The Toll

Spencer (Max Topplin) si privyrába ako taxikár a nie je tomu ináč ani dnes v noci. Dnes mu do auta sadla Cami (Jordan Hayes), ktorá práve priletela, aby navštívila svojho otca, žijúceho kdesi za mestom. Cami je od prírody nedôverčivá a Spencer sa jej so svojimi blbými rečami zdá nanajvýš podozrivý. Najradšej by už bola, keby boli na mieste. Lenže osud rozhodol ináč. Na tmavej lesnej ceste vrazia do akejsi postavy, keď však zastavia, zistia, že po obeti nehody niet ani stopy a navyše, že ich auto vypovedalo poslušnosť. Kolotoč podivných udalostí sa však ešte len rozbieha... (beso74)

iN

Jak už psali ostatní - v první půlce filmu jsem si hryzal nehty, druhá půlka (od příjezdu paní na bagru:) už tak napínavá nebyla a scénář začal pokulhávat. Nakonec je to prostě hlavně klasický thriller typu ´stopařka vs zabiják´ s příměsí nadpřirozena. ()

xxmurphyxx

Sympatické, lacné hororové Béčko o dvoch postavách a jednom Hyundai zastrčenom niekde na lesnej odbočke. Atmosféra celkom ušla, hlavne rozjazd je fajn, človek čaká, kedy to príde, čo sa bude diať a ako obe postavy reagovať. Po tom už je ale viac menej o tom istom, narastajúca paranoja, pár sekundový bubák a nejaké to krovie, aby bolo koho hodiť do titulkov a postavy blúdiace v kruhu, podobne ako príbeh na ktorom cítiť, že sa nemá kam posunúť a tvorcovia už len naťahujú časomieru, ktorá je aj napriek tomu fest krátka pomocou niekoľkých akože hororových výjavov ich nedávnej minulosti, ktoré nám zároveň slúžia aj ako predstavenie oboch hrdinov. Ku koncu príde jeden viac či menej očakávaný zvrat, ktorý poteší ale erekciu z neho sotva dostanete. ()

ShortyIC

Tak z tohto sa dalo vyťažiť oveľa viac. Škoda že sa tvorcovia viac nepohrali s príbehom a hlavne koncom filmu, ktorý u mňa mierne pokazil celkový dojem z filmu, čakal som niečo oveľa viac originálnejšie. Ale čo nemôžem vytknúť filmu je celkom originálna myšlienka, atmosféra, napätie, parádne hororové prostredie (tmavý les), účinné "lakačky" a zopár creepy scien z ktorých naozaj behal mráz po chrbte. Nemôžem si pomôcť, ale dobré tempo filmu u mňa zabil slabší koniec. Ale pre hororových nadšencov určite odporúčam, nebolo to zlé! Slušných 60%. ()

stanyko

Atmosfericky minimalisticky horor so zaujimavou zapletkou. Ako celok ma to bavilo a nenudilo. Davam +1* za prinos do zanru, lebo niekedy ma nebavi pozerat po 100x tych istych bubakov v prekliatom dome. ()

naytsirk

Ale jako asi jo... nebylo to zase tak špatný, ale díru do světa to asi neudělá.... pár lekaček, hra na kočku a myš.... a to finále to prostě nevytrhne.... ()

vojacekr

Na lekačkách už horory dávno nestojí. Jedna na obarvení je ok. Je ale 2021 a jestli chcete hvězdu navíc, měl to být mindfuck. Ten borec to měl přežít. L.A. je plné bezdomovců a všichni odjíždějí, tak proč se držet dinosauřího domu? Ale zpět k filmu. Z luxusně budované atmosféry jsem měl obavu, když se začínala neúměrně natahovat. Jakmile se ale řízlo do živého a děj měl mít stejnou logiku, jako zápletku, namísto posunu vytekl jen sajrajt. Ke konci bylo snad tolik amerických keců a debilního vysvětlování, že by to nespravil ani lekačkový multishot. Přitom měli dobře našlápnuto. ()

Baru.Class

Todle mě strašně příjemně překvapilo! Poslední dobou nemám ohledně hororů žádná velká očekávání, takže jsem zapla i todle s tím, že to bude nějaká podprůměrná vyvražďovačka aneb co tady už milionkrát bylo. O to víc sem čuměla, co se z toho vyklubalo! Super kamera, postavy uvěřitelný, chování reálný a pochopitelný - holka, co si v noci z letiště objedná Uber k tátovi přes hodně temnej les - i já bych měla pepřák nonstop v ruce. Atmosféra je naprosto boží - když auto kyksne uprostřed ničeho, nejdou mobily a najednou se někdo v dálce mihne, to je prostě brilantní. Oceňuju hlavně to, že se to nezvrhlo v nějakou gore prasárnu. Tady je strach z toho, kdo bafne nebo vyběhne zpoza dalšího stromu tak perfektní, že se mi nedaří si rozpomenout, kdy naposled sem se takhle "nepříjemně" bála. Tleskám a doporučuju! ()

DyingAngel

„There is no God... only the Toll man."  Opäť raz temný čierny les, psychoš a šialená ženská - dokonalá trojka na dlhé letné večery. Od začiatku som mala zvláštny pocit déja vu a stále mi behal hlavou fenomenálny film Smrť prichádza v bielom. Nuž, aj v tomto lesíku sa udejú mindfuck situácie a ešte aj brainwashing. Škoda však, že sa Toll man neukázal častejšie. ()

lineker

Ta první čtyřicetiminutivka, která dokáže jakž, takž navnadit se rozplizne v tak stupidním vysvětlení, že jsem začal sbírat síly na to, abych film ještě dokoukal. Z obstojného béčka se stane idiotské déčko, které v druhé polovině pouze dohasíná jak táborový ohníček. ()