poster

FC Roma

 • anglický

  FC Roma

 • Slovensko

  FC Roma

  (festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2016, 75 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetGriDus
  ****

  Líbí se mi že to ty chlapi nevzdali. I když třeba nejsou úplně svatoušci tak se mi líbí, že chtěj k fotbalu přitáhnout i děti, což je lepší než je nechat napospas ulici. Jako mladej sem fotbal dost hrával tak sem se nějak do snímku vcítil. Dokument bych doporučil i lidem s averzí chvilkama si člověk přišel i jak u sledování Okresního Přeboru. Ač Gádžo tak palec hore.(18.2.2017)

 • F.W.Colqhoun
  *****

  Nejsem rasista, ale lidi by se fakt měli rodit bílý. Pořád se těším, že někdo natočí dokument o Cigánech, jací jsou - jako o zlodějích, vyžírkách, flákačích, násilních, feťácích, zlých, hloupých podlidech. A ono, nepočítaje nějaké to bitkovací vídejko na jůtjůbíčku, furt nic. Oni mají dokumentární ambice jen sluníčkáři, pravdoláskaři a "hate free mdrky"? Proč tvůrci, kteří "mají odvahu mluvit o věcech tak, jak jsou", nevytáhnou mobily z bomberů a nepustí se do nízkorozpočtové, ale seriózní dokumentaristické práce? Nechť si (na moji otázku) každý odpoví sám, bude-li chtít, třeba při sledování výborného dokumentu tamdemu Kohoutová & Bojar, který zachycuje Cigány, kterak s gádži, kterým se moc nechce, zkoušejí hrát fotbal. Jednak je to prdel, druhak se dozvíte, jak to chodí, třeba ve Svazu. FC Roma napovídá, v čem je problém. Nevypadají tak, ale jsou jako my. Některý xichty to mají prostě tak, že by daly zrcadlu nejraději facku. Uděluji tomuto čtyřhvězdičkovému dokumentu hvězdiček pět, prostě abych vyvážil.(15.1.2017)

 • F.man
  ***

  Hodinový výlet do zcela jiné sociální bubliny. FC Roma je ten typ dokumentu, který nezaujatě zaznamenává určitý fenomén reality v její přirozené podobě. Tvůrci do ničeho nezasahují, po účastnících nechtějí žádné názory. Výsledek nic nehodnotí, nikoho s ničím nekofrontuje, vlastně ale tím pádem ani nic z problematiky příliš neosvětluje. I přes palčivé téma to tak proplulo kolem mě, odplivl jsem si nad mentalitou některých buranů a potvrdil si, že tyhle témata nejsou nikdy černé ani bílé.(11.3.2017)

 • 6thSun
  ****

  Dokument s několika dramaturgickými faily, nedozvíme se, co klub udělal v minulosti, že s ním nikdo nechce hrát, scénka v baru nenajde vyústění, záběry ze zápasů jsou snímány velmi omezeně, závěr vyšumí do angažovaného ztracena. A přesto je nutné nadprůměrným hodnocením ocenit námět, se kterým přišla producentka Pavla Janoušková Kubečková, a hlavně dvojici hlavních aktérů, jejich přirozenost automaticky generuje zábavné situace (mnohdy je to Okresní přebor hadr) a zároveň dokáže naťuknout nejedno ožehavé téma.(12.4.2017)

 • bery71
  ***

  Je to dobré v tom ukázat, jak vypadá prostředí vesnického fotbalu a chudších oblastí státu a jejich obyvatel (to je jedno, jestli bílých, cikánů nebo jiných). Krom pozorování, což dělá dobře, se ale nesnaží nijak komentovat a vykládat. To asi nelze mít apriori dokumentu za zlé, ale takhle to nenabízí žádnou cestu z lesa ven nebo vůbec názor, co je vlastně špatně na současné situaci. To mi přijde málo. Ale jen houšť. Rasismus a diskriminace jsou reálné problémy kolem (v) nás a je dobré na ně upozorňovat.(24.4.2017)

 • - V současné době (2016) již s FC Roma hrají všechny týmy a žádný to neodmítá. (trojúhelník)

 • - Film má hodně vystřižených scén, ve kterých se měl objevit hráč Pucki. (Kristianek.C)

 • - Nadějný hráč Pucki momentálně fotbal už nehraje (2016). (trojúhelník)