Reklama

Reklama

Koňok-Gorbunok

  • Rusko Конёк-Горбунок (více)

V istej ruskej dedine sa objavujú v obilí zvláštne kruhy. Mladý farmársky syn Ivan (Anton Šagin) číha so svojimi bratmi na páchateľa. Počas noci toto tajomstvo odhalí. Po poliach sa preháňa obrovská biela kobyla. Keď ju po divokej naháňačke zachráni pred utopením, tá sa ho rozhodne odmeniť. Ivan dostane do daru dva ušľachtilé čierne kone a k tomu ešte aj zvláštneho malého koníka s obrovskými ušami a škaredým hrbom. Koník Hrbáčik má však magické schopnosti, dokáže rozprávať a dokonca aj lietať. Táto nerovná dvojica sa dokonale dopĺňa. Ivan má dobré srdce, je veselý a veľkorysý, no jeho dôverčivosť ho znova a znova dostáva do problémov. Potrebuje svojho hrbatého spoločníka a jeho magické schopnosti ako anjela strážneho. Na honbe za vtákom ohnivákom, pri hľadaní princeznej z oblakov (Paulina Andrejeva), alebo keď ho zlý cár pošle na koniec sveta, aby našiel čarovný prsteň. (TV Markíza)

(více)

Recenze (24)

majec4 

všechny recenze uživatele

Uz je to par dni co som to videl a musim povedat pravdu, ze ma to dost prekvapilo. Cakal som rusku blbost, no od prvej sceny som mal pocit, ze to az taka blbost nebude. Je to sice neskutocne naivne, miestami az bizarne, no na druhej strane je to rozpravkovo mile s peknym farebnym vizualom. Efekty by v niektorych scenach mohli byt aj lepsie, no krasna carovna mi to vyvazila :) Pobavil ma carov koniec, bolo to take na rychlo a zrazu, čľup. ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Jasné, že to bolo proruské ako sviňa, uletené až príliš, takmer v určitých momentoch doslova infantilné, ale po technickej stránke a výpravnej to bolo vynikajúce, Rusi už dávno dobehli svetovú špičku, takže nevidím veľký rozdiel v technickom spracovaní oproti Disneyho tvorbe. Osemročnej dcérke sa to páčilo a to je pre mňa najviac. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

-3* sice jsem to od této ruské pohádky nečekal, ale přinesla mi nezapomenutelný zážitek, který vysvětlím na konci mého komentáře. Koníčka Hrbáčka jsem možná kdysi v dětství četl, protože se mi při sledování v paměti vybavovaly známé fragmenty. Pohádka je určená zejména pro ty nejmenší, teda pokud bude časem i v češtině, takže my dospělí si ji tolik neužijeme, a proto dávám jen průměrnou známku. Asi tak před rokem jsem viděl jinou ruskou pohádku Stříbrné brusle, tak jsem nebyl překvapený kvalitou triků a animací, která byla opravdu výborná. A teď to hlavní za co bych chtěl tvůrce pochválit, protože díky nim jsem pochopil ruskou duši a naturel. Na této pohádce je totiž krásně vidět, jak je prostý ruský lid vycvičený a nemusí přemýšlet a je pro něj důležité jen souhlasit s těmi, co jsou zrovna tam nahoře. A toto vtloukají dětem do hlaviček už od malička ... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Fantázii sa medze nekladú a Rusi opäť dokázali, že ich kinematografia ide v posledných rokoch prudko nahor. Už nie sú odkázaní na nejaké staré rozprávky a  vojnové filmy, produkujú jedna radosť a zdatne konkurujú hollywoodskym filmom. V tomto filme nebola dokonalá grafika, čo je škoda, inak by to bolo možno aj dokonalé fantasy. Príbehová línia síce nie je extra zaujímavá, ale predbieha ju humor. Myslím, že film je takým odrazovým mostíkom, na ktorom v žánri možno stavať ďalej. Je totiž čo budovať. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

„Koníček hrbáček“ je ruská pohádka od literárního autora Petra Pavloviče Jeršova a v knižní podobě vyšla v překladu i u nás. V Rusku patří mezi nejoblíbenější a nejslavnější, který byl zpracován snad do všeho. Od baletů a operet přes divadelní hry až po hrané a animované filmy. Hraný film byl natočen ještě za války, a to v roce 1941. Zajímavostí je, že je veršovaný. V Rusku si tohoto filmu tak cení, že jej nechali okolorovat. Tento nejnovější filmový počin je tedy zpracování nové, modernější a stylovější. A vlivem současných CGI možností skutečně vypadá úžasně. Pták Ohnivák je vrcholem všeho. Po atmosférické stránce se zdá být snímek odlehčený do rodinného stylu, takže humoru je spíše poskrovnu, ale postavičky se snaží blbnout, právě jen tak pro pobavení. Na růžích ustláno to však u diváků v Rusku nemělo. Očekávané veršované dialogy se tentokrát nekonají. A tak to u diváků odnesli i herci, kteří se ve svých rolích zase až tak moc extra nepředvedli. Místy zní podivný soundtrack. Ne že by byl špatný, ale na určité události je poměrně nevhodný. Příběh jako takový se od literární předlohy vzdaluje, ale to je v produkci běžná věc všude na světě. Měla by to být pohádka pro děti, ale není. Minimálně pro ty starší. Pokud tedy nebude divák pohádkově náročný, alespoň jako lehké fantasy by to obstát mohlo. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama