Čekání na Aňu

Waiting for Anya

Drama / Válečný / Thriller

Velká Británie / Belgie, 2020, 105 min

• Lacike

Druhá svetová, fašisti, židia, deportácie. Proste nič čo by sme už miliónkrát nevideli. Akurát sa to odohráva niekde v horskej osade a z pohľadu chlapca. Ani na Rena už nie je spoľahnutie a točí jeden nudný film za druhým bez ohľadu na námet. 4/10.(22.2.2020)

• goauld

Tento film byl spíše dramatem, než válečným snímkem, nebot se děj odehrával v podstatě v jedné odlehlé horské vesničce o 50ti lidech, někde na jihu Francie, kde -úřadovali- občasné německé jednotky hledajíc "zapomenuté" židy. Ono to nebylo úplně špatné, ale nízké hodnocení jsem dal z důvodu velké rozvláčnosti děje. Když už film sleduji na dvakrát, tak to o něčem svědčí. Známe lepší filmy o ukrývání a osudech židů, zde to byla taková "drobnůstka", která určitě ani moc nestála (nakolik sponzorů se na tom podílelo), protože pár uniforem, žádný tank, žádný letadlo, jen jeden nákladák a možná jedna motorka - určitě mnoho výdajů nestálo. Krajina OK, herci OK (tak... Jean Reno už asi nic akčního natáčet nebude, jen nějaké sentimentální roličky jako tomu je u Seagala nebo Schwarzenegera. Přecejen těmto zmíněným je přes 60 a taky kosti řidnou, kyčle a záda bolí, fastumgel nezabírá....), nicméně akce mohlo být přecejen trochu víc...(20.2.2020)

• Marze

Chlapec a vdova spolupracuji na presunu zidovskych deti do Spanelska behem druhe svetove valky. Film mel omezeny rozpocet a zustal ve slovnikove naucne oblasti. Pres usili Jean Rena a Anjelici Huston a alpske louky s kvetinami.(8.11.2020)

Čakanie na Anyu, je príbeh o komunite podhorských osadníkov, ktorí sa zomkli a pomáhajú utiecť malým židovským deťom do Španielska priamo s pred nosa Nemeckej jednotke, ktorá bola vyslaná do tejto oblasti strážiť Francúzsko – Španielsku hranicu. Dej hovorí o 13 ročnom pastierskom chlapcovi Joovi, ktorý odhalí ukrývanie štvancov u samotárskej vdovy Horcáde. Od tejto chvíle Jo, hlboko citove prežíva dramatické udalosti z pohľadu svojho detského rozumu. Pekná príroda, skvelá výprava, slušné herecké výkony. Tempo a dramatickosť, ale zaostáva za zámerom, kde si to žiadalo väčšie napätie, aké by v skutočnosti aj vládlo.(17.2.2020)

• rublik05

Solidní námět, velmi laciné zpracování. Příběh o obyvatelích horské osady, kteří pomáhají židovským dětem před nacisty, to zní samo o sobě velmi zajímavě. Nicméně celkové zpracování na mě působilo velmi laciným dojmem a také znuděně. Film se vcelku vleče, dramatické scény nenabízí téměř žádné. Snímek se po celou dobu drží víceméně pomalejšího tempa, což je zde velkým kamenem úrazu, stejně jako nulová dramatičnost a emotivnost. K hercům jako takovým nemám moc co napsat, všichni včetně nudného Jean Rena působili velmi nezajímavě, byť své role zvládli dobře. Jediné, co se asi tak filmařům povedlo, byly nádherné exteriéry a přírodní krajina. S tím souvisí i působivé záběry a kvalitní kamera. Ovšem na válečné drama je tohle jaksi málo. 3/10.(24.3.2020)

• Jean Reno