Reklama

Reklama

Viva

Trailer 3

Obsahy(1)

Mladý Jesus pracuje jako kadeřník v nočním travesty klubu v Havaně a sní o tom, že se jednou stane hvězdou. Díky svému učiteli se mu podaří udělat konkurz a dostane první šanci na pódiu, pak se ale zjeví jeho léta nepřítomný otec - bývalý boxer , dnes agresivní alkoholik - a všechny Jesusovy naděje zmaří. Jejich vzájemné představy o životě nemůžou být rozdílnější a tvrdě se střetnou. Jen pozvolna nacházejí otec a syn vhled do světa toho druhého. Citlivý příběh o hledání vlastní identity a touze po rodině vyniká zejména výkonem Héctora Mediny v hlavní roli. (Artcam Films)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (18)

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Pro mě velmi silný film o věcech lidských. Nejvíce mě dostala postava Jesúse a naprosto dokonale vybraný herec k ní Héctor Medina. To bylo pro mě přesvědčivé, dominantní. I ostatní se snažili, hudba skvělá, Havana (jen čekám, kdy se úplně rozpadne), a život v ní ... Také i já doporučuji. Určitě se někdy podívám znovu. České titulky na gaytitulky.info 99109 ()

zette 

všechny recenze uživatele

Podobne scenare jsem uz videl v X filmech... Viva je ale velmi dobre natocene komorni drama o klukovi, ktery v travesti show nachazi svuj smysl zivota a do toho se objevi jeho otec, byvaly boxer a kriminalnik, ktereho od svych tri let nevidel... Viva cerpa z ojedinele atmosfery Havany, prostredi travestitu a vyborne hudby. Pribeh sice neni originalni, ale umi zaujmout a ac ocekavany zaver, zvladnuty je dobre. Vyborny herecky vykon Hectora Mediny. Videno v ostravskem Minikine, 17 divaku. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tady mi přišlo, že se režisér Paddy Breathnach hodně inspiroval v Almodóvarově stylu a natočil něco, co se docela podobá snímku "Vše o mé matce". Má to podobnou atmosféru, i když je pravda, že "Viva" má celkově temnější vyznění. Prostředí a postavy se ale celkově povedly a díky nim stojí za to na snímek kouknout. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+3* mám tu čest být první od koho si tu můžete přečíst komentář. Sice nevím jestli to k jeho shlédnutí naláká, ale to nechám na Vás. Tohle je můj asi třetí nebo čtvrtý kubánský film a většina byla spojena s gay tématikou. Tentokrát je to sociální drama o vztahu otce a syna, který se shlédne v "umění" předvádění se na prknech travesty klubu. Z tohoto prostředí jsem už pár filmů viděl a tento není nijak vyjímečný, i když zahraný je slušně. Suma sumárum mu víc než tři hvězdy nedám a basta ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Irsko-kubánský film z prostředí havanských travesti umělců. Já se bál, co to bude za art, moc jsem se bál. A nakonec byl příjemně překvapený a spokojený. Viva není nijak zbytečně umělecky náročná a vedle hledání identity a rodinných hodnot akcentuje i sociální stránku chudé Kuby. V Havaně se pořád děje něco zajímavého - ať v nočních klubech, v boxerském ringu, anebo za zdmi omšelých domů se špinavými omítkami, kde přežívají v každodenní existenci tisíce chudých Kubánců a o něčem sní. Takový je i hlavní hrdina, výborně zahraný Héctorem Medinou - a to byla role Jesuse jeho první zkušenost před kamerou. Jesus je si nejistý sebou i ve vztahu k okolí, zakřiknutý a submisivní, patrně gay - což se moc neřeší a není to nijak explicitně řečeno, přestože jeho pohyby jsou signifikantní a skutečnost, že pro peníze je bez mrknutí oka schopen homosexuální prostituce, taky o něčem svědčí. Není to ale vůbec podstatné. Mnohem důležitější je Jesusovo okouzlení travesti světem, a na to člověk být gay nemusí.Scény prodeje vlastního těla však mimo jiné ilustrují bídu, která mezi havanskou mládeží panuje. Jesus zdaleka není jediný, kdo si tak přivydělává, a když dostane šanci, neváhá postaršího zákazníka i okrást. Kubánská bída je tristní - no, jako v každém "socialistickém ráji". Hnus, ti komouši. ()

Galerie (15)

Související novinky

La Película spouští předprodej

La Película spouští předprodej

06.02.2017

Postapokalyptické sci-fi, mrazivé thrillery, ztřeštěné komedie, psychologická dramata, ale i zdánlivě všední příběhy obyčejných lidí či naopak snímky otevírající tabuizovaná témata - festival La… (více)

Reklama

Reklama