Reklama

Reklama

Milda

VOD (1)

Obsahy(1)

Jako vrcholný představitel Komunistické strany Československa býval Milouš Jakeš nejmocnějším mužem republiky. V současnosti je devadesátníkem, který stále vyvolává silné reakce ve společnosti. Po stopách jeho života se vydal režisér P. Křemen... Ve filmu Milda má divák ojedinělou příležitost poznat nejen mentalitu a myšlení bývalého generálního tajemníka a nejmocnějšího muže tehdejšího Československa Milouše Jakeše, ale také nahlédnout do zákulisí nejvyšších pater komunistické politiky. Autorský dokument Pavla Křemena přináší sled situací, rozhovorů, konfliktů a konfrontací. Jakeš ale ze svého přesvědčení neustoupil ani o kousek, a ve filmu vystupuje jako ideologický fanatik, který ale zároveň působí jako přívětivý soused Milda. Z této kombinace pak vyplývá podoba politického zla s lidskou tváří. (Česká televize)

(více)

Recenze (86)

Fajt 

všechny recenze uživatele

Nejsem, ani jsem nebyl komunista, ale pan Jakeš má naprostou a zásadní pravdu, že vše co mu hulvátským způsobem předhazoval moderátor dokumentu, jsou vše pouze okrajové záležitosti (tiskoviny, dlouhé vlasy, hudební skupiny, rozhánění nepokojů) v porovnání s bezpečným a spokojeným životem většiny obyvatel státu. Co se vybudovalo za posledních 30 let po podvodném sametu ? Vybudovalo se velké ho.no ! Jen se absolutně vše rozkradlo. Stále se mládež krmí pouze nedostatky bývalého režimu, ale klady nevzpomene nikdy nikdo. Vždy každému řvounovi nabízím za jeden klad dnešního marasmu, tři klady bývalého režimu, každý začne a skončí banány a cestováním, směšné !!! Jen maličkou připomínku, kam se poděly desítky zaoceánských lodí naší námořní plavby ? Co máme dnes ? ()

dan4815 

všechny recenze uživatele

Já bych tomu dal klidně kategorii horor. Sondáž do mysli komunisty není zrovna lehkovážná komedie, ačkoliv co vás nutně nenasere, to vás zase pobaví. Milda ale ve své chýši (později v novém bytě opět vybaveným normalizačním nábytkem) se svými knedlíky, pro které má značnou slabost, vypadá děsivě. Pozorný divák pochopí, že Milda není klasický komunista, měl větší ideály, které ve stáří slouží spíše ke škodě, protože pro jeho představy tu není na tomto světě místo. Milda je takový hodný komunistický dědeček soudruh, kterého byste v rodině opravdu nechtěli mít, protože s hlubším poznáním jeho ideologie přemýšlíte, kde se stala chyba. I jeho vnuk vypadá, jako kdyby raději byl potrat, než pocházet ze socialistického sémě. Milda ví jak mluvit, ale stáří a afektovanost ho nutí občas říkat to, co si opravdu myslí. Režisér krásně nakousl témata, která Mildu ukázala v jiném světle - procesy v 50. letech, na to Milda nemá odpověď, on moc dobře ví, že dnes se téma velmi diskutované a jeho názor je v rozporu s těmi dnešními. A tak kope kolem sebe a nechce dál natáčet. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

No jo, co k tomuhle napsat - rudej bolševickej nok! Nebo spíš rudej švestkovej knedlík! Miladu Horákovou zabila Studená válka, lidi na zadrátovaných hranicích střílela taky ona...soudruzi v tom byli nevinně... Nejsmutnější devizou dokumentu je fakt, že se celý nenatáčel ve věznici, nebo alespoň v pracovním táboře (Pracovní tábor je totiž podle Mildy správná věc!), kam soudruh generální tajemník a jemu podobní patří. Jsem havlista, ale musím konstatovat, že tohle byla zásadní chyba Václava Havla a jeho okolí - nepotrestat tyhle komunistický zločince se ukázalo jako velmi neprozíravé a jako slabost ,,moci bezmocných", měla se uspořádat nějaká obdoba Norimberského procesu a komunistickou a StBáckou nomenklaturu spravedlivě potrestat stejně jako nacisty...pro morální očistu celého národa, dekomunizaci společnosti, pro tlustou čáru za komunistickou minulostí...dnes tady nemusel strašit premiér agent StB Bureš/Babiš a jeho vláda se nemusela opírat o hlasy KSČM, jejichž předseda byl rovněž agent StB a místopředseda spolusignatář tzv. zvacího dopisu z roku 1968! O tom kremlofilovi na Hradě nemluvě... ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Zcela průměrný dokument o přesvědčeném komunistovi, který si stále stojí za svým (staly se chyby, ale společnost byla ve větším pořádku, než je dnes). Režisér si s ním příliš nevěděl rady. Co jsem si z toho odnesl? Že je Miloš Jakeš na svůj věk v obdivuhodné fyzické i duševní kondici, a že to vlastně byl v mnoha důležitých ohledech lepší politik, než ti dva, co nám vládnou dnes. ()

gemi 

všechny recenze uživatele

Milouš Jakeš byl v zásadě odpornou bytostí. Skálopevně přesvědčený o své pomýlené vizi světa a o tom, že komunistický režim byl v základu zdravý a spravedlivý. Když byl konfrontován s nepříjemnými otázkami (např. srpen 1968), začal blábolit nesmyslné floskule a vztekat se. Ohledně charakteristiky této tragické figury českých dějin není potřeba mnoho slov. Bohatě postačí jedna scéna z tohoto filmu, ve které se svěřuje, že za největší životní tragédii považuje své vyloučení z KSČ. Jak říkal: "Nic horšího se člověku v životě nemůže stát. Nemůže." A to prohlásí člověk, jehož vnuk z hanby za svého otce spáchal sebevraždu a pravnuk si raději změnil jméno. Myslím, že toto dokonale vystihuje Jakešovu psychopatickou osobnost. ()

Galerie (5)

Související novinky

Česká radost v českých kinech online

Česká radost v českých kinech online

04.02.2018

Výběr Česká radost v českých kinech uvádí osm filmů ze soutěžních sekcí 21. MFDF Ji.hlava online na portálu DAFilms.cz. V kinech tyto snímky během listopadu a prosince zhlédlo téměř 1000 diváků na 32… (více)

Reklama

Reklama