Bloody Hell

• Austrálie Bloody Hell

Rex (Ben O'Toole) je bývalý voják a před osmi lety zažil jako zákazník banky její přepadení. V příhodném okamžiku vzal spravedlnost do svých rukou a lupiče postřílel. Nešťastnou shodou okolností při tom zemřela jedna pracovnice banky. Soud ho poslal na osm let do vězení, i když ho běžní lidé mají za hrdinu, čímž jenom napomohl rozvoji jeho rozdvojené osobnosti. Po odpykání trestu je Rex známou osobností, což se mu vůbec nelíbí, a tak se rozhodne vycestovat do Finska, kde ho nikdo nezná. Tam ho ovšem hned po příjezdu čeká velmi nemilé překvapení. (C0r0ner)

borec999

Horúci ašpirant na hororovú komédiu roka a prvý hororovo ladený film roku 2021, ktorý stojí za pozornosť. Pritom prvých 20 minút mi Bloody Hell príliš nesadlo a už som lamentoval nad tým akú blbosť som si zapol. Našťastie po tom ako je hlavný hrdina unesený bizarnou fínskou rodinkou kanibalov to nabere tie správne grády. Hlavná postava- Rex (nie komisár) sa stáva postupom času sympatickejším a sympatickejším a aj tie spočiatku trapné sekvencie s jeho vnútornými monológmi začínajú byť vtipnými. Bloody Hell si ma skrátka postupne získaval viac a viac a tento koktejl vtipov,hlášok,čierneho humoru+ rôznych exploatačných výjavov (nôž v uchu,odrezaná noha, klince,kosť...) na mňa fungoval. Záverečný boj s rodinou je už vyložene výborný (po hororovej (krvavosť,gore), ako aj po komediálnej stránke) a predstavuje čerešničku na torte. Pochvalu si zaslúžia okrem režiséra Alastaira Griersona ktorý si postrážil vizuál a technickú stránku aj herci: Ben O Toole Rexa stvárnil výborne a nemal som problém mu fandiť, jeho crush Meg Fraser bola dostatočne sympatická a nevinná a fínska rodinka dostatočne pošahaná. Vo výsledku je teda Bloody Hell celkom vydarená "blbosť" a osobne by som sa nebránil ani nejakému tomu sequelu... 75% ()

EvilPhoEniX

Pecka z Australie s Exploitation rysy! Letošní rok zatím začíná skvěle. Tady jsem hodně spokojený a Bloody Hell bych zařadil za sympatické guilty pleasure. Po dlouhé době vidím v hororu fakt pořádného Bad Ass hrdinu a když říkám bad ass, tak je to pro mne novodobý Ash z Evil Dead! Příběh začíná bankovním přepadením, kde hlavní hrdina vezme zákon do svých rukou a všechny zloděje tam hravě zlikviduje, avšak vykoná tam nemilosrdný akt násilí místo sebeobrany a jde si odsedět 6 let. Po výstupu z vězení je pro lidi celebrita a národní hrdina doslova jej lidi nazývají Johnem Wickem či Kapitánem Amerikou !! 😃 Avšak sláva není nic pro něj a rozhodne se odcestovat do Finska, kde jej nikdo nezná, ale tam spadne do špatných rukou a objeví se v daleko horší situaci- svázaný ve sklepě s uřízlou nohou v moci bláznivé rodiny. Hlavní hrdina má ve filmu své Alter Ego, které neustále hláškuje, film má několik zajímavých překvapení, které v průběhu filmu dávkuje a to jedno je velmi nečekané! a dokonce došlo i na trochu gore ( Nůž zapíchlý v uchu, hřebíky v noze či kost od nohy zapíchlá v držce se jen tak nevidí). Velmi zábavné, hláškující s odkazy na starší filmy ( Misery!!), napínavé, vizuálně slušné, dostatek nápadů i násilí a hlavní hrdina to je člověk, kterého chci vidět znova a nejlíp i s motorovkou! Velmi zábavná jízda! Příběh***, Akce***, Humor****, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10. ()

Arsenal83

Solídna hororová komédia svojim nástupom, vyzeralo to sľubne prvých 20 minút. Potom to tempo podľa mňa postupne klesá a len záver príde s niečím väčším. Ak sa film nebude brať príliš vážne, je celkom pozerateľný. Nie príliš veľa krvi, horor to je vlastne len pár zábermi a dočkáme sa aj zopár dobrých hlášok. Jedna z nich: "Suck my balls! No, it’s fucking disgusting!" ()

*CARNIFEX*

Už dávno som sa nestretol s filmom, ktorý by svojim titulom nabádal k domnienke, že sa bude jednať o krvavé lázne, zároveň by dosahoval métu červených pozícii, o ktorom by navyše mnohí vo svojich komentároch uvádzali, že ide o mimoriadne zábavný, skvele prevedený exploitation horor, pričom POTOM, ako si ho človek pustí - tak zistí - že čaká 82 minút z 95 nato, kým sa dej prehupne z neustáleho tliachania do akcie, ktorá tak či onak, neponúka žiadnu mimoriadnu gore scénu (ŽIADNU!!) po ktorej by divák otváral papuľu od úžasu. Ja rešpektujem a súhlasím, že ten námet je vydarený, konverzačka nie je nijak prihlúpla a baví, no toto nie je nič viac, ako čistý thriller s komediálnymi prvkami v duchu expla, nie prevedenia. Normálne som nasratý, lebo toto mal byť na záver dňa vrchol hororového maratónu .. ()

oveckaoa

Chlápek zabrání loupeži v bance a skoro všechny tam vystřílí akorát nezvládne koncovku a zastřelí omylem i jednu civilistku za což je odsouzen k 8 letům vězení. Po vypršení trestu se z něj stane celebrita a on neunese slávu tak jde na dovolenou do Finska kde ho unese rodina jako potravu pro jejich kanibalského syna. Námět je dobrý zpracování nic moc a závěrečná katarze je slabá gore to ačkoliv název může napovídat nemá taky skoro žádné režisér se zmohl jen na jednu uřezanou nohu nic více. 60 procent P.s. nevím kdo to překládal , ale on se jí ptal jestli mluví anglicky a přeloženo to je jako jestli mluví španělsky docela úlet. ()

• Scenár mal názov „Blood of an Englishman“ kvôli jemnej väzbe na Jacka a fazuľu. (Peter.N.5688)
  • Všetci herci hrajúci fínskych domorodcov boli v skutočnosti Austrálčania a museli sa fínsky jazyk naučiť foneticky. (Peter.N.5688)