Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Francie v roce 2035. Korporace se předhánějí v nabízení produktů, bez ohledu na jejich škodlivost. Zisky jim plynou z milionů nezaměstnaných a odevzdaných lidí. Zlegalizování obchodu s vlastními těly, za účelem testování nových látek, vede k tisícovkám mrtvých. Aby korporace ukázaly, jak účinné jejich preparáty jsou, sponzorují zápasníky, kteří je používají jako povolený doping. Arès (Ola Rapace) se stal jedním z nich. Podaří se mu zvítězit nejen v kleci, ale také proti korporaci, která je pro zisk ochotná obětovat životy tisíců lidí? A co ho to bude stát? (Martrix)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (12)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní temné Sci-Fi odehrávající se v budoucnosti, kde stát Francie zbankrotoval, je 15 miliónů nezaměstnaných, vládu převzal institut konsorcia a jeden z mála způsobů jak přijít k penězům je v bojové aréně, kde se zlegalizoval doping a různé firmy samozřejmě soutěží, kdo vynalezne účinnější drogu. Skvělý nápad, ponurá až špinavá atmosféra, výborná akce a fajn tempo, možná škoda, že tak dobře nastřelený nápad neměl větší ambice, protože s lepším scénaristou se zde dalo kouzlit mnohem lépe, ale i tak slušný film, který si zaslouží se dostat více do podvědomí. Hlavní hrdina Ola Rapace jakoby Adkinsovi z oka vypadl. 7/10. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Ten levičácký a queer/transgender podtext mne na tom vyloženě štval. Historka by taky vystačila tak na 40 minut a je zbytečně utahaná i při těch 80 minutách. Ale zase výtvarník s architektem se vyřádili, lokace se snaží připomínat Blade Runnera (proč vlastně z toho filmu všichni ten vzhled měst opisují?). Ale jinak je to docela dovedně natočené, nic nového pod sluncem, co bychom stokrát neviděli, ale koukat se na to dá. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Stát zbankrotoval, vládu převzala konsorcia a lidské tělo se stalo obchodovatelným artiklem, takže jednou z mála možností, jak přijít legálně k penězům, je nechat na sobě dělat pokusy. Anebo zápasit v aréně, což díky povolenému dopingu získalo zcela jiný rozměr a jednotlivé laboratoře soupeří v tom, kdo vyvine účinnější látku. Ono se v zásadě nejedná o nic světoborného, protože nástinů budoucnosti, kdy zemi ovládají firemní trusty, tu bylo dost a dost, ale mě Arés obvzláště sedl. Bavili mě herci, líbil se mi ten sociální přesah, který působil přirozeně, Benesovi se podařilo vyhnout klasickým klišé i v případě ohrané rodinné linky a zápasnické vložky měly také něco do sebe. Navíc díky rozumné, až překvapivě krátké stopáži si film udržoval od začátku do konce slušné tempo. Pro mě příjemné překvápko. 80% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Vizuálně to vůbec není špatný snímek, ale vzhledem k tomu, jak se tvůrci snažili v tomhle ohledu, je skoro škoda, že to je využito v podstatě jen proto, aby se párkrát objevily docela pěkné exteriéry. Příběh se jinak soustředí na chudinské drama, kdy chudoby je možné zbavit se vítězstvím v brutálních zápasech. Nic překvapivě silného. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nebolo to vyslovene zlé, ale ani som neskákal od nadšenia. To najlepšie na snímku je precízne odvedená práca čo sa týka technickej stránky - naozaj pekná kamera, strih, dobre hrajúci herci a príhodne vybraná hudba. Dejovo to už bolo slabšie, no najviac ma mrzí, že to z čoho mohol film vyťažiť najviac bolo zároveň aj tou najväčšou slabinou - samotné zápasy. Málo divácky atraktívne a s minimom napínavosti. A hlavne bolo ich veľmi riedko. Keďže nejde o nejaký hlbokomyseľný vypointovaný film, tak sa mali autori zamerať hlavne na túto stránku, aby pri sledovaní divák aspoň slintal pohľadom. No odflákli to. Slabší priemer. 55/100 ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama