Reklama

Reklama

VOD (1)

Mírumilovný Steven Grant zjistí, že je nejen prodavač, ale i žoldák a dost možná i superhrdina. (Disney+)

Recenze (78)

PKD 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předlohu prakticky neznám, ale jestli se takto povede (soudě dle tohoto 1.dílu) i She-Hulk (u které je to u mě s předlohou přesně naopak) bude to velmi slušná náplast na ty neukočírované a totálně chaotické DC projekty posledních let. Issac je perfektní a jen mi potvrdil, že jeho přítomnost v nové SW trilogii byla jedním z mála světlých bodů vůbec. Jeho postavu jsem mu bez výhrad věřil. Užil jsem si i někdejšího idola dívčích srdcí v roli lehce špinavého hippiesáka s démonickým nádechem a jen mi to ukazuje, že casting tohoto zajímavého projektu byl brán vážně a nebyl vycucán z prstu jen tak. Vizuální podobu tohoto vskutku netradičního hrdiny v jehož kůži bych fakt nechtěl býti znám (zdravím někdejší avatar kolegy Nevky:) tudíž jsem ocenil velkou přesnost v samotném závěru. Sice mě moc neberou ty songy, které bych vynechal úplně, ale drobná příměs humoru (doufám, že to tak zůstane) včetně narážky na Cameronova Avatara (ta pobavila;) dotvořila tento díl do smysluplného a soudržného celku. Určo se budu dívati dál. P. s. pokud by nebylo v dřívějších dobách reklamy od Ratemuse a již zmíněného Nevky, asi bych to nikdy nezkusil.;-) Po shlédnutí celku chci a to je mým hl. záměrem zjistiti, co na tom zainteresované strany mají a proč je to pro ně tak významné, jako pro mě jiné postavy, lhostejno zda DC či Marvel. Plus za ty promakané závěrečné titulky alá regulérní kinofilm. ()

kockodan 

všechny recenze uživatele

Taková Night At The Museum a Jumanji dohromady s nádechem Londonova Tuláka po hvězdách. CGI naprostá klasika, kterou jsme již viděli. Příšera (z Egyptského šera) se odráží od zdí a stropů v milisekundách, ale pak mine svůj cíl, když se on 3 sekundy snaží převrátit policový díl do její cesty. (cringe)🤦‍♂️ Na to jak to začínalo civilně a realisticky v moderním Londýně, (a v Alpské vesnici plné sektářských magorů), se to ke konci vyvinulo v Marvelovskou tuctovku s digi efekty již milionkrát viděnými, jako přes kopírák. Příšera (z muzejního šera) by se mi bývala víc líbila, kdyby to byl normálně, realisticky naanimovaný psí démon co hlídá Osirisovo podsvětí, či co, ale choval by se jako reálná šelma, ne jako za vlasy přitažená potvora z nějaké video hry! Kdyby si jej divák mohl v klidu prohlídnout jak se plíží a blíží, a ne jen záblesky čehosi digitálně vytvořeného... Jinak samozřejmě celkový rozjezd i efekty při autohoňce dobrý. Vyzdvihl bych skvělou hororovou scénu která mě dost filmařsky zaujala, kdy se u sebe v mansardě (BTW prodavač suvenýrů má luxusních cca 150 m2 podkroví v centru Londýna, jako WTF!?) kouká sám na sebe do zrcadla a vidí jen nehybný černý stín své vlastní siluety. Z toho mi šel fakt mráz po zádech. Jako navnazovadlo (od slova navnadit) mě tento solidní pilot zaujal na velmi slušných 90% ()

Reklama

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Marvel konečně vystrkuje hlavu ze zadku a servíruje něco dost odlišného, co už genericky nezapadá mezi zbytečně barevné infantilní srágorismy typu Loki. Hrdina, o kterém do teď minimálně u nás skoro nikdo nevěděl a přesto se jedná o tak pozoruhodnou postavu. Doufám, že tahle minisérie už bude trefou do černého. ()

hrumsrt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Miluji ty reklamní kampaně od Marvelu, fakt že jo! Oni Vám nakecají, co přesně chcete slyšet. I ty jejich trailery, to je úžasná oblbovací práce. Nový seriál od MCU jasně poutal tím, že to bude drsnější, že to bude prý až hororový, že konečně dojde na něco jiného než jsme zvyklí vídat. A ano, je to úplně jiný než jsme zvyklý, jenže v tom, jak divně a za mne i zle to je udělaný. Oscar Isaac je super herec, v klidu mu věřím, že moc nespal a tyhle chaotický pózy zvládá na výbornou. Fór je v tom, že to není jen nějaký ňouma, co trpí nespavostí nebo naměsičností, tak se přivazuje k posteli.. Jeho součástí je jakási egyptská mumie (a vůbec dost to sází na kouzlo starověkého Egypta), která je s ním neustále propojená, a když je noc, nebo je to potřeba,, tak vychází na svět. Právě tahle mumie, jejíž vizuál mi moc nesedí, si z zatím neznámeho důvodu vyřizuje účty přes Stevena. Ten chudák, tak má v sobě jakéhosi pasažéra, který si s ním zatím dělá dost, co chce. To vede k fakt divnýmu a chaotickýmu střihum, kdy se ocitáte v úplně jiných situacích (nebo na jiným místě), jen lusknutím prstu. Jenže problémem je, že on se probudí, až je po všem. Což platí i pro diváka, celá ta akce se děje mimo záběr a my už jen jako hlavní hrdina koukáme na výsledek. A to musíte být jó frajeři, aby jste navodili pocity skvělé akce, když žádnou nevidíte. Jo a taky se tam mihne Ethan Hawke, který působí určitě jako nejsvětlejší bod celého úvodního dílu. On je prostě jak herec úplně jiné úrovně, než jsme na Marvel zvyklý... Cítím, že to celý bylo dost rychlý a takový zmatený, až mě z toho bolí hlava. Uvidím, co seriál nabídne dále, ale mám obavu, že ten střih je tak neobvyklý, že je ho pro Marvel škoda, tedy že bych si radši dal nějakou poctivou akci. ()

Elio 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kde končí sny a začíná skutečnost? Moon Knight si klade na bedra řadu dost obtížných psychologických i filozofických otázek, které ještě více "zamotává" díky šíleným střihům, hry se zrcadly a dokonalému hereckému řádění Oscara Isaaca. Všichni jsme myslím věděli, že Isaac hraje dobře, ale tady opravdu dostal široké pole působnosti a já jsem jen zvědavá, co všechno ještě předvede. Z hlediska tempa a příběhu jsem se celou dobu bavila, užívala jsem si dokonalý hororový nádech a s napětím sledovala, kam se to celé pohne. A i když rozjezd to byl opravdu chytlavý a příběh prozatím zajímavý, schovám si tu jednu hvězdičku na později, protože předpokládám, že se ještě bude hodit. Čeká nás myslím pořádná jízda. Mimochodem, jsem jediná, kdo atmosféru tohoto dílka vidí jako kombinaci Venoma a Lokiho? ()

Galerie (10)

Zajímavosti (27)

  • Steven (Oscar Isaac) správně upozorní Donnu (Lucy Thackeray) na chybu v Enneadě čili Devateru, tedy na staroegyptský mytologicko-teologický koncept plurál plurálů, že sestává z devíti bohů a nikoliv ze sedmi. V egyptštině plurál vyjadřoval počet tří a jeho znásobení proto představuje nejúplnější počet a dokonalou úplnost. Součástí tohoto Devatera jsou bohové – Atum, Tefnut, Šu, Nút, Geb, Usir, Set, Eset a Nebthet (někdy se k nim připojovali ještě bůh Re v podobě Re-Atum, Hor, Anup a synové Horovi). Nicméně na plakátu se objevuje i bohyně Hathor, která se v Devateru neobjevuje, ale je propojena s Chonsuem, jenž byl jejím partnerem. (Kubaaa97)
  • Devatero se poprvé objevilo v sešitu „Marvel Tales #96“ z března 1950. (Kubaaa97)
  • Píseň „Wake Me Up“ od skupiny Wham! velice zřetelně odkazuje na Steveovo (Oscar Isaac) přání, aby se probudil z noční můry, kterou si právě prochází. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama