poster

More

 • Francie

  More

 • angličtina

  More

Drama / Romantický

Západní Německo / Lucembursko / Francie, 1969, 117 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • diodoros
  *****

  Realistický film o temnej stránke 60. rokov, ktorý mi tematicky pripomínal Requiem za sen (aj keď spracovaním za ním predsa len zaostáva). Mladý nemecký študent chce žiť naplno a vydáva sa na cesty, až kým neskončí s mladou Američankou na Ibize, kde ho postupne stále viac a viac (odtiaľ názov) navádza na drogy. Slabinou filmu je, že je pomerne zdĺhavý, zachytáva ale všetko, čo so závislosťou súvisí - od príjemných začiatkov, cez abstinenčné záchvaty, problémy s dílermi a podsvetím až po úplné prepadnutie a nevyhnutný koniec. Film je veľmi symbolický, okrem drog sa zaoberá témami bezhraničnej slobody, voľnomyšlienkárstva a hľadania šťastia mladých v živote a ich miesta vo svete, ktoré ale často končí práve iba pri zábave, drogách, sexe a ničnerobení, čo film zobrazuje pomerne naturalisticky. Na dobu vzniku to bol určite významný film, ktorý sa nebál ukázať pravdu o drogách a hippies, jeho hodnota a posolstvo ale platí aj dnes (najmä dnes...). A samozrejme soundtrack zložili Pink Floydi, netradičná hudba z ich psychedelického obdobia (hudba, ktorá nie je pre každého) hrá buď na pozadí v baroch alebo na kazetách hlavných postáv.(27.12.2013)

 • josieaddms
  *

  Myslím že většina lidí to viděla z toho stejného důvodu jako já... Pink Floyd. Budu film hodnotit mimo hudbu. A myslím, že je to naprostá hovadina. Schroeder si myslel že natočí něco drogově originálního, ale je to pitomé a nudné. Hlavní herečka se pořád svléká, hlavní herec se snaží taky. K tomu berou heroin, a nakonec to špatně dopadne. Páni, to by nikdo nečekal! Navíc nemám ráda když se hudba Pink Floyd spojuje s drogově závislými a celkově s drogami. Film je to nadmíru hloupý, předpovídatelný a trapný. Jednu hvězdičku za hudbu, i když soundtrack je stokrát lepší. A co teprve když to hrají naživo....(25.1.2014)

 • frashmaker
  *****

  Tento zvláštní film jsem prvně viděl na mém prvním setkání s fanklubem Pink Floyd a ač mi v té době přišel takový všelijaký tak musím říct, že je určitě velmi kvalitní. Až dětinsky naivní feťáci, kteří se věčně hádají kvůli drogam a přesto se stále milují. Z moci drog se nikdo nedostane a i o tom je tento odlišný snímek.(11.8.2008)

 • farmnf
  ***

  Album More mám doma již 36 let, je to klasika, o které zbytečno psát. Na film jsem se těšil již zmíněných 36 let ale je to běžná záležitost, angažovaná věc o drogách, nic víc nic míň. Krásné exteriéry. Všimnul jsem si velmi hluchých míst, ty šlo vyplnit také hudbou Pink Floyd ale nestalo se tak. Čili trochu zklamání.(30.7.2011)

 • Fish

  Předně musím říci, že jsem film neviděl. Na to, že ho komentuju docela zajímavé :-) Nicméně chtěl bych se zmínit o jiné věci a to, že soundtrack k filmu dělali Pink Floyd (poté vydáno jako album More). Soundtrack sám o sobě je naprosto skvělý, teda jako ostatně vše od Pink Floyd. Nevím ale, jak by vyzněl s filmem...(3.3.2005)

 • - Autorem soundtrack jsou Pink Floyd. (frashmaker)