Reklama

Reklama

Viva

Trailer 3

Mladý Jesus pracuje jako kadeřník v nočním travesty klubu v Havaně a sní o tom, že se jednou stane hvězdou. Díky svému učiteli se mu podaří udělat konkurz a dostane první šanci na pódiu, pak se ale zjeví jeho léta nepřítomný otec - bývalý boxer , dnes agresivní alkoholik - a všechny Jesusovy naděje zmaří. Jejich vzájemné představy o životě nemůžou být rozdílnější a tvrdě se střetnou. Jen pozvolna nacházejí otec a syn vhled do světa toho druhého. Citlivý příběh o hledání vlastní identity a touze po rodině vyniká zejména výkonem Héctora Mediny v hlavní roli. (Artcam Films)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (17)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Irsko-kubánský film z prostředí havanských travesti umělců. Já se bál, co to bude za art, moc jsem se bál. A nakonec byl příjemně překvapený a spokojený. Viva není nijak zbytečně umělecky náročná a vedle hledání identity a rodinných hodnot akcentuje i sociální stránku chudé Kuby. V Havaně se pořád děje něco zajímavého - ať v nočních klubech, v boxerském ringu, anebo za zdmi omšelých domů se špinavými omítkami, kde přežívají v každodenní existenci tisíce chudých Kubánců a o něčem sní. Takový je i hlavní hrdina, výborně zahraný Héctorem Medinou - a to byla role Jesuse jeho první zkušenost před kamerou. Jesus je si nejistý sebou i ve vztahu k okolí, zakřiknutý a submisivní, patrně gay - což se moc neřeší a není to nijak explicitně řečeno, přestože jeho pohyby jsou signifikantní a skutečnost, že pro peníze je bez mrknutí oka schopen homosexuální prostituce, taky o něčem svědčí. Není to ale vůbec podstatné. Mnohem důležitější je Jesusovo okouzlení travesti světem, a na to člověk být gay nemusí.Scény prodeje vlastního těla však mimo jiné ilustrují bídu, která mezi havanskou mládeží panuje. Jesus zdaleka není jediný, kdo si tak přivydělává, a když dostane šanci, neváhá postaršího zákazníka i okrást. Kubánská bída je tristní - no, jako v každém "socialistickém ráji". Hnus, ti komouši. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Podobne scenare jsem uz videl v X filmech... Viva je ale velmi dobre natocene komorni drama o klukovi, ktery v travesti show nachazi svuj smysl zivota a do toho se objevi jeho otec, byvaly boxer a kriminalnik, ktereho od svych tri let nevidel... Viva cerpa z ojedinele atmosfery Havany, prostredi travestitu a vyborne hudby. Pribeh sice neni originalni, ale umi zaujmout a ac ocekavany zaver, zvladnuty je dobre. Vyborny herecky vykon Hectora Mediny. Videno v ostravskem Minikine, 17 divaku. ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele

Velice poutavá tragikomedie o excentrické subkultuře kubánských transvestitů, v jejichž milieu ústřední protagonista hledá iniciaci své sexuální identity a zároveň se pokouší smířit se svým trudomyslným otcem. Paddy Breathnach zde umně implementoval dílčí leitmotivy, které se zjevně inspirovaly rukopisem Pedra Almodóvara, což potěší. Snímek zároveň roztříštil mý skepse ohledně kvalitativních tezích kubánský kinematografie, kterou si určitě někdy v budoucnu doplním - pro atraktivnost ostrovů s mým jménem mám vždycky slabost! .... Verdikt: 7,7 kýblů s cuba libre z 10 [#PRIDE2020] ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tady mi přišlo, že se režisér Paddy Breathnach hodně inspiroval v Almodóvarově stylu a natočil něco, co se docela podobá snímku "Vše o mé matce". Má to podobnou atmosféru, i když je pravda, že "Viva" má celkově temnější vyznění. Prostředí a postavy se ale celkově povedly a díky nim stojí za to na snímek kouknout. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+3* mám tu čest být první od koho si tu můžete přečíst komentář. Sice nevím jestli to k jeho shlédnutí naláká, ale to nechám na Vás. Tohle je můj asi třetí nebo čtvrtý kubánský film a většina byla spojena s gay tématikou. Tentokrát je to sociální drama o vztahu otce a syna, který se shlédne v "umění" předvádění se na prknech travesty klubu. Z tohoto prostředí jsem už pár filmů viděl a tento není nijak vyjímečný, i když zahraný je slušně. Suma sumárum mu víc než tři hvězdy nedám a basta ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Galerie (15)

Související novinky

La Película spouští předprodej

La Película spouští předprodej

05.02.2017

Postapokalyptické sci-fi, mrazivé thrillery, ztřeštěné komedie, psychologická dramata, ale i zdánlivě všední příběhy obyčejných lidí či naopak snímky otevírající tabuizovaná témata - festival La…

Reklama

Reklama