Opravdu bych měl uchovat cizí tajemství a ohrozit přitom vlastní život? Tuto otázku si klade Jo, mladý pastevec z Pyrenejí, když mu Benjamin prozradí něco ze své minulosti. Při pronásledování Židů byl Benjamin nucen uprchnout do Paříže a ztratil kontakt se svou dcerou. Nyní převádí židovské děti přes hranice do Španělska. Po příjezdu německých vojáků do vesnice se Jo s jedním z nich spřátelí, ale neuvědomí si, jak riskantní toto přátelství může být. Podaří se mu i tváří v tvář hrozbě učinit správné rozhodnutí? Hvězdně obsazený snímek nabízí pozoruhodný příběh odvahy a lidskosti. (Filmbox)

Trailer 1

solisoli

Čakanie na Anyu, je príbeh o komunite podhorských osadníkov, ktorí sa zomkli a pomáhajú utiecť malým židovským deťom do Španielska priamo s pred nosa Nemeckej jednotke, ktorá bola vyslaná do tejto oblasti strážiť Francúzsko – Španielsku hranicu. Dej hovorí o 13 ročnom pastierskom chlapcovi Joovi, ktorý odhalí ukrývanie štvancov u samotárskej vdovy Horcáde. Od tejto chvíle Jo, hlboko citove prežíva dramatické udalosti z pohľadu svojho detského rozumu. Pekná príroda, skvelá výprava, slušné herecké výkony. Tempo a dramatickosť, ale zaostáva za zámerom, kde si to žiadalo väčšie napätie, aké by v skutočnosti aj vládlo. ()

mira007

Britský film s námětem ukrývání židovských dětí na francouzské vesničce u hranic se Španělskem, kam je pak převádějí pod nosem hlídkujících Němců. Jean Reno jako zemědělec, jehož vnuk pomáhá s touto akcí a proti nim v roli esesáka po tisící Thomas Krettschman, Trochu to připomíná starší Paní z Izieu (2007) tématem i tím stylem druhé světové války zabalená v soft balení, nic syrového, drastického, spíše naivního, dojemného a dojímajícího se. Milá oddechovka ( pokud se to o filmu s tématem holocaustu dá vůbec říct ) s nádhernými horskými exteriéry. ()

rublik05

Solidní námět, velmi laciné zpracování. Příběh o obyvatelích horské osady, kteří pomáhají židovským dětem před nacisty, to zní samo o sobě velmi zajímavě. Nicméně celkové zpracování na mě působilo velmi laciným dojmem a také znuděně. Film se vcelku vleče, dramatické scény nenabízí téměř žádné. Snímek se po celou dobu drží víceméně pomalejšího tempa, což je zde velkým kamenem úrazu, stejně jako nulová dramatičnost a emotivnost. K hercům jako takovým nemám moc co napsat, všichni včetně nudného Jean Rena působili velmi nezajímavě, byť své role zvládli dobře. Jediné, co se asi tak filmařům povedlo, byly nádherné exteriéry a přírodní krajina. S tím souvisí i působivé záběry a kvalitní kamera. Ovšem na válečné drama je tohle jaksi málo. 3/10. ()

goauld

Tento film byl spíše dramatem, než válečným snímkem, nebot se děj odehrával v podstatě v jedné odlehlé horské vesničce o 50ti lidech, někde na jihu Francie, kde -úřadovali- občasné německé jednotky hledajíc "zapomenuté" židy. Ono to nebylo úplně špatné, ale nízké hodnocení jsem dal z důvodu velké rozvláčnosti děje. Když už film sleduji na dvakrát, tak to o něčem svědčí. Známe lepší filmy o ukrývání a osudech židů, zde to byla taková "drobnůstka", která určitě ani moc nestála (nakolik sponzorů se na tom podílelo), protože pár uniforem, žádný tank, žádný letadlo, jen jeden nákladák a možná jedna motorka - určitě mnoho výdajů nestálo. Krajina OK, herci OK (tak... Jean Reno už asi nic akčního natáčet nebude, jen nějaké sentimentální roličky jako tomu je u Seagala nebo Schwarzenegera. Přecejen těmto zmíněným je přes 60 a taky kosti řidnou, kyčle a záda bolí, fastumgel nezabírá....), nicméně akce mohlo být přecejen trochu víc... ()

Marze

Chlapec a vdova spolupracuji na presunu zidovskych deti do Spanelska behem druhe svetove valky. Film mel omezeny rozpocet a zustal ve slovnikove naucne oblasti. Pres usili Jean Rena a Anjelici Huston a alpske louky s kvetinami. ()