Arès

Ares

Drama / Sci-Fi

Francie, 2016, 81 min

• honajz

Ten levičácký a queer/transgender podtext mne na tom vyloženě štval. Historka by taky vystačila tak na 40 minut a je zbytečně utahaná i při těch 80 minutách. Ale zase výtvarník s architektem se vyřádili, lokace se snaží připomínat Blade Runnera (proč vlastně z toho filmu všichni ten vzhled měst opisují?). Ale jinak je to docela dovedně natočené, nic nového pod sluncem, co bychom stokrát neviděli, ale koukat se na to dá.(26.4.2019)

Nebolo to vyslovene zlé, ale ani som neskákal od nadšenia. To najlepšie na snímku je precízne odvedená práca čo sa týka technickej stránky - naozaj pekná kamera, strih, dobre hrajúci herci a príhodne vybraná hudba. Dejovo to už bolo slabšie, no najviac ma mrzí, že to z čoho mohol film vyťažiť najviac bolo zároveň aj tou najväčšou slabinou - samotné zápasy. Málo divácky atraktívne a s minimom napínavosti. A hlavne bolo ich veľmi riedko. Keďže nejde o nejaký hlbokomyseľný vypointovaný film, tak sa mali autori zamerať hlavne na túto stránku, aby pri sledovaní divák aspoň slintal pohľadom. No odflákli to. Slabší priemer. 55/100(22.7.2017)

Vizuálně to vůbec není špatný snímek, ale vzhledem k tomu, jak se tvůrci snažili v tomhle ohledu, je skoro škoda, že to je využito v podstatě jen proto, aby se párkrát objevily docela pěkné exteriéry. Příběh se jinak soustředí na chudinské drama, kdy chudoby je možné zbavit se vítězstvím v brutálních zápasech. Nic překvapivě silného.(25.4.2017)

Musím říct, že se mi film hodně líbil. Na Frantíky opravdu velice slušná podívaná, souboje pěkné a konec neočekávaný (nebo jen zčásti). Občas se člověk diví, co zvládnou evropští filmaři za zlomky amerických rozpočtů. Samozřejmě to není až takový top, ale i tak dávám pět hvězd za to, že jsem se nenudil.(26.7.2017)

Stát zbankrotoval, vládu převzala konsorcia a lidské tělo se stalo obchodovatelným artiklem, takže jednou z mála možností, jak přijít legálně k penězům, je nechat na sobě dělat pokusy. Anebo zápasit v aréně, což díky povolenému dopingu získalo zcela jiný rozměr a jednotlivé laboratoře soupeří v tom, kdo vyvine účinnější látku. Ono se v zásadě nejedná o nic světoborného, protože nástinů budoucnosti, kdy zemi ovládají firemní trusty, tu bylo dost a dost, ale mě Arés obvzláště sedl. Bavili mě herci, líbil se mi ten sociální přesah, který působil přirozeně, Benesovi se podařilo vyhnout klasickým klišé i v případě ohrané rodinné linky a zápasnické vložky měly také něco do sebe. Navíc díky rozumné, až překvapivě krátké stopáži si film udržoval od začátku do konce slušné tempo. Pro mě příjemné překvápko. 80%(10.6.2017)