Bohouš

(TV film)
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1968, 25 min

Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře bizarní sázku - jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude u Randy zastávat místo pokojské. (Oskar)

Prochazka19

Úvodní dialog Sováka a Hadrbolcové je snad až příliš natažený, zato s příchodem Menšíka dostává děj ten pravý spád. Film je opět jedním z nesčíslných dokladů toho, jak vynikající byla naše kinematografie v 60. letech, zvláště pak v jejich závěru. A na „Bohouše“ se ještě dnes spousta lidí ráda podívá. Tak mne napadá – jestlipak se něco z dnešní produkce dočká reprízy za 50 či více let? Mnoho bych za to nedal. ()

Orbitus

Je to už delší dobu co jsem poprvé na Silvestra viděl Bohouše a od té doby se pokaždé strašně těším až ho uvidím znovu. Skvělá krátká komedie s úžasným hereckým obsazením. ()

Krtek123

Skvělá silvestrovská komediální klasika. V tomto snímku se prostě sešli legendy českého filmu a je velmi znát i jejich výkon (a samozřejmě i improvizace). Bohouš baví televizní diváky už celkem dlouho a nikdy se neomrzí. Je vždy vtipný (i když z toho všeho přejídání jde někdy až hlava kolem) a je skvělým zpestřením silvestrovského večera. Proto dávám***** ()

corax8

Prostě vtipná komedie z hor. Co víc si přát, když herecké výkony podávají tihle dva pánové výsledek bývá zaručen. I přes to dám jen 3 hvězdy. ()

JARDAHONDA

Skvělá mikrokomedie s fenomenálním Vladimírem Menšíkem v hlavní roli, kterému zdatně sekunduje nenažraný bernandýn Bohouš. Komedie s dialogy ušitými přímo na tělo Vladimíru Menšíkovi, Jiřímu Sovákovi i legendární Zdeně Hadrbolcové. Snímek se odehrává v hostinci, kde hlavní myšlenka je sázka mezi hostem a vedoucím.. "kdo sní víc" ? Bernandýn Bohouš nebo host v podání Vladimíra Menšíka..? Fim se stal kultovní záležitostí. Závěr = 100% ()

Profík

Je to dost dobře napsané, výborně zahrané, má to švih, se stopáží 25 minut to nemá čas nudit ani na chvilku. 95%. ()

jerzy1976

Nejlepší minikomedie všech dob :-) Menšík, Sovák a Bohouš skvěle sehraní, vypointované do nejmenšího detailu a vždy dostanu chuť se nabaštit a na Becherovku... ()

Filmmaker5

Ten film je dokonalý, i když je ze starší doby a je černobílý - to vůbec nevadí.. Přestože má film nějakých 30 minut, pobaví lidi mnohem více než některý 2 hodinový film.. ()

kinoholik

Proč už se teď netočí mikrokomedie jako Bohouš? Proč, když má někdo dnes nápad na dvaceminutovou mikrokomedii, natočí dvouhodinovvou letní/zimní/vánoční/rodinou/romantickou "komedii"? ()

jouluputilla

Zde nenacházím jediné slůvko, jediné filmové políčko, kterému by se dalo cokoliv vytknout. I po nejméně 10 shlédnutích obdivuji sénáristický, režijní i herecký minikoncert. 100% ()

Mac._

Komedie, která se mnou rostla od malička. Takováhle dílka jsou pro mě výjimečná tím, že jsem z nich nadšený doposud, a to už se blížím věku, kdy jsou bačkory s přezkou a umělé zuby „klapačky“ na dohled. Sice pořád relativně daleko, ale kdo ví :) . Děti na téhle komedii zaujme bláznivá žranice a Menšíkovy hlášky, dospělý si vychutná vybroušené dialogy, především duel Sovák – Hadrbolcová s lechtivým podtextem mně dostane spolehlivě. Prostě chuťovčička, no! ()