Pro ptáčky

• USA For the Birds (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
USA, 2000, 3 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Hejno malých ptáčků sedí na telefonním drátě, pěkně jeden vedle druhého. Sami mají dost práce s tím, aby se tam namačkali všichni. Pak ale přiletí velký přihlouplý opeřenec, který si k nim zkusí přisednout. Všichni do jednoho si z něj začnou utahovat. Jaké však bude jejich překvapení, když velkému, komickému a trochu připečenému opeřenci dojde trpělivost a velmi vážně se rozhněvá? (HBO Europe)

hazdrova

Myslím, že tento krátkometrážnik som videla ako prvý a navždy mi zostal v pamäti. Podarené, zapamätateľné a jednoducho fasa. 5* ()

Anianna

O ptačím zbytnělém egu, které převálcuje všechny okolo. Zábavné. Ale že by si zasloužilo až tak vysoké hodnocení? Nebo snad je dílko v pixarové produkci něčím přelomovým? 75% ()

Mr.Roman

Paráda a hlavne hromadné burcovanie ostatných vtákov ich dvoch kolegov pri ďobaní no nôh toho veľkého (asi mierne zaostalého) vo mne vzbudilo výbuch smiechu. ()

Lennie

Co dodat? Pixarovské krátkometrážní filmy pro mě mají to kouzlo, že dokážou shrnout spoustu věcí do pár minut...zde to bylo posmívání, sobectví a taky chytrost a lest :) ()

anyonecek

Moc krásná animačka, silně mi připomíná toy story. Má to prostě svojé jakěsi kouzlo a i u příběhu jsem se zasmál. ()

Frix

Strašlivě jsem se řezal, tenhle kraťas dovedl na miniaturní plochu tří minut namačkat tolik sarkastické legrace, že se před ním leckterá nová komedie může stydět. ()

Weirdman

10/10... Tito modri fagani sa mi tak vryli do pamati, ze vzdy ked pocujem zapiskat nejaku gumennu hracku, tak prve co sa mi vybavi je ich skodoradost... :-) ()

Spuggy

Tohle je naprostá dokonalost, snad nejvtipnější z Pixarovských kraťasů, které jsem měla možnost vidět. Ve třech minutách vykreslit beze slov charakter každého ptáčka, to je mistrovství. Nad animací (hlavně peříčka) jsem jen žasla. Každá vteřina, až po závěrečnou "tečku", je geniální. ()

FREEWHEELER

V jednoduchosti je krása. Pixar je po všetkých stránkach najprofesionálnejšie animátorské štúdio s najväčšími profesionálmi vo svojom remesle. A toto je najlepší animák v histórií kinematografie. ()

ShortyIC

Niektoré krátke filmy mi pripadajú lepšie ako daktoré celovečeráky. For the Birds sa Pixaru fakt vydaril, pretože je to krátke, rýchle a vtipné. 8/10 ()