Mariachi

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Když má někdo ohromný potenciál a vůli jít za svým snem, dokáže věci vskutku nevídané. A to je případ Roberta Rodrigueze, který se rozhodl natočit pro Mexický videotrh svůj akční snímek, takřka za své kapesné. Dal do toho úplně všechno a vznikl fenomén, který se v jeho filmografii stal kultem. Byť to neměl jednoduché, natočil s partou svých přátel tak úžasný film, že po tom hrábl i Hollywood a o jeho kariéře bylo rozhodnuto. Pevný scénář, dokonalá živá kamera, na úrovni zvládnutí neherci. Za překvapivě hodně malý rozpočet byl s rouškou fantazie a všech možností natočen snímek, který se nezadá s podobnými a to za mnohem větší peníz. Robert takto ukázal že na to má a že když se chce, tak to jde. ()

panvasik

Tohle není Desperado, ale taky to není moc dobrý film. Chápu všechno, nebojte se. Mluvím o tom, že natočit film v tak nízkém věku a s těmi penězi, které Rodriguez měl, do kázal tak či tak divy. Reálně nechápu jak to se 7 tisíci americkými dolary dokázal uhrát, ale respekt. Tady se krásně hodí pořekadlo "když se chce, tak to jde". Já nechci nikoho jakkoliv urazit, ale ty herecké výkony mohly připomínat, až filmy od Neila Brena (já se fakt omlouvám). Je to tak či tak prdel sledovat a já si to v rámci možností i užil, ale vidím to spíš na přiměřenější hodnocení. PS: Byl docela nadlidský úkol ten film sehnat, nakonec jsem skončil na YouTubu na originálním znení a bez titulků 55% ()

plagjoklas

Amatérsky film svizný ako bic. Hudba je dokonalá a rezia je super. Rodriguez uz vo svojom prvom filme ukazal ze je kapacita. I ked na snimku vydiet ze mu chybali peniaze na zabavnosti mu neubera. Scenky snov mariachiho su perfektne. Prestrelky natocene svizne aj ked niektory predstavitelia hrat moc dobre nevedia je to stale vysokokvalitna zabava. No a este su tu dve malicke chyby. chyba tomu nadhlad a komickost ako desperadovi a tie zrchlene zabery sa mi nezdali moc dobre, ale inak je to film ktorý si 5 * zasluzi. ()

iNKa 1104

Tak nevím, co vytknouti dříve - jestli mátožnost postav, či celý děj... Omluvím celkovou unylost, kdy je cítit nedostatek financí /fajn, jedná se o debut/ , nemohu se však smířit s dětskostí a naivitou celého filmu... Scénář i dialogy jakoby psalo dítě na základní škole /připomíná mi to až zjednodušené chápání světa, názorně zobrazené v telenovelách... našinec je asi opravdu z jiného těsta než Mexičané/... Navíc herci jsou všichni tak oškliví :) a hrají tak prvoplánově, že to připomíná béčkové filmy pochybné kvality... Tři hvězdičky dávám pouze kvůli humorně nadsazeným situačním gagům, které mi jsou u Rodrigueze blízké...ale přesto všecko odpouštím Robertovi a vím, že pak už to rozjel ve velkém a že tohle byl jen takový školácký kousek :))... ()

Barak

Desperada mám teda mnohem radši. El Mariachi má svoji atmosféru, která je výraznější, ale na druhou stranu prohrává téměř na všech frontách - ať už to jsou hlášky, tempo, přestřelky, herci (Selma Hayek je o mnoho více přitažlivější) nebo třeba režie, která je odlišná od Rodriguezovi další tvorby. Těšil jsem se, ale zdaleka to nenaplnilo má očekávání, i když je pravda, že těch peněz bylo sakra málo, i když byly využity snad do posledního dolaru.... ()

Ondriss

Jednoduché, laciné a uklidňující - a s nadsázkou. Připadá mi zvláštní, jak spousta lidí hodnotí u filmu poměr Cena/Výkon. To je fain u piva, kde to platím z vlastní kapsy, ale ne u filmu, kde se o prachy stará někdo jiný. Takže komentáře typu: "za málo peněz hodně muziky" považuju za hodně zvrácený projev citu pro krásu. Ale zpět k filmu: jako celek je to příjemné zabití večera, super hudba a herecké výkony všech těch sedláků -) To by se profesionálním hercům takhle nedařilo. ()

Biopler

Aj von Trier spravil jeden film na kolene a ten ma dostal, tento Rodriguezov však nie. V mnohom si môže podať ruku s Desperadom, ktorý bol akurát viac profesionálnejší a mal Salmu Hayek. Nebola to zrovna moja šálka kávy. ()

