Ronaldo

• Velká Británie Ronaldo (více)
Velká Británie / Španělsko, 2015, 92 min

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu. Úplně poprvé fanoušci získávají jedinečnou příležitost v působivém a fascinujícím dokumentu nahlédnout do soukromí výjimečného fotbalisty, otce a přítele. Prostřednictvím rozhovorů, ukázek fotbalového mistrovství a dosud neuvedených archivních materiálů se seznámíte se sportovním i osobním životem trojnásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda na vrcholu jeho kariéry. Vydejte se s autory filmů 'Senna' a 'Amy' na výjimečnou a objevnou výpravu a poznejte, co všechno obnáší být sportovní hvězdou, která je pod stálou kontrolou veřejnosti. (Bontonfilm)

Coleator

V podstatě je to jen plné řečí, jak chce Ronaldo vyhrávat a každá prohra ho strašně bolí... V každé druhé scéně se pak vysvleče do půli těla a všem ukazuje, že je prostě král (příklad za všechny je rodinná hra “Který auto tady chybí“)... Ronaldo zkrátka takový asi bude a ať si o něm myslíte cokoliv, je to prostě Pán fotbalista... Jenže to tenhle “dokument“ nezachrání... ()

FFilipCZ

Souboje Messi vs Ronaldo jsou každému moc dobře známé, ale při hodnocení dokumentu po jeho filmařské stránce bychom tyto sympatie měli odložit a hodnotit opravdu kvalitu snímku a jeho zpracování a ne to, komu fandíme více a osobně si myslím, že na to hodně zdejších uživatelů zapomíná. A bohužel zpracování (i když jsem se rád dozvěděl něco více o CR7) mě nikterak neoslnilo. ()

Baronne odpad!

Miluju fotbal, a to je taky jedinej důvod, proč jsem si tohle pustil. Taky je to jedinej důvod, proč Ronalda nenávidim. Dokumentární filmy jsou většinou o ničem, ale tenhle je dost podprůměrnej. Navíc jeho posedlost k Ballon D'or's z něj tady úplně čiší. Než ho začnu kritizovat, musim uznat, že je to velkej dříč, a fotbalista je to nadprůměrnej. Nicméně "I was made to be the best" bohužel neplatí, protože nikdy nebyl a ani nebude lepší než Messi. "If we have two more CR's in the team, I would be more confident" ??? Z toho smrdí hodně přehnaná sebeláska a arogance. Jinak jméno filmu bych taky změnil, protože RONALDO je jenom jeden. Chválim hudbu, ale to je všechno. Protáhlý jak jeho mamky ksicht (nic osobního), a vlastně nic novýho, všechno už víme.. ()

kaylin

Takový celkem obyčejný dokument o jednom sportovci, který je považován za nejlepšího ve svém oboru. Nebo za jednoho z nejlepších. Na tom dokumentu ale nevidím nic zázračného. Prostě ukázka toho, jak se z celkem obyčejného kluka může stát skvělá marketingová značka. Ale tak skvělý fotbalista je to pořád. Ale já jsem prostě víc naladěný na Messiho. ()

Rakosnicek77

Nic zásadního. Ocení především fotbalisti a s ním spojení nadšenci. Přesto je ale zajímavé vidět, jak byla pro něj cesta k úspěchu dlouhá a nelehká. Teď už ale zůstane navždy legendou. ()

higuain

Podle očekávání je to adorace Ronaldova přístupu k fotbalu a jeho charakteru. Určitě nikdo nečekejte, že by jste z tohoto dokumentu snad mohli mít pocit, že CR7 by opravdu mohl být tak sebestředný egoista jako na hřišti. Hraje fotbal, stará se o syna, hraje fotbal, je s rodinou, hraje fotbal, stará se o syna, je s rodinou, hraje fotbal a nakonec se zase stará o syna. Do toho se občas objeví nějaké další známé osobnosti jako agent Mendes, Messi, fotbalisti Realu a Portugalska. Technicky to není vůbec špatné, proto je těch 90 minut vlastně docela zajímavou (jakkoliv zřejmě zkreslenou) sondou do Ronaldova života, zároveň mi to však nepřineslo nic objevného. Už od dětství fandím Realu Madrid, takže jsem si nejvíce užíval začátek věnovaný výhře La Décimy, osobně si myslím, že tomu mohlo být věnováno mnohem více času, ale to už bych chtěl spíš dokument o týmovém úspěchu, ne o Cristianovi samotném. ()

Dont

Dokument, který mě ničím příliš nezaujal. Kromě toho, že Ronaldo umí hrát fotbal. Ale to jsem tak nějak tušil. Bohužel mi přišlo, že byl ve filmu skoro častěji bez trika než v dresu. :-) Dost se mi protiví ten jeho agent Jorge, nikoho takového bych kolem sebe mít nechtěl. Taky myslím, že by měl vyložit karty na stůl a neskrývat pořád svoji sexualitu, stejně je každému jasné, jak to je... A není na tom nic špatného. Takhle to jen působí trapně, jako kdyby se za to styděl. ()

maverick10

Ždímačka citů, prvoplánové PRko. Kdo mě ještě nemá rád, tak ten teď musí. Mít rád rodinu je přece základ a ne něco obdivuhodného a nevím zda si vůbec uvědomuje, že má tolik přátel jenom díky slávě a penězům. Ronaldo je frajer, dříč a ať je jaký je, je to mistr svého řemesla, ale tenhle dokument je zbytečný a opravdu ho nepotřebuje! ()

