Pro ptáčky

• USA For the Birds (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
USA, 2000, 3 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Hejno malých ptáčků sedí na telefonním drátě, pěkně jeden vedle druhého. Sami mají dost práce s tím, aby se tam namačkali všichni. Pak ale přiletí velký přihlouplý opeřenec, který si k nim zkusí přisednout. Všichni do jednoho si z něj začnou utahovat. Jaké však bude jejich překvapení, když velkému, komickému a trochu připečenému opeřenci dojde trpělivost a velmi vážně se rozhněvá? (HBO Europe)

Stíba

Trošku mě zaskočilo to vysoké hodnocení, protože se podle mě jedná spíše o průměrný animák od Pixaru. Nicméně sranda to byla, ptáčci si pěkne zaškobetali a nakonec tvrdě dopadli :-) ()

Kobitch

Obligátní Pixarovka, obligátní vítězství. Přelom tisíciletí bych pixarmánií opravdu poznamenán a já zpětně nedokážu pochopit, jestli si to opravdu studio kupovalo, zda byl na porotu vyvíjen nějaký nátlak, nebo zkrátka — proč? Proč byl ve skoro každém ročníku zástupce tohoto molochu? No jistě, kvalitu snímek bez debat má, ale nechat soupeřit miliardové studio ve stejné kategorii s one-man projekty je dosti zvláštní. Kdybych film viděl tehdy, určitě bych hodnotil výš. Teď už z principu těm pixarovkám, které po roce 2000 válcovaly ostatní filmy, dávám nižší hodnocení. U ptáků bych to možná ani nemusel dělat, je to snímek předvídatelný a zase tak moc mě nezaujal. [Oscary 2001] ()

VerteX

Naprosto skvělá animačka od Pixaru, s krátkometrážních možná úplně nejlepší, co ve studiu vzniklo. Ptáčkům se povedlo vdechnout duši a každý musí tušit, co jim běhá hlavou. A na konci se stejně ukáže, kdo má navrch :-) ()

Colour

Obdivuhodné, ako sa dá v troch minútach vyjadriť pekná myšlienka, animácia a vtip. Roztomilé tak, ako to len Pixar vie. ()

Valkyria

První krátkometrážní filmík, který jsem od Pixaru viděla.. Je to skvělý... vtipný... zvuky a hudba jsou dokonalé.... pixarovsky originální a vtipné... :)) ()

josieaddms

Být jiný neznamená vždy jen výhody. Často spíše naopak. Jenže kdo na to nakonec doplatil? For The Birds je jedno z nejlepších Pixar shorts. Velmi trefné a vtipné, s naprosto perfektní animací. ()

Jozka7

Geniální! A přitom s délkou o nějakých 180 sec. V hlavní roli ptactvo a i když pointu tušíte, stejně se budete smát. Ty malé drbny nemají chybu.:o) ()

Smerfetka88

Tak tomu říkám úlet! Po celou dobu jsem měla pusu od ucha k uchu. Neskutečně stupidní až dokonalé dílko. A výrazy těch ptáčků jsou prostě bez chyby! ()

Margerie

Roztomilý animák, který ve třech minutách řekne přesně to, co bylo jeho záměrem. Ale mě zpočátku ty zvuky, které ptáčci vydávají, spíš rozčilovaly. Natolik, že musím jít o hvězdičku dolů. ()