poster

Arès

 • anglický

  Ares

Drama / Sci-Fi

Francie, 2016, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  Ten levičácký a queer/transgender podtext mne na tom vyloženě štval. Historka by taky vystačila tak na 40 minut a je zbytečně utahaná i při těch 80 minutách. Ale zase výtvarník s architektem se vyřádili, lokace se snaží připomínat Blade Runnera (proč vlastně z toho filmu všichni ten vzhled měst opisují?). Ale jinak je to docela dovedně natočené, nic nového pod sluncem, co bychom stokrát neviděli, ale koukat se na to dá.(26.4.2019)

 • misterz
  ***

  Nebolo to vyslovene zlé, ale ani som neskákal od nadšenia. To najlepšie na snímku je precízne odvedená práca čo sa týka technickej stránky - naozaj pekná kamera, strih, dobre hrajúci herci a príhodne vybraná hudba. Dejovo to už bolo slabšie, no najviac ma mrzí, že to z čoho mohol film vyťažiť najviac bolo zároveň aj tou najväčšou slabinou - samotné zápasy. Málo divácky atraktívne a s minimom napínavosti. A hlavne bolo ich veľmi riedko. Keďže nejde o nejaký hlbokomyseľný vypointovaný film, tak sa mali autori zamerať hlavne na túto stránku, aby pri sledovaní divák aspoň slintal pohľadom. No odflákli to. Slabší priemer. 55/100(22.7.2017)

 • kaylin
  ***

  Vizuálně to vůbec není špatný snímek, ale vzhledem k tomu, jak se tvůrci snažili v tomhle ohledu, je skoro škoda, že to je využito v podstatě jen proto, aby se párkrát objevily docela pěkné exteriéry. Příběh se jinak soustředí na chudinské drama, kdy chudoby je možné zbavit se vítězstvím v brutálních zápasech. Nic překvapivě silného.(25.4.2017)

 • Pimburger
  *****

  Musím říct, že se mi film hodně líbil. Na Frantíky opravdu velice slušná podívaná, souboje pěkné a konec neočekávaný (nebo jen zčásti). Občas se člověk diví, co zvládnou evropští filmaři za zlomky amerických rozpočtů. Samozřejmě to není až takový top, ale i tak dávám pět hvězd za to, že jsem se nenudil.(26.7.2017)

 • Morholt
  ****

  Stát zbankrotoval, vládu převzala konsorcia a lidské tělo se stalo obchodovatelným artiklem, takže jednou z mála možností, jak přijít legálně k penězům, je nechat na sobě dělat pokusy. Anebo zápasit v aréně, což díky povolenému dopingu získalo zcela jiný rozměr a jednotlivé laboratoře soupeří v tom, kdo vyvine účinnější látku. Ono se v zásadě nejedná o nic světoborného, protože nástinů budoucnosti, kdy zemi ovládají firemní trusty, tu bylo dost a dost, ale mě Arés obvzláště sedl. Bavili mě herci, líbil se mi ten sociální přesah, který působil přirozeně, Benesovi se podařilo vyhnout klasickým klišé i v případě ohrané rodinné linky a zápasnické vložky měly také něco do sebe. Navíc díky rozumné, až překvapivě krátké stopáži si film udržoval od začátku do konce slušné tempo. Pro mě příjemné překvápko. 80%(10.6.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace