Jeden den napořád

• Německo Hello Again - Ein Tag für immer
Trailer 1

Zazie žije ve společném bytě se svými přáteli, sukničkářem Patrickem a drahouškem Antonem. Všichni tři jsou naprosto neschopní milostných vztahů. Najít pravou lásku? Nikdo to nepotřebuje a Zazie je o tom přesvědčená. Jednoho dne jí nejlepší kamarád z dětství Philipp pošle pozvánku na svatbu, ale dopis uvízne v její přeplněné poštovní schránce na celé měsíce. Když Zazie konečně obdrží opožděné pozvání, čeká ji další nepříjemné překvapení: svatba se má konat hned následující den! A aby toho nebylo málo, Philippova vyvolená nevěsta je nafoukaná a zlá Franziska. Rozhodně to pro něj není ta pravá! Zazie se rozhodne podniknout vše pro to, aby mu zabránila udělat největší chybu jeho života. (HBO Europe)

Trailer 1

Pozerac

Na začiatku si hovorím: super to bude  paráda"......ale sklamanie až miestami Pýtchovina, nečakajte kvalitku typu ,,Na Hromnice o den více" aušus fuj asi ani dnes nezaspím ()

Awer

Po Nadměrné velikosti pro mě další letošní festivalové rozpačito. A to jak po řemeslné stránce, tak z pohledu hodnotového poselství. Světlé chvilky to rozhodně má, začátek je opravdu velmi slibný, ale ostrost se nesmírně rychle rozplizne a pak jsou to prakticky až do konce spíš ty momenty než nějaká setrvalá nálož. Použití některých prvků (jako hajzlbáby-filozofky) je vysloveně mechanické, předvídatelné a působí jen jako neschopnost rámovat děj bez tvrdé postavy vypravěče. Nepřidává tomu ani ona mravní message. Ač film o mladých, je to minimálně v Česku boomerská opěva toho, jak je vlastně všechno konzervativně krásné a OK. Způsob, jakým k takovému obrazu film dospívá, je navíc neskonale naivní a působí asi jako představy sedmiletého dítěte nebo mimozemských dovolenkářů, jak to tedy v té lidské společnosti funguje. Kde Groundhog day filmařsky zářil a ideově vykračoval z konzervy, bere JDN solidní zpátečku. Je to bohužel širší trend a osobně o tohle žáčkovské cringy "v pořádku" vůbec nestojím. ()

Vančura

Musím říct, že ten stokrát vykradený nápad s časovou smyčkou - respektive móda filmů, které na tom staví - už mi přijde silně otravný, a po této poslední zkušenosti už jich mám přímo po krk a dám si na ně příště pozor. A zrovna v tomto případě je to navíc podáno silně nepovedeným způsobem - herecké obsazení mi bylo krajně nesympatické, děj je zoufale dramaticky nenápaditý, fádní a nevtipný, hraje k tomu příšerný soundtrack, a celé se to tak nesnesitelně táhne, že jsem měl subjektivně pocit, že to má minimálně 2 hodiny, ne-li více. Srdečně radím, obloukem se té kravině vyhnout, a ušetřit si pozornost pro něco lepšího (můj soukromý tip na romantickou komedii o svatbě je třeba - u nás naprosto neznámý - španělský snímek Ahora o nunca). ()

oveckaoa

Mělo mě už zarazit to, že to šlo na hbo tam moc dobré filmy nejsou. Zazie měla nejlepšího kamaráda jednou se s ním vyspala odcizila se mu a už se neviděli po x letech jí dojde pozvánka na jeho svatbu, kterou chce překazit a pak to jede pořád dokola jelikož se jí ten den pořád opakuje. Bohužel to není vtipné ani romantické a celkově to působí dojmem jako ty romantické komedie co jedou na pásové výrobě třeba na Prima Love nebo na Hallmarku. 20 procent ()

Detektiv-2

Zdařilá komedie, která se zasekne v časové smyčce. Musím velmi pochválit cast, který je sympatický a vzhled skvěle doplňuje charakter postav. Každý den stále znovu a znovu již není nic nového na trhu, ale příjemně to funguje, tedy alespoň po většinu filmu. Posléze se dny opakují stále dokola a nic nového nepřináší a vyřešení časové smyčky se také nepátrá. Jak se nakonec ona dívka vysvobodila mi přijde jako velké ulehčení scénáře a celkem zklamání na závěr. ()

• Natáčení probíhalo na jaře 2019. (fanda124)