Arès

• angličtina

Ares

Drama / Sci-Fi

Francie, 2016, 81 min

Vizuálně to vůbec není špatný snímek, ale vzhledem k tomu, jak se tvůrci snažili v tomhle ohledu, je skoro škoda, že to je využito v podstatě jen proto, aby se párkrát objevily docela pěkné exteriéry. Příběh se jinak soustředí na chudinské drama, kdy chudoby je možné zbavit se vítězstvím v brutálních zápasech. Nic překvapivě silného.(25.4.2017)

Solidní temné Sci-Fi odehrávající se v budoucnosti, kde stát Francie zbankrotoval, je 15 miliónů nezaměstnaných, vládu převzal institut konsorcia a jeden z mála způsobů jak přijít k penězům je v bojové aréně, kde se zlegalizoval doping a různé firmy samozřejmě soutěží, kdo vynalezne účinnější drogu. Skvělý nápad, ponurá až špinavá atmosféra, výborná akce a fajn tempo, možná škoda, že tak dobře nastřelený nápad neměl větší ambice, protože s lepším scénaristou se zde dalo kouzlit mnohem lépe, ale i tak slušný film, který si zaslouží se dostat více do podvědomí. Hlavní hrdina Ola Rapace jakoby Adkinsovi z oka vypadl. 7/10.(26.12.2019)

Musím říct, že se mi film hodně líbil. Na Frantíky opravdu velice slušná podívaná, souboje pěkné a konec neočekávaný (nebo jen zčásti). Občas se člověk diví, co zvládnou evropští filmaři za zlomky amerických rozpočtů. Samozřejmě to není až takový top, ale i tak dávám pět hvězd za to, že jsem se nenudil.(26.7.2017)

• honajz

Ten levičácký a queer/transgender podtext mne na tom vyloženě štval. Historka by taky vystačila tak na 40 minut a je zbytečně utahaná i při těch 80 minutách. Ale zase výtvarník s architektem se vyřádili, lokace se snaží připomínat Blade Runnera (proč vlastně z toho filmu všichni ten vzhled měst opisují?). Ale jinak je to docela dovedně natočené, nic nového pod sluncem, co bychom stokrát neviděli, ale koukat se na to dá.(26.4.2019)

• Martrix

Francie v roce 2035. Korporace se předhánějí v nabízení produktů, bez ohledu na jejich škodlivost. Zisky jim plynou z milionů nezaměstnaných a odevzdaných lidí. Zlegalizování obchodu s vlastními těly, za účelem testování nových látek, vede k tisícovkám mrtvých. Aby korporace ukázaly, jak účinné jejich preparáty jsou, sponzorují zápasníky, kteří je používají jako povolený doping. Arés se stal jedním z nich. Podaří se mu zvítězit nejen v kleci, ale také proti korporaci, která je pro zisk ochotná obětovat životy tisíců lidí? A co ho to bude stát? Tak nějak takto by mohl znít obsah Arése. A k tomu pak stačí jen napsat, že i přes vcelku atraktivní prostředí zápasů, nemá tento film dynamiku, dramatický oblouk...prostě je zvláštně sterilní. Ola Rapace je takový hodně jalový švédský Adkins, ostatní postavy jsou s výjimkou transexuála podivně nevýrazné...prostě to nemá šťávu, drive, ani dostatečně zajímavý nápad. Všechno se odehrává tak nějak polopasivně a v klidu si spěje k nevyhnutelnému konci.(20.4.2020)