Reklama

Reklama

FC Roma

  • Slovensko FC Roma (festivalový název)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Minulou sezónu nastoupil do nejnižší české fotbalové soutěže nový tým. FC Roma je děčínský klub okresního přeboru, který je složen převážně z romských hráčů. „Já když někoho nemám rád, tak ho budu chtít porazit," říká trenér Pavel Horváth. Soupeři to ale vidí jinak a většina z nich romský klub bojkotuje. Pro FC Roma tak začíná trochu zvláštní sezóna. Někdy se hraje, někdy se nehraje, dopředu není nic jisté a klub vyhrává většinu zápasů kontumačně. Fotbalisté FC Roma ale neztrácejí smysl pro humor a bojují jak na hřišti, tak mimo něj. Někdy je to ale těžší, než si představovali: ztrácejí se jim míče, hráči holdují marihuaně, fanoušci na ně pokřikují, ať táhnou do práce. V tabulce klub ale postupuje výš a výš. Podaří se hráčům postoupit do vyšší ligy a přesvědčit okolí, že nejsou agresivní rváči, ale že si prostě jen chtějí zahrát fotbal? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

Olík 

všechny recenze uživatele

Jestli něco vyzdvihnout, tak rozhodně námět. Ale jinak, alespoň za mne, nic neříkající dokument. Nezodpovězené otázky, nedotažené začátky, přirozenost na bodě mrazu. Dokumenty o sociální množině zvoucí se Cikán mají většinou jeden zásadní problém. Snaží se nám vnutit, že je všechno zalité sluncem a duha svým koncem opravdu ukazuje cestu k pokladu…..a tak na mne bohužel působí i FC ROMA (neplést s AS ROMA :D). Chtělo by to pohled i z gandžovské strany, protože ten snědý Petr Čech byl na první dobrou 100% sympaťák….ale je tomu tak i bez filmových kamer. ()

Bafo 

všechny recenze uživatele

Jeden z mala ceskych dokumentu, u ktereho jsem nemel dojem, ze mi autor/ka chce vnutit nejakou predstavu o hlouposti/neschopnosti/spatnosti nejake skupiny lidi ci jednotlivce. Zaroven nehleda a nepidi se po skandalnosti (i pres sve v Cechach "skandalni" tema), neni bulvarni, neni tendencni. Za to ze srdce autormum dekuji. Je to proste jednoducha sonda do zivota nekolika lidi, pekne natocena, zajimava, misty trosku nudna, ale to vubec nevadi. Dik ()

Reklama

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Nejsem rasista, ale lidi by se fakt měli rodit bílý. Pořád se těším, že někdo natočí dokument o Cigánech, jací jsou - jako o zlodějích, vyžírkách, flákačích, násilních, feťácích, zlých, hloupých podlidech. A ono, nepočítaje nějaké to bitkovací vídejko na jůtjůbíčku, furt nic. Oni mají dokumentární ambice jen sluníčkáři, pravdoláskaři a "hate free mdrky"? Proč tvůrci, kteří "mají odvahu mluvit o věcech tak, jak jsou", nevytáhnou mobily z bomberů a nepustí se do nízkorozpočtové, ale seriózní dokumentaristické práce? Nechť si (na moji otázku) každý odpoví sám, bude-li chtít, třeba při sledování výborného dokumentu tamdemu Kohoutová & Bojar, který zachycuje Cigány, kterak s gádži, kterým se moc nechce, zkoušejí hrát fotbal. Jednak je to prdel, druhak se dozvíte, jak to chodí, třeba ve Svazu. FC Roma napovídá, v čem je problém. Nevypadají tak, ale jsou jako my. Některý xichty to mají prostě tak, že by daly zrcadlu nejraději facku. Uděluji tomuto čtyřhvězdičkovému dokumentu hvězdiček pět, prostě abych vyvážil. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Na dokument jsem se velmi těšil a po jeho konci jsem byl hodně rozčarovaný. Bohužel naprosto schází objektivita a pohled z různých stran, což bych u dokumentů čekal. O týmu FC Roma jsem věděl z médií ještě před filmem. Byla spousta „senzace chtivých“ článků o tom, jak se romský tým opakovaně popral a ostatní týmu s ním kvůli tomu nechtějí hrát a úmyslně nenastupují k zápasům. O tomhle v dokumentu není ani zmínka, jen lehký náznak „hrát budeme, když nebudou problémy“. Celý je postavený z pohledu ublíženého týmu a zobrazováni jsou jen ti nejlepší a neproblémoví – trenér a pracovitý brankář. Klobouk dolů před nimi, jak se snaží a bojují s nepřízní na všech stranách. To mi ale k dobrému dokumentu nestačí. Dvě hvězdy pro dva hlavní představitele, víc si tvůrci nezaslouží. Od dokumentu vzniklého kvůli kontroverzní situaci bych čekal trochu té kontroverze a polemiky. ()

F.man 

všechny recenze uživatele

Hodinový výlet do zcela jiné sociální bubliny. FC Roma je ten typ dokumentu, který nezaujatě zaznamenává určitý fenomén reality v její přirozené podobě. Tvůrci do ničeho nezasahují, po účastnících nechtějí žádné názory. Výsledek nic nehodnotí, nikoho s ničím nekofrontuje, vlastně ale tím pádem ani nic z problematiky příliš neosvětluje. I přes palčivé téma to tak proplulo kolem mě, odplivl jsem si nad mentalitou některých buranů a potvrdil si, že tyhle témata nejsou nikdy černé ani bílé. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Nadějný hráč Pucki momentálně fotbal už nehraje (2016). (trojúhelník)
  • Dětský tým byl i na Fotbalovém táboře, avšak ten se ve filmu neobjevil. (Kristianek.C)
  • Film má hodně vystřižených scén, ve kterých se měl objevit hráč Pucki. (Kristianek.C)

Související novinky

Mazej do kouta! - 11. Cena Pavla Kouteckého

Mazej do kouta! - 11. Cena Pavla Kouteckého

06.06.2017

11. ročník Ceny Pavla Kouteckého představí výběr těch nejzajímavějších českých a zahraničních dokumentárních filmů. K vidění budou v industriálním prostředí bývalé Továrny v pražských Holešovicích -… (více)

Najděte si cestu k filmu - Stačí poslat nápad

Najděte si cestu k filmu - Stačí poslat nápad

03.04.2017

My Street Films vyzývá širokou veřejnost k zaslání svého nápadu na krátký film. V pořadí čtvrtý ročník projektu rozehrává dokumentaristka Rozálie Kohoutová, která byla v letošním roce se snímkem FC… (více)

Reklama

Reklama