Risk

Bývalý člen speciálních jednotek žije poklidný život se svým synem Taylorem (Matthew Garbacz). Vše se ale změní ve chvíli, kdy je Taylor unesen záhadným Mzamem. Mzamo (Mario Van Peebles) po Nerovi (Scott Adkins) chce, aby odstranil konkurenty zločineckého sindikátu. (mokki5)

Wacoslav1

Taková typická spolupráce Florentina a Adkinse. Scott by pochopitelně měl na víc o tom žádná, ale v současné době bohužel asi ne. Je to blbý a levný? Ano, ale i přiměřeně zábavný. Tady nám aspoň nevalí žádný klíny a fake news do hlavy jako v Legacy of lies a film se soustředí na to co Adkins nejlíp umí a to je akce. Pravda kamera mohla bejt lepší, nějaký výtky tady uznávám, ale celkově jsem dostal nakonec i víc než jsem čekal.60% ()

Ouwen

Tenhle film tak trošku vynechám. Viděl jsem zhruba 70% toho co se děje a ve stručnosti - otřesně natočená akce, at už se jedná o kameru, střihy, nazvučení, choreografie přestřelek a soubojů... podprůměr. Děj tu prostě ani neexistuje, nijak to negraduje, nulové herecké výkony, logika v tuna momentech taky mimo dění... nevim no, zapomenutelný céčkový akčnák. ()

Lacike

Toto režíroval Florentine? Neverím. Vyzerá to ako klasická sračka od nemehla R. Ellis Fraziera, ktorý tento film produkoval. Kopa mizerne nasnímanej akcie, nefunkčný dej, ale hlavne, že sa točilo v skutočných lokáciach na ktoré máju Frazier a jeho fanúšikovia fetiš. Dej je millónta variácia zápletky v ktorej super duper agentovi vo výslužbe unesú domáce zvieratko prezývané syn, vďaka čomu je donútený vystrieľať polovicu sveta. Záporák v štýle hry Simon prikazuje posiela Adkinsa do jedného domu plného členov mexických kartelov za druhým, aby ich vystielal do posledného muža a to sa neustále opakuje až do záveru. Nijak to poriadne negraduje ani po dramatickej stránke a ani po akčnej. Adkins znudene a bez nejakej námahy strieľa do hlavy jedného zloducha za druhým. Trochu to pripomína headshoty z Johna Wicka, ale ešte viac som mal pocit, jak keby som sledoval niekoho ako drtí nejakú videohru na najslabšiu obtiažnosť. Núdááá. Najväčším sklamaním sú bitky. Je ich tu minimum. Adkins v nich nepredvedie jediný pôsobivejší chvat. Ale naviac sú snímané z debilných uhlov pri ktorých je až príliš očividné, že ku kontaktom nedochádza. Občas je kamera tak nepríjemne rozmazaná. Fakt toto nemohol natočiť Florentine. No čo už. Zase sa raz potvrdilo pravidlo: oholený Adkins = mizerný film. P.S: Neviem čo je kladného alebo nejednoznačného na záporákovi, ktorý chce vyvraždiť všetku svoju konkurenciu. 3/10. ()

m.a.t.o.

Adkins a Florentine už natočili aj lepšie filmy. Trochu ma iritoval až príliš priamočiary scenár. Ale iba kvôli tomu, že akčné vsuvky neboli tak fajnové ako sme si u Florentina zvykli. Teda takto. Prestrelky boli fajn, miestami to na mňa pôsobilo ako videohra – aj vďaka záberom z „onboard“ kamery na Adkinsovej (prípadne kaskadérovej) veste. Ale bitky boli horšie, s rozkývanou kamerou, ktorá (asi) mala dodať intenzívnejší pocit a vtiahnuť diváka do deja. No nepodarilo sa. Celkovo mi akcia pripadala byť dosť monotónna, a vlastne to je najväčší problém celého filmu. Ak už točíte akčný flick bez scenára založený len a len na akčných scénach, chcelo by to v tomto smere väčšiu rozmanitosť. Pre Scottových fanúšikov povinnosť, pre ostatných, ktorí majú radi béčka v podstate tiež, keďže sa stále v rámci subžánru jedná o to lepšie, čo možno v súčasnosti v ponuke nájsť. 35 % P.S.: Záverečný súboj Adkins vs. Peebles nečakajte. ()

Martin741

Takyto jednoduchy priamociary nasilny dej by sa ujal este v 70. rokoch. Dnes po skusenostiach s Tarkovskym, Bergmanom, Tarantinom atd atd atd to uz ludi fakt netaha, an pokon ani mna. Tema odstarnit konkurentov zlocineckeho syndikatu vyzera na prvy pohlad dobre, len herci si doslova odbili a reziser je rutiner  : 30 % ()

• Po zabití druhého bosse a opuštění klubu Nero (Scott Adkins) nasedne do terénního auta. Rozsvítí brzdová světla, a když se pohled obrátí, nastartuje auto a odjíždí. Brzdová světla by nesvítila, kdyby SUV nenastartoval ještě předtím, než do něj nastoupil. (Johnny.ARN)