Koňok-Gorbunok

• Rusko Конёк-Горбунок (více)

Hraná adaptácia kreslenej rozprávky o koníkovi Hrbáčikovi z r.1947. Mladý Ivan ide strážiť pole, na ktorom im v noci niekto zničil úrodu. Podarí sa mu votrelca chytiť, ale uľútostí sa mu ho a pustí obrovského žiariaceho koňa na slobodu. Vtom sa mu prihovorí malý koník - hrbáčik a sprevádza ho do kráľovského mesta. Ivan koníka nepočúvne očarený bohatstvom, prijme miesto kráľovského koniara. Cár sa ho však snaží zlikvidovať, tak plní v spolupráci s koníkom jeho nezmyselné požiadavky, kým neoslobodí krásnu cárovnú. Do nej sa však Ivan zamiluje a napriek odhováraniu koníka, tajne ju navštevuje. Cár sa to dozvie a Ivanovi už niet pomoci. Pomôže mu koník posledný krát napriek nepočúvnutiu jeho dobrým radám? (Mikecat)

Arsenal83

Fantázii sa medze nekladú a Rusi opäť dokázali, že ich kinematografia ide v posledných rokoch prudko nahor. Už nie sú odkázaní na nejaké staré rozprávky a  vojnové filmy, produkujú jedna radosť a zdatne konkurujú hollywoodskym filmom. V tomto filme nebola dokonalá grafika, čo je škoda, inak by to bolo možno aj dokonalé fantasy. Príbehová línia síce nie je extra zaujímavá, ale predbieha ju humor. Myslím, že film je takým odrazovým mostíkom, na ktorom v žánri možno stavať ďalej. Je totiž čo budovať. ()

Rathalos

Ruska filmova produkcia mi zase urobila velku radost a to v podobe tejto vynikajucej rozpravky,ktora divaka zavedie do sveta fantazie,kde je vsetko mozne a aspon na chvilu clovek zabudne na svoje problemy,myslim,ze kvalitou by som to prirovnal k Mrazikovi,ktory je uz klasikou a nech si hovori kto chce,co chce,davam plnu palbu...:-) ()

hufnagel

Parádne spracovaná rozprávočka.Rusi sa vážne nezdajú,ale toto malo zámerne až gýčovitý prístup s ohľadom na detského diváka. ()