Psanci a andělé

Outlaws and Angels

Drama / Thriller / Western

USA, 2016, 120 min

Niečo ako tarantínovka, ale v lacnejšom prevedení. V lacnejšom po všetkých stránkach. Fakt všetkých. Ale to neznamená, že to bolo zlé. Malo to zápletku, litre krvy, brutálne scény, vyprofilované postavy a zmes pocitov, kedy neviete, či ide o western alebo drámu. A ku koncu sa hranica medi psancami a andelmi zmaže úplne. 3 z 5(23.10.2016)

Inspiraci Tarantinem vidím jako plus a že to nedosahuje jeho kvalit, to je mi jedno. Mě tenhle špinavý,brutální a místy i bizarní western bavil po všech stránkách, příběhem počínaje a herci konče a i tady se potvrdilo, že Eastwoodovic famílii to s šestiraňákem a kobylou pod zadkem sedne jako málo komu. Jediná výtka míří ke stopáži, která byla minimálně o dvacet minut přetažená a děj trochu rozmělnila. Nebýt toho, mohlo se jednat o kultovku. Ale i tak se jedná z mého pohledu o parádní debut a vůbec bych se nezlobil, kdyby Mollner zůstal v žánru i příště. 80%(6.11.2016)

• kaylin

Já mám rád westerny, mám rád pomalé westerny, ale to, co s nimi dokázal udělat Leone, tomu se snímek "Outlaws and Angels" ani nepřibližuje. Ve skutečnosti je to jen pomalé drama o vývoji jedné holky, kterou nijak překvapivě hraje dcera Clinta Eastwooda. Ten její vývoj je dobrý, ale ten film je prostě nudný, samolibý a strašně prvoplánový v zobrazení násilí.(22.7.2016)

Když jsem tu spatřil hodnocení, trochu jsem se bál, co to bude. Naštěstí ty dvě hodiny, i přes unylé tempo, utekly poměrně rychle. Je to spíš tak trochu existenciální thriller nad nesmyslností bytí a umírání. Eastwoodova dcera se chtěla po vzoru tatínka asi etablovat ve westernu, ale staré škole odzvonilo, tak je potřeba něco syrového, krutého a svým způsobem hloubavého (na poměry westernu). Trochu jsem se bál, že to nakonec bude nudná slátanina, ale ono to nějakým zvláštním způsobem funguje. Pustý svět plný smyslně nesmyslné smrti, daleko od božích mlýnů i rukou zákona. Autor tak nějak postupně dekonstruuje nejedo očekávání a zaběhlý mechanismus, a to nejen obsahem hlavní i vedlejší (Luke Wilson) dějové linky, tak i těmi linkami samotnými. Z tohohle pohledu je to vlastně i skvělý film, ale obávám se, že tak i tak zůstane zapadlý a samoúčelný, díky tomu, že šlape po divákově očekávání jak po hradu z písku a není lehké přijmout, co se na obrazovce vlastně odehraje, protože díky nenucenému podání se může obyčejný divák cítit podveden a přechytračen. Za mě ale rozhodně zajímavý kousek.(17.8.2017)

• beso74

J.T. Mollner si napísal scenár pre svoj celovečerný režijný debut, pri ktorom čerpal inšpiráciu zo spagheti westernov z konca 60. a začiatku 70. rokov a samozrejme z Tarantina. Navyše, úspech si chcel zabezpečiť aj angažovaním potomka westernovej legendy Mr. Eastwooda. Výsledkom je tak kríženec westernu a home invasion, stojací na veľmi hlinených nohách s názvom scenár. Problém nastáva už v 10. minúte, kedy sa po krátkej akcii film prehupol do svojej konverzačnej takmer hodinu a pol dlhej časti, ktorá sa riadi heslom "Ráno múdrejšie večera". Avšak, na také niečo je potrebné mať pripravené nejaké tie britké dialógy, ono nestačí len otvorene rozprávať o sexe a znenazdajky raz za čas špliechnuť divákovi kýbeľ krvi do ksichtu. K tomu, aby sa film dostal do obstojného finále hroziaceho pokračovaním, sa tak treba prehrýzť cez kopec nudy, kedy majú prenasledovaní na rozume všetko možné, len nie plán na svoju záchranu a obavy o svoje životy. SPOILER: Aké ponaučenie sa tu vlastne tvorcovia snažia zdeliť? Nikto nie je bez viny? Alebo Peniaze kazia charakter? Či Kde čert nemôže pošle ženu? Kde a kto sú vlastne tí anjeli z názvu?(25.7.2016)