Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Francie v roce 2035. Korporace se předhánějí v nabízení produktů, bez ohledu na jejich škodlivost. Zisky jim plynou z milionů nezaměstnaných a odevzdaných lidí. Zlegalizování obchodu s vlastními těly, za účelem testování nových látek, vede k tisícovkám mrtvých. Aby korporace ukázaly, jak účinné jejich preparáty jsou, sponzorují zápasníky, kteří je používají jako povolený doping. Arès (Ola Rapace) se stal jedním z nich. Podaří se mu zvítězit nejen v kleci, ale také proti korporaci, která je pro zisk ochotná obětovat životy tisíců lidí? A co ho to bude stát? (Martrix)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (13)

honajz 

všechny recenze uživatele

Ten levičácký a queer/transgender podtext mne na tom vyloženě štval. Historka by taky vystačila tak na 40 minut a je zbytečně utahaná i při těch 80 minutách. Ale zase výtvarník s architektem se vyřádili, lokace se snaží připomínat Blade Runnera (proč vlastně z toho filmu všichni ten vzhled měst opisují?). Ale jinak je to docela dovedně natočené, nic nového pod sluncem, co bychom stokrát neviděli, ale koukat se na to dá. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Stát zbankrotoval, vládu převzala konsorcia a lidské tělo se stalo obchodovatelným artiklem, takže jednou z mála možností, jak přijít legálně k penězům, je nechat na sobě dělat pokusy. Anebo zápasit v aréně, což díky povolenému dopingu získalo zcela jiný rozměr a jednotlivé laboratoře soupeří v tom, kdo vyvine účinnější látku. Ono se v zásadě nejedná o nic světoborného, protože nástinů budoucnosti, kdy zemi ovládají firemní trusty, tu bylo dost a dost, ale mě Arés obvzláště sedl. Bavili mě herci, líbil se mi ten sociální přesah, který působil přirozeně, Benesovi se podařilo vyhnout klasickým klišé i v případě ohrané rodinné linky a zápasnické vložky měly také něco do sebe. Navíc díky rozumné, až překvapivě krátké stopáži si film udržoval od začátku do konce slušné tempo. Pro mě příjemné překvápko. 80% ()

Reklama

Pimburger 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že se mi film hodně líbil. Na Frantíky opravdu velice slušná podívaná, souboje pěkné a konec neočekávaný (nebo jen zčásti). Občas se člověk diví, co zvládnou evropští filmaři za zlomky amerických rozpočtů. Samozřejmě to není až takový top, ale i tak dávám pět hvězd za to, že jsem se nenudil. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Vizuálně to vůbec není špatný snímek, ale vzhledem k tomu, jak se tvůrci snažili v tomhle ohledu, je skoro škoda, že to je využito v podstatě jen proto, aby se párkrát objevily docela pěkné exteriéry. Příběh se jinak soustředí na chudinské drama, kdy chudoby je možné zbavit se vítězstvím v brutálních zápasech. Nic překvapivě silného. ()

TheSpearCZ 

všechny recenze uživatele

Od Arese jsem moc nečekal a dostal jsem solidní Sci-Fi jednohubku, kde ale technická stránka jednoznačně převažuje nad scénářem. Líbí se mi, že se to nesnaží nijak filozofovat, naopak se jedná o jednoduchý film, kde se fighter snaží zničit firmu, která v zemi vládne. Jen škoda těch odfláknutých zápasů, to měl být highlight a místo toho je to to nejslabší, co Ares nabídnul. Čisté 3* ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama