Reklama

Reklama

Na krev

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Celovečerní dokument Na krev zachycuje osmou generaci loutkářského rodu Kopeckých skrze bratry Rosťu a Vítka Novákovi v klíčovém období jejich existence – od roku 2014, kdy získali svůj vlastní prostor pojmenovaný Jatka 78 a poprvé přičichli k ambicióznějším projektům s novocirkusovým souborem Cirk La Putyka. Fenomén nový cirkus zde ale není představován jen jako třpytivá estráda plná neuvěřitelných kousků artistů a akrobatů či jako spolek volnomyšlenkářských umělců, kteří se vezou na vlně popularity mezi pražskou kavárnou. Je to příběh o splněném snu. A to nejen principála Rosti Nováka, ale také jeho předků. Především Rosťova sebezničující vůle totiž přinesla teprve po osmi generacích rodině kočovných kumštýřů to, po čem vždy toužili – vlastní prostor, kamenné divadlo. Film proto není jen observací atraktivního zákulisí souboru a autentických, často velmi emotivních vztahů mezi jednotlivými aktéry, ale pomalu odkrývá hlavní zdroje jejich pohonu, neuvěřitelné energie a posedlosti, díky kterým soubor překonává i kardinální překážky a na pohled neřešitelné situace. Postupně se totiž odhaluje propojení současných ambicí principála souboru s rodinnou historií a jakási nutkavost na rodinnou tradici navázat, rozvinout ji, „dotáhnout“ či „dokončit“. Budeme sledovat, jak Rosťa Novák skoro až „destruuje“ svou vlastní rodinu jen proto, aby fungovala jeho rodina divadelní. A zároveň jak se po vypjatých hádkách s divadelní rodinou vrací ke své vlastní, protože ví, že je to jeho jediná možnost, jak to celé přežít. Postupně zjišťujeme, že tohoto principála nezajímá ani zisk, ani sláva. To, co dělá, dělá proto, že ho nutí vnitřní oheň, oheň inspirace, fantazie a touhy vytvořit něco, co přesáhne jeho pozemskou existenci. Snaží se posunout dál ambice svých předků a pro tento úkol je ochoten jít až na krev. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

mikulin 

všechny recenze uživatele

LaPutyka je pro mne Novym cirkusem se vsim vsudy. Novym ve smyslu zmeny doby, kdy cirkusy zneuzivajici zvirata jsou definitivne OUT ... Novym, ve smyslu zabavneho zanru, v nemz predstaveni dostava doslova treti rozmer. Novym, ve smyslu poznani, ze umeni je ve skutecnosti neuveritelna drina, zpestrena nejistotou a sebeodrikanim. Tento film je take o LaPutyce, ale hlavne je o nadherne rodine. Vlastne o dvouch, vzajemne se prolinajicich rodinach v podstate umele rozdelenych na rodinu profesionalni a tu privatni. Je o vztazich, ktere jsou vyjimecne. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Je uzasne, ze respondenti pustili stab k sebe takto blizko. Ma to teda mnoho krasne civilnych chvil. V kontraste s tym su potom vystupenia, ktore beru dych. Ti ludia su blazni😊 Celkovo velmi vydareny dokument o sile rodiny, divadla a odkazu oboch. Scena s placom za oponou (kde sa vsetky temy spoja) je dokonala. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Cirk La Putyka sledovaný zevnitř jako rodinná firma s dlouhou tradicí. Vlastně to není moc o samotném souboru a novém cirkusu, ale o tom, jak byznys dokáže málem zničit rodinná pouta. Novákovi sice včas zatáhli za záchrannou brzdu, ale možná chyběl jen chloupek, a šla by do háje buď firma nebo rodina (nebo oboje). ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Bohužel nepodezírám tvůrce, že to nesoustředěné, úsečné a chaotické vyprávění, kde se bez jakéhokoli vzorce přechází z tématu do tématu, je záměrná snaha vybudovat v divákovi stejný pocit únavy a nenaplnění, jaký mnohdy prožívají protagonisté. Nicméně i díky němu je jinak Na krev dost dynamickým dokumentem, který se dá slupnout celkem bez potíží a zaujme tím, jak místo toho, aby jednoduše a očekávaně promoval jeden divadelní soubor, se zaměřuje spíše na kolektivní dlouhodobé vyčerpání zúčastněných. Akorát se po účelech jednotlivých scén budete muset často dost hledat. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama