Reklama

Reklama

Více

Trailer
Drama / Romantický
Západní Německo / Lucembursko / Francie, 1969, 117 min

Obsahy(1)

Stefan je mladý student, ztracený sám v sobě, který prahne po dobrodružství. Na své cestě autostopem se nechává vést sluncem a dostává se z Německa až do Paříže, kde potkává mladou, přelétavou Američanku Estelle, která jej zasvětí do světa drog. Pár mladých milenců, vyhledávající stále silnější pocity a prožitky, odcestuje na Ibizu, kde se oddávají svým nebezpečným vášním. Stávají se zajatci své lásky, drogové závislosti a také Estellina dávného přítele — zdá se, že jejich příběh nemůže mít jiné než tragické vyústění… (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

diodoros 

všechny recenze uživatele

Realistický film o temnej stránke 60. rokov, ktorý mi tematicky pripomínal Requiem za sen (aj keď spracovaním za ním predsa len zaostáva). Mladý nemecký študent chce žiť naplno a vydáva sa na cesty, až kým neskončí s mladou Američankou na Ibize, kde ho postupne stále viac a viac (odtiaľ názov) navádza na drogy. Slabinou filmu je, že je pomerne zdĺhavý, zachytáva ale všetko, čo so závislosťou súvisí - od príjemných začiatkov, cez abstinenčné záchvaty, problémy s dílermi a podsvetím až po úplné prepadnutie a nevyhnutný koniec. Film je veľmi symbolický, okrem drog sa zaoberá témami bezhraničnej slobody, voľnomyšlienkárstva a hľadania šťastia mladých v živote a ich miesta vo svete, ktoré ale často končí práve iba pri zábave, drogách, sexe a ničnerobení, čo film zobrazuje pomerne naturalisticky. Na dobu vzniku to bol určite významný film, ktorý sa nebál ukázať pravdu o drogách a hippies, jeho hodnota a posolstvo ale platí aj dnes (najmä dnes...). A samozrejme soundtrack zložili Pink Floydi, netradičná hudba z ich psychedelického obdobia (hudba, ktorá nie je pre každého) hrá buď na pozadí v baroch alebo na kazetách hlavných postáv. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Album More mám doma již 36 let, je to klasika, o které zbytečno psát. Na film jsem se těšil již zmíněných 36 let ale je to běžná záležitost, angažovaná věc o drogách, nic víc nic míň. Krásné exteriéry. Všimnul jsem si velmi hluchých míst, ty šlo vyplnit také hudbou Pink Floyd ale nestalo se tak. Čili trochu zklamání. ()

Reklama

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Tak trochu prázdna moralitka, s nesympatickým, násilným a abusive hlavným hrdinom, ktorú nad vodou drží iba príjemná šesťdesiatková atmosféra v pôvabných lokáciach a fantastická Mimsy Farmer. Nie len, že skvelo hrá, ale je aj krásna a na plátne takmer konštantne nahá (miestami asi až príliš často, bolo to ozaj potrebné?). Pink Floydov som tu ledva zachytil (a to som sa snažil na nich sústrediť!). ()

Fish

všechny recenze uživatele

Předně musím říci, že jsem film neviděl. Na to, že ho komentuju docela zajímavé :-) Nicméně chtěl bych se zmínit o jiné věci a to, že soundtrack k filmu dělali Pink Floyd (poté vydáno jako album More). Soundtrack sám o sobě je naprosto skvělý, teda jako ostatně vše od Pink Floyd. Nevím ale, jak by vyzněl s filmem... ()

frashmaker 

všechny recenze uživatele

Tento zvláštní film jsem prvně viděl na mém prvním setkání s fanklubem Pink Floyd a ač mi v té době přišel takový všelijaký tak musím říct, že je určitě velmi kvalitní. Až dětinsky naivní feťáci, kteří se věčně hádají kvůli drogam a přesto se stále milují. Z moci drog se nikdo nedostane a i o tom je tento odlišný snímek. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Autorem soundtrack jsou Pink Floyd. (frashmaker)
  • Celosvětová premiéra proběhla 13. května 1969 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)

Reklama

Reklama