Reklama

Reklama

Dlouhá noc přežití

  • Česko Dlouhá noc: Přežití (více)
Trailer 1

Zdiskreditovaný lékař a jeho rodina se ve vlastním domě stávají rukojmími zločinců na útěku, kteří po nevydařené loupeži potřebují vyhledat okamžitou lékařskou pomoc. (Filmbox)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (40)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Zapřisáhl jsem se, že už si rozhodně nedám žádný nový film s Willisem, který bude režírovat Matt Eskandari. Jenže ve mě ještě pořád žije ten desetiletý kluk, který kdysi s otevřenou pusou koukal v televizi na Měsíční svit a od té chvíle potřeboval vidět všechno s tím šílencem, co tam hrál hlavní roli. Takže k Survive the Night. Nakonec jsme vlastně rád, že jsem vlastní předsevzetí porušil, protože zdaleka nejde o to nejhorší, co VODillis během poslední dekády natočil. V prvé řadě tady nemá pouhé cameo, ale plnohodnotnou roli, která se producíruje před kamerou dobrou polovinu stopáže. Herci navíc všeobecně nejsou špatní (rozhodně to nepůsobí jako slezina amatérských nadšenců), jen na Lydia Hull se film od filmu hůř kouká. Dokonce i Eskandriho musím pochválit, protože tentokrát něco konečně režíruje a chvílemi mu i slušně funguje napětí (čemuž pomáhá i fajn soundtrack). Bohužel je úplně mimo scénář. Zhruba do půlky se ještě snaží držet nějaké elementární logiky, ale pak se to opravdu odstrašujícím způsobem rozsype, postavy se začnou chovat úplně šíleně a s nadějí na slušný výsledek je konec. Ale dívat se na to bez újmy dá, o tom žádná. A to je po odpadovém Trauma Center přeci jen zlepšení. 30% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Bruce Willis rozladěn skomírající kariérou se znaveně probírá tunou rutinně spíchnutých scénářů, které jeho hvězdnou auru dusí, neboť v nich povětšinou hraje druhé housle, když tu náhle se zájmem pročítá naprosto neoriginální pojednání o ohrožené rodině a jednom vysloužilém šerifovi na odlehlé farmě. Kouká ale, že s ním bude hrát zapomenutý klaďas Chad Michael Murray, takže to bude spolu s jeho účastí výsostně koncipovaný thriller. A málem to vypadalo, že do role jednoho ze zločinců měl být původně obsazen Bradley Cooper, který má ale delší dobu deprese z toho, že s ním Irina Shayk už nedělá šejk.Ten se ve filmu pochopitelně vůbec neobjeví, ovšem Tyler Jon Olson mu je podobný. Bruce si patrně s režisérem Mattem Eskandarim rozuměl při jejich předchozí spolupráci na filmu "Trauma Center", tudíž neměl problém kývnout i tentokrát. A zrodil se i tentokrát stokrát vylouhovaný napínák na staré obehrané téma zločinci na útěku najdou vynucené útočiště u spokojené rodinky s dvougeneračním bydlením. Zločinci jsou dva bratři, co si krátili "výlet" do Mexika zastávkou na benzínce, kde jeden z nich vyjevil svoji labilní povahu a druhý při následné přestřelce schytal kulku do nohy. A lékař na objevené farmě je jejich jedinou nadějí. Smutné je, že Willisovi režisér nedopřál jediný zajímavý moment. Potácí se ze záběru do záběru a jeho občasná akční snaha je až nechtěně směšná. Zbytek herců předvádí přijatelné herectví, režisér film zkrášluje scény detailními záběry na krvácející rány a pro nastalou tmu není vždy patrné co se ve filmu děje. Nastalý rozbřesk dává naději, že lepší akční zítřky Bruce Willise (snad) ještě přijdou 6/10 ()

Reklama

mzss1 odpad!

všechny recenze uživatele

(5%) Sakra, to bylo pěkně zahozené odpoledne před mojí noční. Ale co, ještě, že jsem si tento snímek, cca přeložený do češtiny „PŘEŽÍT NOC“ dal raději hezky odpolko před noční šichtou. ;) A nyní k tomuto zázračnému „déčkovému filmu“. Předchozí režisérův počin TRAUMA CENTER mi kupodivu sedl, asi jsem měl opravdu mimořádnou náladu, že jsem mu udělil 3*, ale co už … Toto je jednak velká NUDA a především FRAŠKA PLNÁ NELOGICKÝCH SCÉN, až mi připadalo, že to režisér natočil záměrně až parodicky, nebo byl u toho permanentně sjetej či vožralej na plech. Seznámení s postavami mě nebralo, připadalo mi to, jak kdyby všichni umírali nějakou nemocí. Je smutné vidět Bruce Willise, jak zde má roli stárnoucího chlapa, který nezmůže proti dvěma zločincům (jeden mimochodem umírá) nic. Jeho herecký výkon je taky mizerný. Nejhorší bylo, jak vzteky halekal v lese jako starý vlk, to bylo otřesné. Dvojice zločinců …. No k těm fakt nemám slov. Jeden z nich je švihnutý na palici, a když se přestane ovládat, někdo to odsere. První půlka filmu byla na hovno, ale ta druhá? To bylo neskutečně natahované a logicky ujeté. Přeci ta rodinka mohla dávno uniknout nebo toho jednoho fyzicky funkčního gaunera xxx způsoby dostat ne? Víc k tomu asi dodávat nebudu. Dal bych 1*, ale nevím vlastně za co … ()

Marze odpad!

všechny recenze uživatele

Je to vyhořelý subžánr "domácí invaze a rukojmí" jako všechny poslední Willisovy kousky. Tomuto filmu se radši vyhněte, nebo to bude pro vás výzva přežít toto prázdné nic. Přitom tento film vypadá obrazem a zvuky jako skutečný thriller, ale zápletka, chování postav a jejich interakce jsou tak absurdní, že budete mít problém přepnout mozek a bavit se. Willis zde vypadá, jako by byl již mrtvý. Dialogy jsou tak hloupé, že jsem se musel občas zasmát. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Výsledné hodnotenie "Survive The Night" je, že film je pozerateľný.. Ak nečakáte od filmu žiadne zázraky a dokopy vám bude stačiť ľahký home invasion film, tak by to nemalo byť veľmi urážlivé. Herci sú celkom dobrí, Bruce Willis tu má podľa mňa naozaj aj rolu a postavy v rámci svojich možností nie sú absolútne tupelá. Ako príklad by som povedal, že keď manžel povie, svojej manželke a dcére aby sa niekam schovali a ostali tam, tak to aj urobia. A udržia sa počas filmu v bezpečí. Ale miestami som mal pocit, že časová línia absolútne škrípala. Prečo? Lebo film pôsobí ako keby sa kamera presunula k niekomu inému, tak na inom mieste sa zase zastavil čas. A to je dosť veľký problém. Najlepšie je to asi vidno v autonaháňačke. Kým Bruce Willis odláka útočníka autom, tak mal podľa mňa náš hrdina dosť veľa času na to, aby sa dostal k rodine, zobral ich niekam do bezpečia a reálne opustili priestor. No keď sa k nim kamera vráti a sledujeme ich ďalej, tak útočník už je naspäť. A neverím, že to stihol tak obrovskou rýchlosťou. Neviem či Eskandri chápe, že plynutie času takto nefunguje. Čas neplynie len tam, kde sa momentálne dívame. Ale všade plynie rovnako. Ku koncu už prichádza aj niekoľko menej zaujímavých momentov, no nedával by som váhu mínusov na plecia hercov. Tí s tým čo majú po ruke robia maximum. Okrem toho je najväčšia tragédia, že máme ľutovať asi aj našich útočníkov, ktorí len chceli pre seba lepší život. A kým by som povedal, že náš zranený brat Matt je v pohode, tak Jamie je bohužiaľ iná story. Lebo celá tá situácia nie je nikoho iného, než jeho vina. A veľa jeho riešení bolo absolútne nezmyselných a hlúpych. Film je pozerateľný, ale nie je ničím výnimočný. Je to jednoduchý príbeh na oddychový večer. Ak vám to stačí, tak budete v pohode. Hodnotenie: C- ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Natočeno za 10 dní v Columbusu (Georgia, USA). (fanda124)

Reklama

Reklama