poster

Píseň ohlašuje pomstu

 • Itálie

  O Cangaçeiro

 • slovenský

  Pieseň ohlasuje pomstu

 • anglický

  Viva Cangaceiro

Western

Španělsko / Itálie, 1970, 98 min

Režie:

Giovanni Fago

Kamera:

Alejandro Ulloa

Hudba:

Riz Ortolani

Střih:

Eugenio Alabiso

Kostýmy:

Luca Sabatelli
(další profese)
 • gogo76
  ****

  „Olééé“...to si nespievajú iba futbalový fanúšikovia, ale aj brazilskí banditos, ktorí ohlasujú pomstu. Ich vodca je v úvode vykreslený ako riadny čudák, čo filmu veľmi nepomohlo, no postupne s jeho silou rastie aj pôsobivosť filmu. Hudobný motív , ktorý tu mnohí užívatelia ospevujú, nie je vo filme používaný tak často, ako som si myslel. Netypický western z Brazílie má niečo do seba, ale v dobe jeho vzniku bola jeho pôsobivosť určite väčšia. Filmu by viac sedel trochu drsnejší look, ktorý sa viac prejavuje v druhej polovici filmu. Váhal som nad hodnotením, ale mám pre westerny slabosť, preto slabšie štyri. 70%.(3.2.2012)

 • odpadlik123
  **

  Asi v tom byl ten zásadní problém, že šlo o nový dabing. Přestože se tedy Ernesto Čekan pokoušel o silný dojem a zajisté čekal uznání, nemůžu říct, že by byl tento film dobrý. Mexiko nahradí Brazílie, mexickou revoluci postava revolučního pokrokáře „Spasitele“ domorodce Miliana s děsivými vlasovými kreacemi a přidává se příjemná společnost Michala Dočolomanského, (ať netvrdí, že je to nějaký Ugo Pagliai, vypadá zcela identicky) a v neposlední řadě Fajardo jako tradiční odpůrce pokroku a postav typu domorodec. Ať už jde o ropu, potírání rozrůstající se bandy Cangaceirů či pěkný dům na obrovském pozemku, trvá dost pochybná atmosféra. Ovšem výraz měsíčka na hnoji Fajarda úlisně podvádějícího na hostině důvěřivou zemitou družinu Milanovu stojí za to, stejně jako brazilské rytmy během zúčtování. Ale vidět to s dabingem bojovníka za práva brouků Kukurou v hlavní roli, jistě by to bylo lepší.(22.1.2013)

 • D.Moore
  **

  Na můj vkus místy nesnesitelně naivní film, který sice obsahuje několik vydařených scén s dobrou atmosférou (hned tu úvodní například nebo noční přepadení), ale jinak není žádným veledílem. Režijních nápadů pomálu, hlavní hrdina vlastně není žádný hrdina (popravdě mi ten blb byl krajně nesympatický), hudba ovšem skvělá.(22.6.2014)

 • RHK
  *

  Velmi slabý spaghetti western, bohužel, s minimem napětí, s televizním střihem i výpravou a s politickým podtextem o vzpouře chudých proti bohatým. Příběh prosťáčka, kterému vojáci zabili krávu a taky celou vesnici (hlavně jde o tu krávu), a on se stává banditou a spasitelem, který hlásá náboženství, spravedlnost a pomstu. Cestu mu však zkříží plavovlasý inženýr bohaté ropné společnosti, který se jako představitel kolísavé inteligence nakonec přikloní na stranu... (ale to už bych spoileroval). Olé, O Cangaçeiro - jen tahle ústřední melodie mi zůstane v paměti - mimochodem, tuhle brazilskou (?) píseň skvěle nazpívala - ne v tomhle filmu - i slavná folková zpěvačka Joan Baezová: http://www.youtube.com/watch?v=1BaNq9dSgGE., nebo také kdysi známá skupina Kučerovci ("Olé, O Cangaceiro / nocí jedem a tmou. Dusot koňských kopyt vrací / se k nám noční ozvěnou"). Ukázka z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=leYirqjzy38&feature=related(25.2.2012)

 • sadlokan
  *****

  Nějakýmu pasáčkovi střelej krávu,tak si nechá narůst zrůdný afro,na kilibouk si napálí kříž a dvě šesticípý hvězdice,důležitý jsou čtyři nábojnicový pásy a Vykupitel je na světě a dělá s partou podobnejch frajerů pěknou rotyku!S parádní písní na rtech!Do toho ovšem přijíždí Nick Carter,který hledá černé zlato a využívá Afrodiziaka jako nejsilnějšího hráče na scéně.Z mládí jsem si pamatoval tu píseň a ohromný nábojnicový pásy,upřímně-jsem se nezklamal ani troch!!!(11.1.2012)

 • - Ve filmu mnohokrát zazní podmanivá píseň O Cangaceiro, u nás později proslavená skupinou Kučerovci. (novyto)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace