poster

Blbec jménem zákona

 • Česko

  Torrente: Blbec jménem zákona

 • Španělsko

  Torrente, el brazo tonto de la ley

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Španělsko, 1998, 97 min

 • Torision
  *****

  Tak tohle jsem si nemohl nechat ujít a musel jsem ho zkouknout i když ho dávali celkem pozdě v noci. Musím říct, že Segura je mega svině a překonal u mě na sviňákometru i Byllyho Boba Thortona v Santovi . Tenhle film má fakt koule a drsným a syrovým humorem se tu nešetří ani v nejmenším a často jsem si říkal, že tohle je fakt asi jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. Jo a Santi Segura je v mejch očích naprostej král, protože napsat, natočit a ještě ztvárnit Jose Luise, na to člověk musí bejt buď geniální, nebo jet pěkně dlouho na kokainu. Naprosto nechápu, jak tadyto může mít tak nízký hodnocení.(15.2.2008)

 • Malarkey
  *****

  Anti chlap, kterej fandí Atletiku a když vidí hlouček fanoušků Realu okamžitě zadupává svojí šálu do kanálu a vyřvává Real...no je tohle chlap? Ne tohle je Bouřlivák. Scény, které v tomhle filmu uvidíte nikde jinde neuvidíte, respektive scény ze života Bouřliváka jsou natolik originální, že tři hvězdičky jsou dost málo, a chápu to, že tohle na jedno zkouknutí ztrácí trošičku účel. Tohle se prostě nedá, takovejhle film asi jen tak v televizi neuvidíte. Řek bych, že klasickej obyčejnej člověk se u toho výborně pobaví, na druhou stranu rejpala už rozčílí fakt, že Bouřlivák se před noční v hospodě nesktuečným způsobem naláme v hospodě, a pak usedne do jeho rozpadlého stoletého Seata a jako policajt v utajení začne rajdit ulicema Madridu. Bouřlivák je prostě unikát.(17.3.2009)

 • ivan_drago
  **

  Tak tohle mě minulo obloukem... i když uznávám, že zpocenější film jsem neviděl... Představte si všechny špatné vlastnosti, které může policista mít a vynásobte to nekonečnem a přiblížíte se charakteru Torrenteho... Náznaky jisté satiry zde jsou, ale většina vtipů moc tlačí na pilu a dle mého jsou neobratné a bez určité lehkosti. Uvidíme co druhý díl. Ze slušných vtipů si vzpomenu jen na ten s fanoušky Realu...(5.1.2012)

 • B!shop
  ***

  Torrente, cesky Bourlivak, je tak neskutecnej dobytek, ze se to jen tak nevidi. Bejvalej policajt, co nema na praci nic lepsiho nez se v jednom kuse ozirat, kazdyho urazet a vyuzivat, navic vyzranej jak hovado a neustale spocenej jak prase. Pulka filmu je o tom, jak se Bourlivak ruzne mota po meste, jednou nekoho urazi, jindy vyuzije vloupacky a sam si nakrade. Druha polovina filmu uz ma precejen nejakej dej a Bourlivak zacne vysetrovat obchod s drogama, v cemz mu pomaha particka vymletejch skoro pubertaku. Sice tu je sem tam nejaka prestrelka nebo honicka, ale celej film stoji na Santiagovi Segurovi, kterej je v roli naprosto dokonalej a diky nemu je neustale cemu se smat. Ale po filmarsky strance se precejen nic extra nekona, takze to da tak akorat ty 3*.(6.5.2009)

 • Ratherfly
  ****

  Hehe, Torrente je fakt zkurvysyn - o tom žádná:) ,ale tak neodolatelným způsobem, že jsem té jeho propocené, arogantní a vypočítavé postavě musel fandit. Škoda jen, že si snímek neudrží "kvalitu" z úvodu po celou délku filmu a taky toho, že Segura líp nenapsal postavu hlavního záporáka, který je dost o ničem (v porovnání třeba s jinými vedlejšími postavami) - respektive, že je to takový fádní pičus, co by možná u jiného filmu bohatě stačilo, ale na tuhle psychárnu je to trošku málo.(5.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace