Dva androidi, Otec a Matka, uprchnou ze zničené a neobyvatelné Země, aby se usadili na planetě Kepler-22b a založili rodinu se šesti lidskými embryi. O dvanáct let později už zbývá jen jediné dítě, Campion. Zatímco matka s otcem začínají selhávat, příchod Nebeské archy - kosmické lodi s náboženskou komunitou přeživších lidí - představuje nebezpečí, kterému se Matka musí postavit. (HBO Europe)

Merenre

Po dlouhé době jsem si řekl, že prubnu nějaký seroš. Ej - No začalo to celkem...kýčovitě. Ale řekl jsem si počkám, vizuál je zajímavý, pak to stále působilo jaksi nelogicky a přihlouple, ale říkal jsem si - počkám - třeba tvůrci načnou dobrý příběh a nějakou tu podivnost jim klidně odpustím. Ale kdeže...závěr prvního dílu byl totální pojeb a celek první epizody dává znát, že tu máme silnotonážní pojebanost, v níž autoři nebudou chtít divákům představit zajímavé postavy a kvalitní příběh, ale budou je chtít pojebat jak nějaký levhart, když prcá indické praktikantky se svým levhartím pérem pomazaným kuřecím kari. Z tohohle budou kurevsky pálit všechny ty otvory, do kterých nás tvůrci pojebají jak ten levhart ty praktikantky. A toho se dál nechci účastnit. Příběh totiž radši sám ještě před koncem prvního dílu spáchal sebevraždu, aby se nemusel dívat na ten vývoj, který absolutně nemá kam směřovat - leda do ještě větších sraček. ()

HennessyVSOP

Těžko říct, co si o tom myslet, navíc na to koukám už v době, kdy se to tu celkem hemží negativními komentáři. Vizuálně je to low-cost, i když velmi dobře vymyšlený a oproti traileru mi navíc přijde, že to je celé hodně do šeda... Hudebně a zvukem naopak hodně kvalitní zážitek. Prostředí a motiv je zvolený hezky, nejsem si úplně jistý, jestli něco podobného mezi seriály existuje, nicméně stále se držíme v Ridleyho evergreenu poslední dekády - scifi prolnuté s náboženstvím a otázkou stvoření života. Zaujalo mě to prozatím dost, Prometheus a nový Vetřelec mě bavil právě tematikou a pokud se u tohoto seriálu dočkám něčeho podbnéhu, tak budu asi spokojený. O hvězdičku méně dávám za opravdu nezajímavé herce. Fimmel je herec jedné role, Amanda Collin mě zatím moc nepřesvědčila. Android ji relativně dobře jde, takže mi tím pádem není vůbec sympatická a dětští herci, to je kapitola sama pro sebe. U tohoto seriálu nečekám, že budu hodnotit i další epizody a nechám si konečný verdikt až na závěr první serie. ()

gonzo

Wow, skvělý pilot. Mám rád world building. Rozhodně jsem se ani chvíli nenudil, ale všechny ty detaily z každodenní rutiny života na cizí pouštní planetě pečlivě a nadšeně vstřebával a obdivoval. Poslední třetina se zvrhne v akční peklo, které bych čekal na závěr série, tak snad nás teď nečeká už jen pusto a prázdno. ()

maximusBZ

Toto Scott tak vyspekuloval a prevymyslal ze tomu malo kto rozumie vcetne mna je to nuda proste nic len nuda uz uz som myslel ze premena matky na killer robota bude to prave ...ale nie zas nuda mimozemska zver ? Nuda.. postavy pribeh Fimmel ?nuda ()

skrob odpad!

Velké zklamání. Vlastně mi celý první díl bylo úplně jedno co se s postavami děje, protože sympatická nebyla ani jedna, dokonce ani Travis Fimmel. Vizuální efekty ok, ale už jsem dlooouho neviděl sci-fi s tak odfláknutým scénářem. Příklad: jedno z dětí kašle a není mu dobře, android matku a android otce to vůbec nezajímá, dítě umírá, časový skok, 2. dítě kašle a není mu dobře, android matku a... atd. úplně stejně pro několik dalších... to je jak z Ulice. ()

kudryj

Hezký úvod, pomalé tempo a postupné odhalování postav vyváží, krvavá koncovka epizody, která je zpracovaná majrtštik. Efekty na TV tvorbu lepší i jak u leckterého kinofilmu. Pecka. PS: Vítej zpět Ragnare Lothbroku. :) ()

Maratonec

Jeden díl stačil....nuda,šedˇa umělotina.Miluju sci-fi,ale tady nefunguje zhola nic.Postavy bez sympatií,příběh neslibující žádný zajímavý vývoj..nic co by mě upoutalo tomu dát větší šanci. Velké zklamání!!!! ()

otaburda odpad!

Je mi to líto, ale nepochopil jsem to. Jsem scifista, knihovnu mám plnou scifi knížek, které čtu již více jak 40 let. Desítky a stovky skvělých námětů a oni natočí takovou volovinu. Opravdu jsem od věhlasného režizéra čekal víc. Nevím, možná mi vadí trapné oblečky androidů i nepochopitelné a hlavně nevysvětlené schopnosti, tmavé scény, stupidní rozhovory, Hloupí lidé. Rozdělení na 2 skupiny, věřící a ateisté? Kdo to proboha vymýšlí. Žádný děj. Nechápu, kdo to financuje a proč, co tím sleduje. Pokud je za tím jen to co cítím, tak fuj, pryč od toho. Mám na mysli genderovou vyváženost pohlaví, rasy a náboženství. Vypadá to tak. Je mi z toho smutno. Hodnotím podle prvních 3 dílů, které jsem z povinnosti shlédnul celé. Pokud po sledování dalších dílů změním názor, omlouvám se dopředu. ()

Hansolo35

Viděl jsem celý díl a vetřelec nikde. Nezdá se mi to jako úplná pitomost, leč povinné multikulti obsazení mi je dost proti srsti. Matka podivná běloška, otec samozřejmě sympatický černoch. Děti černý, bílý, Asiatka, eskymák a indián (nebo tak nějak) záhy zemřou a tak si Matka přiveze Asiatku, černocha, bělocha z druhé lodi. Matka je samozřejmě supersonní robotický zabiják a tak se Otec snaží ji zastavit. Jak to dopadne se teprve uvidí. ()

AutiXrist

Nie som scifi funúšik a preto za mňa móóže byť. Len toľko, že Don't mess with Momma 🐺 a vďaka za motherscram 👌🏻🔊 🩸🩸🩸. Ragnar ako vždy trapný aj s jeho grimasami či akou poruxou osobnosti ten neherc trpí. Zatiaľ vzhladnutýx len 5 častí, dúfam, že to neposerú lebo nie som duchovný a deti a náboženstvo ma neberú... ()

Oup

Na začiatok veľmi slušné, zaujímavé zobrazenie mimiky umelej inteligencie hercami zaujalo, veci kolom náboženstva potešili, uvidíme ako to pôjde ďalej. Vizuál je super, filter sa mi páči, hudobný doprovod tiež. ()

Slash_Flash

Hele, já mám Ridleyho filmy rád. Alien je doposud můj nejoblíbenější horror a filmy jako Blade Runner nebo Gladiátor považuju za jedny z nejlepších svých žánrů. Ale co Scott koná posledních pár let je fakt k breku. Prometheuse bych přirovnal k pořádnému kopanci do koulí a Alien Covenant mi přišlo jako šukání mrtvoly, proto mě těžce mate, že Ridley se k těm ujetým androidům furt vrací. Jako... Co to kurva mělo být? Nemělo to hlavu ani patu, táhlo se to jak smrad, postavy stály za velký hovno a ke konci jsem se zmohl jenom smát. Příště si radši budu strkat lopatu hluboko do prdele než sledovat další hodinu vysmažených šprcek, co si myslí, že zachraňují svět tím, že nechávaj si zdechat děcka. ()

loki3016

sa neposerte. toto ma naslapnute bud na mega vec o akej sa bude kecat este dlho alebo na total prieser. herci su fajn. atmosfera je perfektna. napad s vojnou kvoli viere je nadcasovy. len nech sa to nepokazi ()