Epizody(8)

Držitel nominace na Oscara Luca Guadagnino poprvé vstupuje na pole televizní tvorby, kam vnáší svůj jedinečný kinematografický styl prostřednictvím osmidílného seriálu Jsme, jací jsme, uvedeném exkluzivně na HBO. Příběh dvou dětí, žijících na americké vojenské základně v Itálii, se zabývá přátelstvím, prvními láskami, identitou a všemi chaotickými radostmi a strastmi, které dospívání nabízí. Příběh, který by se mohl stát kdekoli na světě, se v tomto případě odehrává na malém kousku Ameriky v Itálii. (HBO Europe)

retrogirl2

Začátek mě oslovil, hodně. Zvláštní postavy, zvláštní přístup pojetí vyprávění příběhu. Postupně ale tématika LGBT srší ze všech koutů, bohužel na mě až nepřirozeně. I když chápu, celek vidím jako hledání své identity, smysl v tom vidím. Dále U.S. army, muslimské vyznání, Trump - přeamerizováno. Paradoxně k ostatním komentářům zde mě zaujal hlavní hoch - to jeho magorství, bezpečnostnost, byl boží :) Bez něj bych to nedokoukala už asi. ()

wege

No ty vole. Jak to popsat? Před 20 lety bývalo spoustu skvělých festivalů i jednorázových akcí, my ale také pravidelně jezdívali na CzechTek. Bylo to jiné a po dvou a půl dnech nás to vyplivlo s tím, že hlava byla krásně prázdná a zůstával v ní pocit, že za sebou máme něco výborného. Podobné je to s tímto seriálem. Je jiný, nepodobá se ničemu, co jsem kdy viděl. Nejde jen o téma, jde i o styl vyprávění, kameru apod. Moc se mi líbí, jak je každý díl jiný, jak pokaždé filmařsky přináší něco jiného, líbí se mi, jak spousta věcí je jen naznačena a není dohrána v detailu do konce. Naopak spousta rozehraných věcí není nijak dokončena, škoda. Výborná práce castingu, skvělé postavy, všechny, matky, otec, mladí (nijak nepřikrášlení, obyčejní), Donald. Drsná je ta realita americká základny, tam bych fakt nechtěl vyrůstat. Nebude to seriál pro všechny, určitě se z toho nestane masovka. ()

Mr.Ward

Hodně zajímavej seriál. O dospívání bez krášlení, tady se jede tvrdá realita ve stylu Euforie. Hlavní postavy nespadají do heteronormativní škatulky, ani do žádné jiné, takže to pro někoho může být až moc. Rozhodně palec nahoru za to, že se tu jede po originální vlně. Co zamrzí je absence nosného děje, protože v podstatě s každým dílem to jde dolů, a ke konci už to celkem nudí. Je to jak dívání se na kousek ze života lidí, což ale u seriálu nestačí. Nic se nestane, nic se nevyřeší, nevygraduje. Prostě hrdinové se flákají a snaží se žít. Seriál od tvůrce Dej mi své jméno (který sem protrpěl) natočil podobný (až artový) kousek, natáhnutý na 8 hodin. Tohle doporučím jen tomu, co se rád pomalu hloubá v lidské mysli, přemýšlí, a divá se na život i z jiné perspektivy. ()

SAINTS

Sučastne a velmi zložite.Komplexne postavy,ktore sa v našom modernom svete citia velmi realne.Vyborny,je soundtrack od Blood Orange,Luca Guadagnio je majster režie a rozpravania pribehu. ()

bykes

Nemyslím si, že sa veziem na nejakom hype, popravde, ani som žiaden okolo tohto kúsku nezaznamenal, nevidím tam ani nejakú agitku, keď ju niekto vidí aj vo vojenskej základni, alebo hľadajúcich sa teenageroch, tak fakt neviem, Call me by your name som ani nedopozeral, lebo ma to nebavilo, ale toto, toto je perfektné ¯\_(ツ)_/¯ ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Chani.

Je to skvělý seriál, který se vyniká nejen zajímavým příběhem, ale také vynikajícími výkony herců. Každý díl je pečlivě zpracován a nabízí poutavý pohled na lidské vztahy, osobní růst a společenské téma. Tvůrci umně kombinují komedii s hlubšími emocionálními momenty, což dodává seriálu široký záběr. "Jsme, jací jsme" si zaslouží uznání za svou autentičnost, originální příběhovou linku a schopnost oslovit diváky na různých úrovních. ()