Věhlasný francouzský šéfkuchař Stéphane (Alain Chabat) žije poklidným životem a má všechny důvody, proč se cítit spokojeně. Přesto jedinou osobou, která jej udržuje naživu, je tajemná mladá Korejka Soo (Doo-na Bae), se kterou se náhodou spojil na lnstagramu. Baví se spolu na dálku o umění i sakurách, které právě rozkvétají, a zdá se, že si výborně rozumí navzdory vzdálenosti a všem jazykovým i kulturním bariérám. Pak se jednou Stéphane rozhodne Soo nečekaně a bez ohlášení navštívit v jejím rodném Soulu. I když se ukáže, že tento impulsivní nápad na neohlášené setkání nebyl zrovna nejlepší, Stéphane díky tomu pozná mnoho nových přátel a jeho dobrodružství má nakonec úplně jiné rozuzlení, než které očekával. A na druhém konci světa dokonce dokáže obnovit zpřetrhaná pouta k svým blízkým. (CinemArt)

Stanislaus

#jsemtady je mile natočený snímek problematizující několik témat najednou - rodinné a virtuální vztahy, generační propast či hledání sebe sama. Alain Chabat je charismatický sympaťák, kterému nešlo jinak než fandit v tom, co dělá. Dalo by se říct, že si celý film ukradl téměř sám pro sebe - nicméně scény se syny a Soo rovněž stojí za zmínku. Určitě je lepší, když si člověk před projekcí nepřečte obsah, který (např. zde) vyzrazuje velkou část filmu. Místy mi tato "instagramová oddychovka" připomínala Terminál od Spielberga, i když v tomto případě to nebylo až zase tolik dramatické. Solidní tři hvězdy! ()

MikeCool

Příjemná, nenáročná komedie, která pobaví a nahlídne do všech možných koutů sociálního života, jak toho reálného, tak i toho virtuálního. Velké plus též zhlédávám v tom, že jsem měl díky koronašílenství celý kino sál jen pro sebe. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

bonovox

Príjemná oddychovka ktorá zapadá do kategórie feel good movie, po pozretí jednoducho musíte mať lepšiu náladu. Poteší nehollywoodsky happy end. ()

CaptainCzech

V době temna kinomaniak jako já zajde i na filmy na které by nikdy nešel a toto je jasný důkaz. Každopádně nakonec jsem byl mile překvapen a je vidět že Francouzi stejně jako Němci dokážou natočit solidní snímky. První polovina filmu kdy je Stéphan na letišti v Soulu je super a hodně jsem se bavil, bohužel druhá polovina byla dost slabá a tempo už vůbec neodsýpalo. Tento film byla one man show pro Stéphana, který byl fajn a herci jsem to věřil (ostatní postavy jenom do počtu). Do těžké situace se Stéphan dostal sám svojí nerozvážností a závisláctvím na Instagramu (spousta lidí by se mohla zamyslet), ale i tak jsem ho politoval, jelikož to byl poměrně sympaťák a hrdost mu rozhodně nechyběla. Celkově solidní 3 hvězdy a na jedno shlédnutí ideálka. ()

• Snímek měl premiéru v říjnu 2019 na jihokorejském Mezinárodním festivalu Busan. Je to jeden z pěti nejdůležitějších festivalů na světě. (Petr.Kocfeld)