Kanibal! Muzikál

Trey Parker

Trey Parker, Matt Stone

Trey Parker

Jason McHugh

Tenhle film se mi docela líbil. Určitě patří mezi nejlepší tromácké filmy, které jsem měl tu čest vidět. Tenhle film je převážně muzikál, to musel čekat každý, takže ti co tu píšou že tam nebylo nic moc hororového mají pravdu, jenže to se dalo čekat film je totiž úplně o něčem jinném. Jenom bych chtěl podotknout, že se jedná o parodii opravdového lidského příběhu. Film staví především na hláškách, které jsou dost trefné, ale občas i dost trapné. To samé platí i o zpívaných písních, které jsou v anglickém znění docela poslouchatelné, ale nedoporučuji si dávát české titulky, protože zjístíte, že text je celkem o ničem :))(4.6.2010)

Špadojňkl! Kde jste sebrali tolik mrtvých zvířátek? Kanibal! Muzikál vlastně není moc muzikál ani film o kanibalech, ale je především o špadojňklování. Vraťte se, dokud je čas. Čeká vás zkáza. Vás všechny! – … – Děkujeme… Tenhle westernový špadojňklový hororový kanibalský muzikál s opravdu pravými indiány, kteří mají teepee, je jednou z nejvtipnějších komedií, na které může magor jako já narazit. Pozor na tu past na medvědy. – Cože? Uaaaaa! Jo a Kanibal! Muzikál je o zlatokopech, aby bylo jasno. No vlastně to není moc komedie jako spíš parodie. No a vlastně to vůbec není to co jsem čekal že to bude a tudíž to bylo (jak již chytřejší, větrem ošlehaní a hudebně vzdělaní trappeři zjistili – tedy pokud zpívají ve správné tónině) úplně něco jiného. Co taky čekat od příjemného filmu, ve kterém byly brutální scény (tedy drtivá většina z nich, takže vám dojem zkazí třeba brutální vražda sněhuláka krumpáčem) vystříhány kvůli příjemnějšímu zážitku z filmu? Ti chytřejší už nejspíš tuší, že tenhle muzikál nestojí ani na gore efektech, násilí a hektolitrech krve. Naopak překypuje inteligentním absurdním humorem a celý film je prošpikovaný skrz naskrz více či méně skrytými vtípky a odkazy v takové míře, že při prvním shlédnutí bych nepochytal ani polovinu z nich i se síťkou na motýly. Schválně, kdo tam objevil třeba narážky na bojové nebo třeba klasické japonských filmy? A hlavně, v tomto filmu se nevyskytuje ani jeden Japonec, takže by se na něj žádný průvodce neměl dívat! Milovníci romantických filmů s kobylami si ale určitě přijdou na své a možná uroní i nějakou tu slzičku dojetí. Zajímavé komentáře: 666teen, Chris Wulf(9.3.2009)

No tak tohle je pecka. Jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů co se u hororu týče(a že jich není zrovna málo máme tu Evil dead mussical, Carrie mussical, Camp blood mussical,atd...) tohle je prostě dokonalost, bál jsem se levnosti vulgarit a nakonec tu prakticky moc sprostých slov není. Humor je klasickej a naprosto mě odrovnal(scéna s hozením kamene do vody:-)). A nádherné gore. Plnej počet.(26.3.2011)

No je to docela sranda a ty písničky jsou taky docela ok, hlavně ta o kobylce, ta je super ... Je to spíš taková komedie a celé mi to přišlo jako by parodie na už tak dost ujetý film Dravci / Žer, nebo umři (1999). Jenomže tento film byl natočen dřív a je starší, takže možná Dravci vycházeli z něj ... No to je v podstatě jedno. Jinak nevím co k tomuto filmu víc napsat, na TROMU to dost ujde, je to takové umírněné a přitom vtipné. Netlačí to tolik na diváka jako jiné "TROMA-specialitky". Přehrávání herců je samozřejmostí, ale právě že to přehrávání mi připadne docela dobře zahrané...(13.2.2009)

• eraserhead666

Nesvatý Pinheade, co tohle do prdele je? A jak je možné, že to dosáhlo tak vysokého hodnocení? Je to prostě blbost, kravina, trapárna, kosočtverčina u který jsem dokázal naneštěstí usnout AŽ po hodině a čtvrt a o tom, že už to teda nedokoukám, jsem se ani dlouho nerozmýšlel. Pro mě jen další potvrzení toho, že Parkerovi a Stoneovi se výborně povedl South Park, ale cokoliv dalšího na co sáhli (a tohle už je druhá věc mimo SP, co jsem viděl) stálo za starou bačkoru. Dal bych tak půl hvězdičky za to, že jsem se cca dvakrát pousmál.(1.12.2009)

• - Trey Parker (hrající Alferda Packera) byl v titulkách zveřejněn jako Juan Schwartz, neboť Trey své první jméno nemá příliš v lásce. Proto si jméno změnil na Juan Schwartz s inspirací Alferda Packera, který si po útěku z vězení změnil jméno na John Swartze. (StrYke)

• - Oficiálne názvy piesní, ktoré odzneli v tomto filme sú: * Shpadoinkle * That´s All I´m Asking For * When I Was On Top Of You * Trapper Song * This Side Of Me * Let´s Build A Snowman * Hang The Bastard (MM_Ramone)

• - Scéna, kdy se zlatokopové ptají poutníka na cestu do Prova, je odkazem na klasickou série Friday the 13th. (StrYke)