Psanci a andělé

• USA Outlaws and Angels
Trailer

Když se ostřílený psanec Henry postaví do čela bandy zabijáků, kteří se chystají spáchat riskantní bankovní loupež, očekává, že jim všem zajistí finanční svobodu i příležitost začít nový život jižně od mexických hranic. Akce se bohužel zvrhne v krveprolití a gangsteři jsou během ní nuceni zabít amerického maršála. Zatímco je na jejich hlavy vypsána jedna z největších odměn v dějinách amerického Západu, vydávají se napříč nebezpečnou krajinou směrem na jih. Polomrtví, bez koní, jídla a vody konečně narazí na dům George Tildona, jeho ženy a dvou dcer, který stojí na samotě kousek od hranic. Členové gangu nemají na vybranou, a tak se před překročením hranic rozhodnou obtěžovat rodinu a přenocovat u ní. Následuje série děsivých událostí. Na povrch vyplují rodinná tajemství, vytvoří se nepravděpodobná pouta a Henry stane tváří v tvář podivné a nečekané šanci na vykoupení. (Cinemax)

Trailer

Enšpígl

O inspiraci Tarantinem nemůže být pochyb, hlavně s přibývající stopáží ty dialogy kill billovatěli až tohezký nebylo. Musím filmu nechat že některé scény v domě měli úroveň, ale pokud si pan Mollner myslí, že diváci maj hlavu jen od toho aby měl jak končit krk, tak to není uplně přesná myšlenka, kterou disponuje, někteří třeba těžko můžou uvěřit v takovej kýbl kravin jako je tady. ()

Big Bear

O tomhle jsem přesně psal v Pistolnici Jane, kde se leckdo rozčiloval nad tím, že to bylo málo brutální. Tak takhle to tedy mělo být? Jistě si nemusíme nalhávat, že konec devatenáctého století v Americe obzvláště na venkově nebyl žádný med. Zubatá tehdy měla co to všechno stíhat obíhat. Nemoci, úrazy, bitky, přestřelky, krádeže a loupeže, věšení lapených... Ale co je moc, to je moc. Sice musím uznat, že to je snad poprvé co se ve westernu řeší pedofilie, ale i tak... Příběhu mám chuť skoro nevěřit, některé postavy se chovaly opravdu podivně. Dávám tedy za 3 ukradené měšce se zlatem. * * * ()

sochoking

Partia bezbožníkov vpadne na večeru do domu zbožníkov a cez noc urobia candrbál bez toho, aby niekto utrpel duševnú ujmu na zdraví. A toto stihnú zatiaľ, čo im je v pätách svojim ukrutne šuchtavým tempom Luke Wilson, ktorý (takmer) všetko vie a len tak ľahko sa nevzdá! Lebo keby si bol švihol, mohol nás ušetriť aspoň dvoch tretín filmu od neuveriteľnej nudy! ()

LiVentura

Úvod spageťácký, příběh jednodušší, o to zemitější, naturalismem se zde nešetří.! Takhle to kdysi mohlo vypadat na Divokém Západě... Ani nepřekvapí spousta krve vystřikující a tekoucí, nicméně místy i přehnané.. proto nemohu dát víc hvězd. Je zde dobře ukázáno, jak může být hranice "dobra" a "zla" tenká, zatraceně tenká a ne vždy vše, co vypadá dobře, je dobré! ()

misterz

To bolo tak hlúpe, až som to skoro nedopozeral. Snažilo sa to hrať na brutalitu a všeobecné násilie kde je normálne zastreliť svoju matku alebo sestru, no jediné čo tým autori dosiahli bolo zdvihnuté obočie a odpornú pachuť na jazyku. Opäť raz premárnený čas pred niečím, čo by malo byť dávno v odpadkovom koši. Jediné čo sa ako tak dalo boli herci a výprava. 20/100 ()