Obří spár

(neoficiální název)
  • USA The Giant Claw

Gigantický sup z vnějšího vesmíru ohrožuje zeměkouli! Na počátku jeden pilot spatří cosi jako UFO, ale poté se ukáže, že to byl obrovský ošklivý pták. Tak se tým vědců spolu s armádou pokusí vyvinout zbraň, která by narušila příšerákův štít, který ho činí neviditelným vůči všem radarům - a zbavila nás ho jednou provždy. (ČSFD.cz)

TERRORDROME

Úplne typické monster béčko z 50-tych rokov, kde svet ohrozuje lietajúca šmuha alias obrovský handrový vták z vesmíru chránený silovým poľom z antihmoty. Dnešný divák chytá z modelu "strašného" mimozemského supa s trollovským chocholom a vypúlenými očami poctivý záchvat smiechu, ešte umocnený tým ako sa film berie strašne vážne. Ak vynecháme zábery z vtákom hltajúcim parašutistov ako jednohubky, tak väčšina filmu sa odohráva v pár miestnostiach kde hrdinovia ( seladón, ženská, vedec a dvaja generáli ) diskutujú o situácii a blábolia o záporných nukleónoch, pozitívnych elektrónoch a ich vplyve na nepriestrelnosť atómového Čumbuláka. Pobavila ma scéna kde ten vedec ukázal na hromadu súčiastok na stole ktorá vraj ostala z nejakého prístroja po pokuse otestovať pero vesmírneho supa. Vo finále Raťafák Plachta ( strašne mi ho ten sup pripomínal ) rozďobe Empajr stejt bilding a budovu OSN, ale hrdinovia na neho vyprdnú z lietadla obláčik dymu po ktorom stratí imunitu a po zásahu raketami skončí bruchom hore. Taká prča ako Robot Monster to nebola, ale celkom to odsýpalo a "Pazúr" patrí určite do top desiatky najsmiešnejších monštier histórie. ()

Jiu odpad!

... alias Pozor, lietajúci moriak ! Inak ako odpad! sa to proste hodnotiť nedá, aj keď pri týchto filmoch je to ekvivalent 5*, pretože človek sa pri nich fakt kráľovsky baví :D ()

Wendigo

Ta příšera! Ta příšera je opravdu příšerná, strašlivě a příšerně příšerná:) Opravdu, ošklivější a legračnější supermonstrum snad nikdo nikdy nevytvořil. Pro tu zábavu to opravdu stojí za zhlédnutí. ()

Heavyman

Opak dnešních filmů. Totálně mizerná triková stránka, ale zase naopak herci co mají charizma. Příběh absolutní nesmysl a pitomost, ale tak krásně dopodrobna "vědecky" vysvětleno proč je slepičák nezranitelný a kde se vůbec vzal, že musíte obdivovat scénáristu. Jedno z nejhorších a znejfušovanějších monster filmového plátna, ovšem dokáže pobavit. ()

MickeyStuma

´Obří dráp´, jak zní v překladu název snímku, je další v řadě monster movie padesátých let, kdy vedle námětu o UFO vznikaly jak na běžícím páse. Tento se ničím nevymaňuje a dokonce do sebe kloubí náměty oboje. Dějová šablona i šablona postav je naprosto neoddiskutovatelná. Prostě je to stále jedno a to samé. Tento snímek navíc utrpěl na kvalitě až katastrofálně nízkým rozpočtem, takže k ucelení celého filmového dobrodružství museli tvůrci použít různé záběry z jiných obdobných snímků. To je tak, když něco musí vzniknout za každou cenu. Vše tedy začíná záhadným pozorováním UFO, aby se nakonec zjistilo, že se jedná o obrovského ptáka, kterého, jako obvykle, není možné sestřelit. A tak vědci dumají, čímž se vlivem své doby opět dostaneme k atomu, a vysvětlením co je hmota a antihmota se pomaloučku přibližujeme k finále, které nám hodně připomene starého dobrého King Konga. Z dnešního pohledu naprostá filmová katastrofa. Vlivem zmíněné dějové šablony je dějový vývoj ve všem předvídatelný a ono monstrum skutečně vypadá jako nějaký vtípek. Není divu, že herci do poslední klapky nevěděli jak vypadá, jinak by své role určitě tak vážně a věrohodně nezahráli. Snímek tedy nízkorozpočtový, hodně špatný, ale v rámci filmové historie monster movie už více zábavný než ve své době. ()

Marek06

Ze všech sci-fi z padesátých let, které jsem viděl je tohle to nejzábavnější. Ty efekty jsou opravdu k smíchu, i v době svého vzniku se tomu diváci smáli. Kdyby triky dělal Ray Harryhausen, určitě by to dopadlo líp. Vidím to tak na dvě hvězdy, ale když to byla taková legrace, tak ještě jednu přidám. ()

GameboyNES

Požol!!! Pžíjdou kužáááátkaáááá..... Tak jsem tuhle legendu konečně viděl, velmi zábavná komedie, byť původně zamýšleno jako vážný "horor" Jednu navrch za rok vzniku, magické 57. ()

Shanen29

Tento horor se mě fakt těžko hodnotí už kvůli fantazii a magorizmu jak režiséra tak scenáristů.Myslím,že s tímto ptákem měli problémy i v dané době. ()

Pitryx

Tak jako odpočinkový film bezva. Pták je fajně srandovní. Trikaři to bohužel flákali, protože skoro pokaždé jsou v závěru vidět lanka a nitě na kterých jsou modely vedeny (viz fota na mém webu). Ale bavil jsem se tak co. Naivita a nesmysly mně vůbec neiritovaly. ()

Vault_13

"That bird is extraterrestrial...comes from outer space...from some godforsaken antimatter galaxy millions and millions of light years from the Earth. NO OTHER EXPLANATION IS POSSIBLE." Tohle prostě mluví za všechno :D Samozřejmě - zaslouží si to odpad, ale díky nechtěné zábavnosti dávám pět hvězd, nemůžu jinak. ()

lisma

Lidé na celém světě mějte se napozoru. Z vesmíru přilít gigiantický sup, má vskutku jen ty nejhorší úmysly, obrovský apetit a je odhohodlán k čemukoliv. Toto monstrum odolá následkům vodíkové bomby. Rozpoutá nevídané orgie destrukce. Dobytek, pole, obydlí, nic před touto kreaturou není v bezpečí. Co dodat ? Snad jen, to prostě musíte vidět. Objektivní hodnocení nemožné :-) ()

Vital

Když jsem viděl toho směšného "ptáka",tu do očí bijící loutku jako z pohádky Princ Bajaja a ten drak,myslel jsem že to bude blbost,ale ten film se tváří neskutečně vážně,stíhačky,generálové,vědci kteří se snaží přijít na to jak zabít onoho ptáka mě přesvědčilo o opaku,a příjemným opaku.Ale pokaždé zahlédnutí "ptáka" ve mě vyvolal mírný úškleb na rtech,ale co by člověk čekal v roce 1957? Rozhodně je to pěkný film,a příjemná nostalgie. ()