Sam (Caitlin Custer), mladá žena hledající práci, si všimne nabídky v místním pohřebním ústavu. Kontaktuje tedy jeho správce s příznačným jménem pana Montgomeryho Darka (Clancy Brown) a stává se jeho novou asistentkou. Při společné prohlídce márnicí vypráví pan Dark několik děsivých příběhů z temné historie města Raven's End a těch, kteří v něm zemřeli. (Hernycztek)

joemikes

Po dlouhý době jsem u hororu neusnul, udržel mě až do konce. Stihnul jsem si jen párkrát dolít víno a nasypat oříšky. Úžasný rekvizity, vyladěný příběhy, prostě parádní věc. ()

Holly_Molly

Del ToroXVěřte-nevěřteXV/H/S..Forma a přenádhernej vizuál jednoznačně vítězí nad obsahem. Film je poskládanej ze 4 příběhů, který se vypráví dvě hlavní postavy. První příběh je ultimátně zbytečnej / druhej je strašnej bizár, ale stejně tak píčovina / třetí je vizuálně božskej, ale nedává vůbec smysl / čtvrtej je nejlepší, nejvíc akční a má aspoň nějakou pointu a finální twist. Horor by tu sice jeden hledal marně, ale za to gore a bizarních scén je tu dostatek :-) ()

PMU

Poslední dva příbehy to vytáhly alespoň na 3 z 5. Ale přes hodinu to vypadalo na bídné 2 hvězdy. Odzačátku to byl opravdu čajík, což byl jistě záměr. Ale i ten čaj mohl být silný a hutný. Nebyl. Asi dvakrát jsem chtěl projekci ukončit, ale v sumě to byly celkem příjemné necelé dvě hodinky odeechového slabšího hororu. ()

Mykie

Skvělá hororová antologie, u níž se nabízí srovnání s nedávnými Books of Blood. Tvůrci Márnice ale dílko pojali o fous líp a cítím tady náběh na pěknou sérii. Jednotlivým příběhům nechybí originalita ani nadhled a je v nich vidět pevná ruka s jasnou vizí. Oproti jiným antologiím jsou příběhy propojeny mezi sebou malými detaily a celková kostra má vlastní dějový rámec s příjemným zvratem. Z celého díla čiší zvláštní poťouchlá zvrhlost, která se nejvíc projevuje v přístupu k jednotlivým postavám. Praktické efekty a gore jsou už jen milým bonusem. ()

lineker

Slušně gradující příběh plný příběhů. Nesluší se předbíhat ani naznačovat, ale to nejlepší prostě nakonec. ()

BStone

Výtečná kolekce morbidních příběhů s vydařenou pointou, odpovídajícím vizuálem a se skvělým Clancym Brownem. 70% ()

Boanka

Zvyčajne mi bizardné scény prídu komické, nie desivé, ale toto bola perfektná, čierna rozprávková výnimka. Komorné a veľkolepé. Možno ešte pár chvíľ viac v tom super dome, nech nie je len zneužitý na intro do Verte-neverte..Soundtracky, pán Dark.. muhehe, bolo mi cťou! ()

Gabe

Téměř až pohádkově-hororové vyprávění začínající už stylovými "knižními" titulky s atmosféru podtrhujícím hudebním doprovodem. Je pravdou, že skutečně nosným je jen ústřední příběh o hledání nové pracovní síly do pohřebního ústavu, seznamování se s jeho fungováním a cesta, která přivedla na pohovor novou uchazečku o toto místo. Ten rámuje celé vyprávění strašidelných historek, které jsou sice všechny originální a nemají čas začít nudit, oproti hlavnímu příběhu však ztrácejí v mých očích na údernosti i celkovém vyznění. Ať už jde o křížence chobotnice a Věci za zrcadlem, možné následky nechráněného sexu nebo možného rezultátu slibu ...dokud nás smrt nerozdělí. Navíc má scénárista a režisér Spindell v rukávu velký trumf - od chvíle, kdy ve dveřích ústavu stane Clancy "Kurgan" Brown krade si film pro sebe každou vteřinu, kdy je v obraze. ()