Myslím si, že to dala veľmi presvedčivo. Možno to nebolo tak silné ako niektoré iné emocionálne filmy, ktoré som mal možnosť vidieť v minulosti, no stále veľmi silný a kvalitne napísaný. Hodnotenie: A- ()

zahadum

Nemám rád filmy o umieraní ale na druhú stranu je v nich kus života a nefalšovanej pravdy o nás. Maximálna citová dráma natočená podľa skutočnej udalosti o človeku ktorý dal celého svojho človeka pre - cudzieho človeka. Cudzí človek nie je správny výraz ale priateľ je svojím spôsobom cudzia osoba a predsa niekedy bližšia ako najbližšia rodina. Výborný kasting, ako vždy civilne hrajúci Casey Affleck, skvelá Dakota a priam famózny Jason Segel ! Film je o umieraní ale nebojí sa obhájiť každú jednu slzu čo uroníte. 80 % ()

Aljak

Táto téma už začína byť vo svetovej kinematografii prakticky klišé, aj keď uznávam, že si rozhodne zaslúži pozornosť. Nebola to typická citová vydieračka (čomu som v podstate rád), ale na druhú stranu, to nebolo ani nič extra výnimočné, čo by nejako obzvlášť vynikalo medzi filmami s touto rakovinovou témou. Avšak to, čo vynikalo, boli vynikajúce herecké výkony ústrednej trojice! Čo sa týka kompozície s početnou retrospektívou, to sa mne osobne zrovna nepozdávalo. Dialógy priemerné, dejovo silné, no spomínaná kompozícia tomu skôr uškodila ako pomohla. 3* sú tak akurát! (ale uznávam, že som čakal od tohto filmu viac) ()

filipvrbik

Skvělé herecké výkony, drží snímek o rakovině nad vodou. Vadilo mi totiž, jak se neustále mění čas, a ne o hodinu, ale rovnou sem tam o pár let. Byla to zjevná snaha udělat film zajímavější, ale je tím i zmatenejší a zároveň hned v první scéně vidíme jak to celé dopadne, a to není dobře. Jinak je film hezky natočen, plný emocí a před ničím neutíká. Jen si myslím, že takovýchto příběhů jsou vlastně miliony (asi proto je to tak chytlavé), ale není zas ničím mimořádný, a zároveň podobných filmů už byla spousta. Ale jo, herci to zvládli bravurně, Dakota Johnson po těch trapných odstínech šedi, ukázala úplně jinou hereckou polohu a Casey Affleck dokazuje, že po právu získal Oscara...70% ()

Rathalos

Drama natocena a spracovana podla skutocnej udalosti zamerana na osudy jednej rodiny,ktora musi bojovat s tazkou smrtelnou chorobou,ale i na priatelstvo tak silne,ze takeho kamarata by si prial mat kazdy clovek na svete a hlavne v dnesnej tazkej dobe,film je to naozaj pekny,i ked smutny,no ma jednu chybu a to herecku Dakotu Johnson,ktora nebola absolutne presvedciva,svoju rolu nezvladla dobre,nevcitila sa do toho,siel z nej chlad,myslim,ze ona nie je vhodna na takyto druh herectva,jej idu lepsie postelove sceny,ale to je jedno,reziserka si jednoducho zle vybrala,mojou jednoznacnou volbou by bola Amanda Peet,verim,ze v jej podani by som sa zlomil a aj si poplakal,tak to skoncilo bez slz,preto jednu hviezdu odoberam...:-) ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (SONY_)