Reklama

Reklama

Čekání na Aňu

  • Česko Čekání na Anyu (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Opravdu bych měl uchovat cizí tajemství a ohrozit přitom vlastní život? Tuto otázku si klade Jo, mladý pastevec z Pyrenejí, když mu Benjamin prozradí něco ze své minulosti. Při pronásledování Židů byl Benjamin nucen uprchnout do Paříže a ztratil kontakt se svou dcerou. Nyní převádí židovské děti přes hranice do Španělska. Po příjezdu německých vojáků do vesnice se Jo s jedním z nich spřátelí, ale neuvědomí si, jak riskantní toto přátelství může být. Podaří se mu i tváří v tvář hrozbě učinit správné rozhodnutí? Hvězdně obsazený snímek nabízí pozoruhodný příběh odvahy a lidskosti. (Filmbox)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Asi 7500 Židov bolo zachránených vďaka pomoci francúzskych obyvateľov počas vichystickej vlády alebo ak chcete počas nemeckej okupácie. Super, máme tu ďalší z filmov rovnakej kategórie, ako by to bola nevyčerpateľná studnica a stala sa v dejinách iba jedna krivda. Ale vizuálne sa mi film veľmi páčil, krásne príroda. A aj dobrí herci. Extra prínos tu nie je, ale film nemá čím uraziť. ()

Mlle 

všechny recenze uživatele

Okouzlující film s klasickým syžetem z překrásného prostředí pyrenejských údolí, kde se zastavil čas. Ale válka ani nacisté se jim nevyhnuli. Film o lidské povaze, která nemá národnost ani uniformu, ale národnosti, uniformy a další lidské výmysly jí dávají masku nepřátel. Hvězdičku strhávám za ukončení příběhu, v němž tuctová sladkobolnost už překročila svou mez. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Britský film s námětem ukrývání židovských dětí na francouzské vesničce u hranic se Španělskem, kam je pak převádějí pod nosem hlídkujících Němců. Jean Reno jako zemědělec, jehož vnuk pomáhá s touto akcí a proti nim v roli esesáka po tisící Thomas Krettschman, Trochu to připomíná starší Paní z Izieu (2007) tématem i tím stylem druhé světové války zabalená v soft balení, nic syrového, drastického, spíše naivního, dojemného a dojímajícího se. Milá oddechovka ( pokud se to o filmu s tématem holocaustu dá vůbec říct ) s nádhernými horskými exteriéry. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nuda a nic než nuda. A navíc podaná v televizním hávu, s evidentně nízkým rozpočtem. Válka v plném proudu, vesnice v Pyrenejích a židovská drobotina, která je převáděna přes hranice do Španělska, dočasně ukrytá před nacisty ve stodole, a vše korunováno příjezdem německých vojáků do vesničky. To je přece dobrý základ pro film z války. A režisér Ben Cookson se rozhodl, že diváky znudí a otráví tím, že se ve filmu nestane nic dramatického, drastického a hlavně jakkoliv záživného. Jean Reno, jehož jménem se mnozí diváci nechají zlákat, zde hraje víceméně jen druhé housle. A ke všemu působí hodně zvětrale. Anjelica Huston je dost dobrá herecká položka a není patřičně využita. V rolích velících důstojníků vystupuje démonický Tómas Lemarquis a Thomas Kretschmann. Oba naprosto brilantní, jenže režisér je víceméně polidštil, takže se v nějaké hrozivé kráse ani jeden z nich příliš nepředvede. V popředí je mladý Noah Schnapp, ztvárnil pastýře, jehož starší vypravěčská verze nás příběhem provází. A kdo je vlastně ona záhadná Aňa? To je na začátku filmu židovská dívenka, která byla deportována vláčkem, a její tatík stále věří v její návrat. A já jsem stále věřil, že se monotónní styl vyprávění pozvedne a určitě přijde minimálně jedna dost dobrá scéna, která zachrání naprosto unylý ráz filmu. Nestalo se tak. Vše dobré zůstalo hrubě nevyužito, scenérie horské oblasti neměly štěstí na vynalézavého kameramana a zrodilo se v podstatě televizní dílko hodné na zapadnutí. A to má film téměř dvě hodiny, kdy se vše dalo v pohodě smrsknout do standardních devadesáti minut, neprotivil bych se ani osmdesátiminutové délce. Film mě v předložené režii nebavil a nemám nejmenší touhu o něm přemítat. Za takovou ucouranou nudu a promrhaný potenciál patří režiséra nakopat do zadnice. 4/10 ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Fandil som Nemcom. Prečo? Pre neschopnosť fúzatého žida, ktorý nebol schopný za dva roky previesť bandu detí. Radšej drepeli na mieste, trpeli a nechali sa obsluhovať civilistami. Kto najviac trpel? Civilisti. Ďalší z kategórie židovské vyplakávanie, vojna očami detí a ilustráky na peknú prírodu. Nič, čo by sme nevideli. 1 z 5 ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama