Pro ptáčky

• USA For the Birds (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
USA, 2000, 3 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Alois Nožička

Ralph Eggleston

Hejno malých ptáčků sedí na telefonním drátě, pěkně jeden vedle druhého. Sami mají dost práce s tím, aby se tam namačkali všichni. Pak ale přiletí velký přihlouplý opeřenec, který si k nim zkusí přisednout. Všichni do jednoho si z něj začnou utahovat. Jaké však bude jejich překvapení, když velkému, komickému a trochu připečenému opeřenci dojde trpělivost a velmi vážně se rozhněvá? (HBO Europe)

Fish

Pro mě zatím nejlepší a nejzábavnější PIXARův krátký animovaný film. Ale myslím, že to na prvním místě nevydrží moc dlouho, protože PIXAR přichází se stále lepšíma a lepšíma animáčema. ()

rozbris

Další povedená velmi povedená blbůsta od Pixaru. Takové kratkometrážní filmy jsou fakt dobrý, moc času Vám nezaberou a přitom Vás pobaví a hned máte o něco lepší náladu. ()

SjamK

Ono prostě šoupnout těch pět hvězdiček něčemu, co má pointu a vtip, je mnohem jednodušší, když to má zároveň jen tři minuty... Za tak krátkou dobu není moc co zkazit, když je dobrý nápad. ()

Káronoš

Malinko delší stopáž a určitě bych zvedl hodnocení na vrchol stupnice. Nestihl jsem se úplně zžít s ptačími kamarády, avšak neméně si užil konečné rozuzlení s (jako vždy) poučným charakterem. I z nicotného tématu se dá vytvořit velkolepé dílo a ti, kteří to stihnou za 3 minutky a to i s Oscarem, jsou opravdu machři.=) Hodnocení 8/10. ()

Prochy38

Nebudu tady vyšilovat jako ostatní. Výborná, dobře udělaná a fakt povedená anekdota. Ale.... Je to přecejenom vtipná, ale blbost :). Fakt Oscara? ()

PetkaW.

Tohle se Pixaru vážně moc povedlo! Animace krásná, příběh jako ze života, jen si tam dosadit nějaké škodolibé lidi z okolí, a člověk se smál od začátku do konce! Tleskám. ()

Rozjimatel

Taká milá malá haluz (čiže halúzka) o jednom trochu pripečenom, ale inak ohromne sympatickom veľkom vtákovi a bande zlomyseľných malých vtákov. Je to kratučké, celkom vtipné (najviac tá záverečná pointa) a dokonca to má aj Oscara. ()

Rufete

Takové filmečky bych dával místo reklam do televize, aby se děti mohly zabavit, když zrovna neběží jejich oblíbený film. Vtipná, snadná pointa, která neurazí a pobaví. Pixar vždycky uměl nejhezčí pohádky, jak tu také mnozí zdůrazňují. Stačí je jen najít. ()

werus

Nádhernej pixarovskej kraťas, spolu s Geriho hrou a Gone nutty, asi to nejvtipnější co můžete v tomhle žánru shlédnout. Ptáčci si tak v klidu sedí na drátu, dokavaď nepřiletí pták a nepřisedne si. Né ptáček, pták. Myslíte si, že to nestačí? Stačí. A bohatě :). ()