MartinNDL

Právě tím, že Ronaldo do obsahu a výsledný formy dokumentu evidentně hodně kecal, nakonec film vytváří docela vypovídající obraz nejlepšího fotbalisty světa. Ronaldo je v první řadě dítě, rozmazlovaný, milovaný, zpochybňovaný a šikovný, i když trochu natvrdlý. A stejně tak i reaguje na cokoliv, jako dítě. Neustále se musí přesvědčovat, že je vážně tak skvělý, jak se o něm tvrdí, že je krásný a silný. A aby to nebylo tak jednoznačné, nějak neurčitě si pořídil svoji malou kopii (syna), do které se promítá. Ta potřeba na něj neustále machrovat je vážně směšná. Co se teda o Cristianovi dozvíme? Je hodně fixovaný na maminku, protože otce plus mínus neměl. Toho mu nyní nahrazuje jeho manažer. Jeho brácha je trochu loser, ale pere se s tím, takže na jednu stranu miluje bráchu, má snad trochu rád i sebe, ale asi si občas poměřuje pinďoura a ze srovnání šťastný není. Další zjištění je to, že Ronaldo kašle na ostatní fotbalisty, není nekamarádský, ale nezajímají ho, on chce být nejlepší, sbírat ceny, vytvářet rekordy a spoluhráči a protihráči jsou prostě nutní spolupracovníci. Zajímavý je i to, že Ronalda asi vůbec nezajímají ženy, evidentně nestojí o přítelkyni a jestli stojí o vůbec někoho, je zatím otevřené. A nakonec bych řekl, že Ronaldo nebude zlý, je spíš trochu vyděšený kluk, který se tak nějak nečekaně stal největší hvězdou fotbalu a snaží se s tím prát. ()

M.i.k.e

nemastný neslaný dokument,který vlastně nic pořádně neřekne ani neukáže.Pár záběrů z mládí je fajn,ale jinak celkem nuda...40% ()

William_

Má to i své světlé chvilky jako pasáž, když jsou s Messim na "bitevním poli", avšak nic co byste už o nejlepším fotbalistovi současnosti nevěděli. Škoda že s dokumentem nepočkali ještě  rok, kdy Portugalsko vyhrálo EURO 2016, hned by byl dokument o něco veselejší a napínavější. Ale i přes to zajímavá sonda do soukromí CR7. ()

eaten

Nie som velky fanusik Ronalda, ani futbalu celkovo, ale napriek tomu som chcel vidiet aky pribeh za jeho slavou stoji. Z toho co som videl sa mi zda, ze teda vynimocny nie je, a natocenie tohto filmu bolo cisto pre potesenie fanusikov, resp. aby film o sebe proste mal. *SPOILER* Umelo posobiace sceny so synom, ktoreho uci ake auto mu v garazi chyba, WTF? To, ze mama ho povodne nechcela, a robi si "srandu" (neviem co je na tom vtipne), ze ho chcela potratit, malo hrat na city, WTF? *KONIEC SPOILERU* Proste fanusik si tam svoje najde, mne to nedalo nic. 1* za to ze pan futbalista to urcite je. ()

chelseaman22 odpad!

Fakt jsem se bavil tím, jak Ronaldova matka zobe antidepresiva během sledování čutání bílého baletu. Ronaldo se nám ukazuje jako pozorný otec a znalec rychlostních speciálů, na něž mu pomalu nevystačí parking. Člověk by byl býval doufal, že uvidí jeho polonahé rychlovky v negližé, avšak kamera neustále míří na nezajímavého synátora počatého v motelu v L.A. Nikdy bych neřekl, že někdo zpívá na stejně děsivé úrovni jako já. odpad! ()

Motinski

Osobne mi takéto svojské spracovanie nevadilo. Klasická dokumentárna štruktúra, detstvo, puberta, Manchester, Real, všetko doplnené obrázkami a nostalgickou hudbou, to tu úplne absentuje. Oveľa viac sa zameriavame na intímnu stránku a osobnosť Ronalda. Hlavne jeho súkromie za posledné obdobie, kde minulosť nehrá až takú rolu. Najdôležitejšie okamihy, ako ich zvláda on a jeho blízky, či už sú spojené s futbalom alebo nie. Čudujem sa že toto nemá lepšie hodnotenia. ()

Tosi

Moc jsem nečekal, moc jsem taky nedostal. Objektivně mi unikl smysl, proč tenhle film vlastně vzniknul, památný rozhodně nebude. Obrovský počet lidí ho miluje i nenávidí a pokud o sobě chtěl rozptýlit mýtus velkého egoisty, působilo to hodně těžkopádně. Jako marnivá jednohubka na propršené nedělní odpoledne dobrý. ()

Nyck

Dokument postavený na postavě Ronalda postrádá jiskru a tempo, vlastně ani nenabízí nic tak exkluzivního. Přestože mám coby fotbalistu raději Ronalda než Messiho, tenhle snímek ničím nevyniká, byť pro fotbalové fanoušky je asi povinností. Nicméně dokument o Rooneym od BBC se mi zdál lepší. ()

Timak

Chtěl bych vidět opravdového Ronalda. Tohle je takový rádoby dokument, spíš takovej medailonek, který jen tak klouže po povrchu, ale to pravé neodkryje. “Macho” styl, přehled (ne)vkusu, tomu prostě nesvědčí. Strašně chce ukázat, že je to vlastně skromnej kluk, který ale otvírá obě vrata od garáže, aby jasně ukázal, kolik aut vlastní. Nejsem fanoušek Ronalda a tenhle film to nezmění. Fascinuje mě jeho sportovní nadáni, vytrvalost a píle. ()