Reklama

Reklama

Píseň ohlašuje pomstu

  • Španělsko O’Cangaceiro (více)

Obsahy(1)

Cangaçeiros jsou brazilští bandité, kteří žijí i ve vesnicích v oblasti Agua Branca. Vesničany mlčky trpěni, trnem v oku jsou však místnímu guvernérovi Brancovi spolčeném s Američany, kteří chtějí z této oblasti obyvatele vystěhovat a začít využívat bohatá naleziště ropy. Vojáci, které na cangaçeiros poslali, byli pobiti. Nezbývá, než se spojit s nejsilnějším banditou, zvaným Vykupitel, aby na základě podlé dohody pomohl oblast vyčistit. O pravém smyslu akce nemá ani ponětí a když boje skončí, čeká jej překvapení... (novyto)

(více)

Recenze (37)

RHK 

všechny recenze uživatele

Velmi slabý spaghetti western, bohužel, s minimem napětí, s televizním střihem i výpravou a s politickým podtextem o vzpouře chudých proti bohatým. Příběh prosťáčka, kterému vojáci zabili krávu a taky celou vesnici (hlavně jde o tu krávu), a on se stává banditou a spasitelem, který hlásá náboženství, spravedlnost a pomstu. Cestu mu však zkříží plavovlasý inženýr bohaté ropné společnosti, který se jako představitel kolísavé inteligence nakonec přikloní na stranu... (ale to už bych spoileroval). Olé, O Cangaçeiro - jen tahle ústřední melodie mi zůstane v paměti - mimochodem, tuhle brazilskou (?) píseň skvěle nazpívala - ne v tomhle filmu - i slavná folková zpěvačka Joan Baezová: http://www.youtube.com/watch?v=1BaNq9dSgGE., nebo také kdysi známá skupina Kučerovci ("Olé, O Cangaceiro / nocí jedem a tmou. Dusot koňských kopyt vrací / se k nám noční ozvěnou"). Ukázka z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=leYirqjzy38&feature=related ()

odpadlik123 

všechny recenze uživatele

Asi v tom byl ten zásadní problém, že šlo o nový dabing. Přestože se tedy Ernesto Čekan pokoušel o silný dojem a zajisté čekal uznání, nemůžu říct, že by byl tento film dobrý. Mexiko nahradí Brazílie, mexickou revoluci postava revolučního pokrokáře „Spasitele“ domorodce Miliana s děsivými vlasovými kreacemi a přidává se příjemná společnost Michala Dočolomanského, (ať netvrdí, že je to nějaký Ugo Pagliai, vypadá zcela identicky) a v neposlední řadě Fajardo jako tradiční odpůrce pokroku a postav typu domorodec. Ať už jde o ropu, potírání rozrůstající se bandy Cangaceirů či pěkný dům na obrovském pozemku, trvá dost pochybná atmosféra. Ovšem výraz měsíčka na hnoji Fajarda úlisně podvádějícího na hostině důvěřivou zemitou družinu Milanovu stojí za to, stejně jako brazilské rytmy během zúčtování. Ale vidět to s dabingem bojovníka za práva brouků Kukurou v hlavní roli, jistě by to bylo lepší. ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Ten začátek byl silně rozpačitej. Nejdřív téměř zoofilní láska ke krávě, pak fanatickej šílenej kněz s vykulenýma očima a obrázkovým příběhem jak od Miloše Nesvadby a pak to jeho spasitelské putování. Ale jakmile se z něj stal pravej cangaceiro s pořádným zdobeným kloboukem, rozháranejma vlasama a pořádným knírem, dostali jsme nezapomenutelnou postavu. K tomu musím pochválit hudební složku filmu (a to nepočítám jen to vaše Olé..., ale i všechny ostatní písně a melodie). Ale jinak teda nic moc. Přestřelky amatéřina, postavy a děj taky taková znouzectnost, ale prostě to jde vše stranou a mě v hlavě furt zůstane Espedito a jeho padoušské charisma. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Dzovanni Fago mi teda nehovori nic a hoci tu hraje vyborny Tomas Milian /Amistad 1997, Velka prestrelka 1966/, teraz tu vynimocne nevidim Karla Chrochta. Co je teda dost divne, mal by film vidiet a okomentovat, Miliana ma v oblubenych hercoch. Kazdopadne namet o brazilskych Cangaceiros bol vyborny, dialogy su na urovni, a hoci am film uz 47 rokov, stale som sa pri nom perfektne bavil a nuda nehrozila. Uzivatel Mariin zas vyplodil koninu ako "Film vysílala česká televize 4. 6. 1980", jaka zas ceska televize, retardo ? Vtedy roku 1980 este jestvovala stale CSSR a fungovala ceskoslovenska televize. Kazdopadne dalsi polozabudnuty vyborny film, ktory sa oplati mat a rozsirit si vseobecny prehlad - nielen ficat na dementalnych picozach sucasneho Blbowoodu ako Chappie, 3 Tchory a Kapitan Banglades ....ne, Honduras , Nikaragua ...a ani neviem jaxa ta krajina vola . 84 % ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Na margo Piesni ohlasujúcej pomstu som v mladosti počul pár pozitívnych ohlasov a chytľavý ústredný popevok mi je tiež dôverne známy. Samotný film som však nezaťažený nostalgiou prvýkrát videl až v roku 2010 a bol som nemilo prekvapený... blbučký scenár, antipaticky pôsobiaci hlavný hrdina s pozoruhodným afrom na hlave, u ktorého sledujeme premenu z naivného a pravdepodobne aj zoofilného vidieckeho prosťáčika v náboženského fanatika a vzápätí v presne mieriaceho pištoľníka a krutého banditu, herecké výkony asi tak na úrovni Villaggiových fantozziovských komédií a bojové scény s úbohou choreografiou... O' Cangaçeiro je proste jeden z tých horších speghetti westernov a popularita, ktorú si táto snímka získala na našom území zrejme vyplynula z toho, že ju vysielali v TV za komančov, keď si našinec nemal veľmi z čoho vyberať a bol vďačný za každý západný film, ktorý k nám prenikol... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu mnohokrát zazní podmanivá píseň O Cangaceiro, u nás později proslavená skupinou Kučerovci. (novyto)

Reklama

Reklama