Pekisan

Tak za 7000$ je to naozaj vcelku vela muziky. Skvely debut a prijemna priprava na druhy film El Marichi trilogie - Desperado, ktory mozno nie je tak velmi "neza" za to vsak s Banderasom. ()

dakarin

65% Již zde nacházíme stylové scény, jež jsou později u Desperada (1995) dovedeny téměř k dokonalosti. Každopádně zpětně se podívat na předskokana Desperada a Tenkrát v Mexiku nebylo bez zajímavosti ;-) ()

PenaPP

Celkem pohodový první díl trilogie o El Mariachim. Na Desperado to sice nemá zejména kvůli nízkému rozpočtu, ale kvalitativně je na tom lépe než Tenkrát v Mexiku. ()

tranquill

Desperado je můj kultovní film, ale tenhle první Rodriguézův snímek není nic pro mne. První El Mariachi je totální amatérština, což by ještě nemuselo tak vadit, ale i herecké výkony jsou k pousmátí a vůbec, nevidím důvod abych jen kvůli jménu Rodriguez opěvoval něco, co se mi ale vůbec, vůbec nelíbilo! Třebaže Od soumraku do úsvitu téměř zbožňuju :-)... ()

junxi91

Živit se jako mariachi asi nebude úplně jednoduché živobytí. Jste v podstatě putující umělec s kytarovým futrálem a pár dalšími věcmi, který chodí od města k městu a hledá podnik/bar/klub, kde by jej zaměstnali, aby hrál a zpíval hostům a tím zvyšoval tržby. To přesně udělá hlavní hrdina v tomto filmu. Vydá se do malého texaského městečka, po cestě mu zkříží cestu želva. Myslí si, že je to šťastné znamení, ve skutečnosti jen v tomto městečku čeká konec. Z první hospody jej vyhodí, protože místní povaleč a jeho elektronické klávesy jsou s to zastoupit celou kapelu. Mezitím se však ve městě objevuje další týpek s kytarovým futrálem jménem Azul, což je však zabiják, který dluží místnímu drogovému dealerovi Mauriciovi peníze. Když na něj Mauricio pošle své muže, tak jednoho zabije hned a další dva zastřelí při telefonátu s bossem. Následně se Azul vydá do stejného baru, kde byl předtím náš mariachi a zlikviduje zde tři chlapy, kteří pracují pro Mauricia. Barman je však z bosse posranej stejně jako celé tohle malé texaské městečko, a tak všude rozhlásí, že zabiják je "týpek s kytarovým futrálem oblečený celý v černém". To není nic příjemného pro pravého mariachiho, který se ubytuje v hotelu, jehož recepční okamžitě zavolá Mauriciovi a ten na našeho nic netušícího chudáka pošle své muže. Při útěku a následném návratu pro kytaru se z kytaristy stane v sebeobraně zabiják, když se na něj usměje štěstí, nedostane ani jeden zásah a při běhu přes pickup zabije čtyři Mauriciovy muže. Mariachi poté najde azyl v baru u krásné Dominó, které se svěří o vraždě čtyř mužů, kteří po něm jaksi šli a museli si jej s někým splést. Mariachi se však u ní nakonec ubytuje a spřátelí se s jejím pitbulem. Dominó je však podezíravá, protože se dozví od Bigotóna, hlavního Mauriciova muže, že se zde pohybuje zabiják v černém s futrálem. Tak za ním přijde na pokoj a při výslechu, kdy mu přiloží ke genitáliím mečík na otevírání dopisů, odhalí obsah jeho futrálu - jo, má tam naštěstí pro jeho koule kytaru. Přesto jí však musí něco zahrát a pak se stane mariachim v jejím baru. Později však dojde k výměně futrálů obou mužů, díky čemuž se Azul vyhne jisté smrti na ulici a náš mariachi bude nucen utéct a přitom použít jeho zbraně, aby si zachránil život. Přesto však po krátké honičce skončí u Mauricia na dvoře, ale ten pozná, že je to někdo jiný, škrtne si opět zápalkou o Bigotónovu hlavu a pošle jej hledat pravého. Pak se to celé tak nějak zamotá a zjistíme, že Mauricio ve skutečnosti miloval Dominó a nasralo jej, že místo něj tráví čas s nějakým mariachim. Tomu se naštěstí nakonec podaří uniknout, i když si to odnese s prostřelenou rukou, takže na kytaru si asi nezahraje. Nevadí, má plný futrál zbraní od Azula a tak mohou začít jeho nová dobrodružství ve společnosti pitbulla, který patřil Dominó a který mu ji má připomínat. Jo, bylo to napínavé, dobrodružné, akční a chyběla zde prázdná místa a nudné scény, což u filmu velice oceňuji. ()

ecis

Zdalo sa mi to mimoriadne odflaknute a amaterske. Prvy krocik Rodrigueza este nema ten spravny drive ako v dalsich jeho snimkoch. Keby som nepoznal Rodriguezove novsie kusky a hlavne El Mariachovho nastupcu Desperado, tak znizim este viac hodnotenie. Ale zacinat sa predsa nejako musi :) ()