Psanci a andělé

Outlaws and Angels

Drama / Thriller / Western

USA, 2016, 120 min

• sochoking

Partia bezbožníkov vpadne na večeru do domu zbožníkov a cez noc urobia candrbál bez toho, aby niekto utrpel duševnú ujmu na zdraví. A toto stihnú zatiaľ, čo im je v pätách svojim ukrutne šuchtavým tempom Luke Wilson, ktorý (takmer) všetko vie a len tak ľahko sa nevzdá! Lebo keby si bol švihol, mohol nás ušetriť aspoň dvoch tretín filmu od neuveriteľnej nudy!(23.7.2016)

• nascendi

K filmu som sa dostal cez zvedavosť, ako vyzerá a hrá Eastwodovo dievčatko. Neskôr som si uvedomil nebotyčný rozdiel medzi pomalosťou Leoneho westernov, brutalitou kombinovanou s ukecanosťou u Tarantinových filmov a týmto veľdielom, u ktorého nanajvýš rozmýšľam,, či jeho scenárista bol iba opitý alebo aj nafetovaný.(17.10.2016)

Niečo ako tarantínovka, ale v lacnejšom prevedení. V lacnejšom po všetkých stránkach. Fakt všetkých. Ale to neznamená, že to bolo zlé. Malo to zápletku, litre krvy, brutálne scény, vyprofilované postavy a zmes pocitov, kedy neviete, či ide o western alebo drámu. A ku koncu sa hranica medi psancami a andelmi zmaže úplne. 3 z 5(23.10.2016)

Inspiraci Tarantinem vidím jako plus a že to nedosahuje jeho kvalit, to je mi jedno. Mě tenhle špinavý,brutální a místy i bizarní western bavil po všech stránkách, příběhem počínaje a herci konče a i tady se potvrdilo, že Eastwoodovic famílii to s šestiraňákem a kobylou pod zadkem sedne jako málo komu. Jediná výtka míří ke stopáži, která byla minimálně o dvacet minut přetažená a děj trochu rozmělnila. Nebýt toho, mohlo se jednat o kultovku. Ale i tak se jedná z mého pohledu o parádní debut a vůbec bych se nezlobil, kdyby Mollner zůstal v žánru i příště. 80%(6.11.2016)

O inspiraci Tarantinem nemůže být pochyb, hlavně s přibývající stopáží ty dialogy kill billovatěli až tohezký nebylo. Musím filmu nechat že některé scény v domě měli úroveň, ale pokud si pan Mollner myslí, že diváci maj hlavu jen od toho aby měl jak končit krk, tak to není uplně přesná myšlenka, kterou disponuje, někteří třeba těžko můžou uvěřit v takovej kýbl kravin jako je tady.(16.10.2016)