Instinkt lovce

• Česko Bílý jaguár (více)
Trailer

Co všechno je možné na nákladní lodi plné divokých exotických zvířat a jednoho odsouzeného nájemného vraha, který se rozhodne vypustit zvířata na svobodu? Podaří se profesionálnímu lovci Frankovi zachránit členy posádky před šíleným zločincem a vyplašenými zvířaty?... Profesionální lovec exotických zvířat Frank uloví vzácného bílého jaguára a má v plánu ho z Amazonie odvézt spolu s dalšími zvířaty do států. Na lodi cestuje také odsouzený nájemný vrah Loffler, který je v kleci umístěn na stejném místě jako Frankova zvířata. Vrah je nebezpečný a nemocný, dohlíží na něj psycholožka Ellen Taylorová a několik mužů z ochranky. Loffler předstírá záchvat a podaří se mu zabít několik mužů a ozbrojený se schová. Většina posádky se zamkne na přídi a vedoucí ochranky John a několik mužů začnou pročesávat loď. Kuchař v kuchyni objeví opice, tak se Frank vydává na pomoc, ale opice mezitím muže zabijí. Loffler pustí většinu zvířat z klecí, vypustí veškerou pitnou vodu a daří se mu dobře se skrývat. Posádka je pod náporem Lofflera a zvířat a prozatím prohrává. Frank se snaží pochytat vypuštěná zvířata, zatímco Loffler přebírá řízení lodi, mění kurz a navigační systém rozbije, aby se nedal ovládat. Frank najde Lofflera, ale bílý jaguár je vyruší a on opět uteče. Živých už na lodi moc nezbývá, Loffler zamkl Franka do klece a chce po něm navigační mapy. Strojníci zastaví loď a zhasnou světla. Franka pustí jeden z posádky z klece a všichni zbylí členové se rozhodnou pro útěk z lodi... (TV Prima)

Trailer

misterz

Chudák Cage. Vraj je zadĺžený a tak musí hrať v kdejakej vtákovine. No tento snímok je medzi tým kvantom podpriemerných vysoko nadpriemerný. A to aj napriek tomu, že tá cica pôsobila dosť umelo a neprirodzene, pričom ani zvyšné atribúty filmu moc neohúrili, či už po obsahovej alebo technickej stránke. No najväčšie pozitívum vidím v záporákovi, ten herec by s kľudným svedomím mohol nahradiť aj Ch. Walkena, jednoznačne jeho postava bavila najviac. Aj vďaka nej lepší priemer. 65/100 ()

Wacoslav1

Zabiješ mi moji kočku a já ti ustřelím palici! No hurá konečně po všech těch letošních břečkách Cage když už nepřinesl kvalitu aspoň pobavil. V týhle poloze kdy si dělá prdel sám ze sebe ho můžu a tohle je klasický filmový zetko z dávných časů kopírujíci všechna možná klišé. Hláškující věčně namol lovec zvířat na lodi uprostřed oceánu s uprchlým vězněm, komandem neschopných žoldáků a jednou přerostlou zabijáckou cgi micinkou která po pravdě mohla být víc na scéně, ale pár efektivních killů tu má. Se schopnějším režisérem a lepšími efekty to mohla být ještě větší sranda, ale já jsem i tak celkem spokojenej. Pravda nepopírám vypadá to lacině a ošklivě digitálně jako většina současných filmů této kategorie, ale pořád to aspoň nedělali ti žabaři z Asylum chystající na nás další útok nevím už kolik hlavého žraloka, takže efekty pořád nejsou zase až tak hrozný a ta kočka vypadá celkem slušně. Hlavně je fajn, že film jako celek se nebere přehnaně vážně, což je vzhledem k subžánru povinnost a tak neurazí ani nenudí. Já jsem dostal vesměs to co jsem očekával.55% ()

castor

Lovce Nicolase Cage zajímají jen jeho zvířata a jejich pravidelné krmení, ostrým vládním hochům jde o úplně jiné zvíře. Je jím nebezpečný nájemný vrah, který prchl při transportu nákladní lodí a navíc vypustí bílého jaguára, aby to svým pronásledovatelům ztížil. I bývalý armádní mechanik Nick má ovšem výcvik, který mu bude ku prospěchu, protože na pevnině hodlá svou šelmí trofej za velký peníz střelit. Nejprve musí ale stejně jako zbytek osazenstva zmateně pobíhat po lodi, podílet se na drhnoucím tempu a mdlé akci. Cage se roky pohybuje v solidních břečkách, tady tomu bohužel není jinak. A rozhodně nenechává vzpomenout na postavy, které ztvárnil ve filmech mnoha výborných režisérů, jednoduše chce jen shrábnout nějakou tu kačku a směle k dalšímu béčku. ()

mzss1

(68%) PRIMAL je v rámci poslední doby docela netypický film a jeden z těch lepší, co má Nicolas Cage na kontě s ohledem na ty sračky co v předchozích letech bohužel točí. Celé je to takové odlišné, Cage tu hraje roli sarkastického a znuděného týpka, co loví všelijaká exotická zvířata, která pak (jak se ukáže později ilegálně) prodává do různých zoo atd. V jeho zaměření je ale cítit jasná profesionalita – v tom co dělá, má všech pět pohromadě. Celá jeho postava mě dost bavila, proto mě trochu zamrzela, že byla víc rozvinuta pouze v cca ½ filmu. Já bych dal víc extrémnějších a ujetějších scén. Snímek je totiž z pohledu běžného diváka dost nevyrovnaný. Na jednu stránku se to snaží tvářit nadlehčeně a nebrat to moc vážně a na tu druhou je to zas marný pokus o snahu o serióznější počin, což není ani zdaleka. Tím to celé nechci moc kritizovat, vidím, že jsem se zas nechal unést rozvleklejším rozborem. Takže když to shrnu, Cage tu má skvělou postavu, která mě zabavila. Ostatní herci jsou na tom už průměrněji včetně Famke Jenssen, která mě zde moc nebavila nebo hlavního záporáka, který roli šílence a nájemného vraha zahrál obstojně, ale přesto mi jeho některé manýry docela vadily, ale to je jen můj subjektivní názor. Co se týče AKCE, tak ta je jednoduše natočena, ale neurazí, potěší pár solidních soubojů, které jsou docela zpomaleně natočeny, ale neurazí + nějaké ty přestřelky. Celkově mám z filmu dobrý pocit. Najde se tu pár ujetých scén se zvířaty, což nám dává alespoň něco nového. Poslední cca 3/3 filmu už tempem tak trochu drhne, už mě nezajímá, jak to celé dopadne. Napětí, příběh – to zde moc neočekávejte. Tak jak tak je to ale v mých očích nadprůměrný počin, který v novodobých béčkových vodách neuvidíte každou chvíli. Možná, že si to ještě někdy pustím. Na to jedno shlédnutí to byla solidní záležitost. ()

Spiker01

Zuřivý Cage v poměrně umírněnější roli, za to však totálně zapomenutelné béčko s příšerně digitální šelmou ve vedlejší roli. Popravdě, zuřivější je tu tentokráte Kevin Durand, kterému to bez problému věříte a pokud má člověk rád Cage jako já, nevadí mu tolik nakoukání jeho stále slabé filmografie. Snad v dohledné době natočí i něco méně podtaktovaného, neřknu-li dokonce kinofilm! ()