Reklama

Reklama

VOD (1)

Marc a Steven musí propátrat své vzpomínky a nalézt pravdu. Jinak jim hrozí zatracení v podsvětí. (Disney+)

Recenze (44)

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takže díky psycho dílu se dozvídáme, že schizo verze “A” je vlastně ta vymyšlená a “B” je originál. No upřímně, s ohledem na dosavadní scénář se to dalo čekat. Takže čauky-mňauky infantilní idiocii. Epizoda má tedy prakticky jen jediný význam. Vysvětlit ten dosavadní bordel. Bohužel, ale ať už jedna ze základních otázek epizody (je to vše jen jeden velký bullshit nebo ne?) bude mít odpověď jakoukoliv, nedopadne to pro seriál dobře. Ano = zapadlo to komplet, ale v MCU to nemá co dělat (protože to nikam nezapadá), Ne = co se to sakra dělo v té hrobce minule za idiocii? ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ja proste nevim. V určitých momentoch je to silné, ale rovnako ako celý seriál (možno s výnimkou skvelého druhého dielu, u ktorého to - z pochopiteľných dôvodov, beriem ako pozitívum), ide o výťažok rôznych už videných vecí, je to strašne nesúrodé, a kto je vlastne cieľovka? Psycho depka s týraním detí a do toho hrošica z Madagascaru, lol. 70% ()

Reklama

jirikzaboj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Daamn. Prozatím nejlepší epka, která studuje psychologii hlavní postavy a její kořen rozpolcenosti. Úžasně to funguje s podanou egyptskou mytologií a vytvořeným podsvětím, které nám skrz vzpomínky postupně poodhaluje celý příběh Marca a Steva a jejich balancováním mezi lži pravdou a finálním pochopením. Dr. Ned Flenders je úžasný a chvílemi jsem byl taky opravdu zmatený, jestli nejsem jen blázen a uvažoval nad tím, co je skutečnost. Je zajímavé, že skoro celou epizodu sleduji jen jednoho herce, který funguje jako 2 rozdílné postavy a tvůrcům se povedlo je oddělit a vysvětlit natolik, že je opravdu vnímám jako dva. Největší podíl na tom má ale samotný Isaac, který celý seriál exceluje ve spousty polohách a takový acting je opravdu jedinečný. Narozen pro tuto roli rozhodně byl. Těším se, co přinese finále. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá epizoda Moon Knighta představila dějový kotrmelec, který naznačoval, že se další epizoda vydá velmi zajímavým směrem. Těžko se ovšem dalo odhalit, co přesně diváka v samotném semifinále čeká. A skutečně se ukazuje, že i v rámci samotného Marvel Cinematic Universe je Moon Knight něco unikátního. Pátá epizoda v režii Mohameda Diaba především pokládá odpovědi. Celé to ovšem stojí především na silném výkonu Oscara Isaaca, i díky němu stěžejní momenty (především ten na konci epizody) tolik fungují. Celá skládačka otázek se v rámci páté epizody začíná dávat dohromady a především došlo na vtahující vizuální zpracování egyptského posmrtného světa. Vizuální zpracování očividně velmi těžilo z egyptské stylizace a představuje se v rámci Marvel Cinematic Universe dosud neviděného.  Především na dva stěžejní hrdiny se v rámci páté epizody redefinuje celý pohled. O poznání tragičtěji z toho rázem vychází Marc Sceptor, na prakticky stejně úrovni ovšem též Steven Grant. Minulost rozmačkaná na kousíčky se ve finále vyjeví velmi tragicky a staví na jednom paradoxu. Ať už si budoucnost pro Moon Knighta chystá cokoliv, s tímto komplikovaným hrdinou to rozhodně bude ještě komplikovanější. Pátá epizoda Moon Knighta především naprosto těží z poteniálu toho, že má hlavní hrdina disociativní poruchu. Ta má dle očekávání prvopočátek v tragédii, kterou si ústřední hrdina opět musí projit a je z toho cítit přesně ta závažnost a nepříjemnost. Marvel očividně zkusil opravdu něco jiného, tentokrát pátá epizoda prakticky nesází na žádnou akci a přesto je neskutečně kulervoucí. Především i díky tomu, jak komplikovaný příběh dokáží tvůrci skvěle zpracovat.  Velké lákadlo na finále, které nejspíš bude skrývat velké překvapení a počáteční příběh Moon Knighta uzavře. Pátá epizoda nastavila laťku hodně vysoko, snad se finále podaří tvůrcům ukočírovat...... ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celá epizoda jakožto psychoanalýza odehrávající se na cestě do podsvětí? Čekal bych běsnění místních hošíků, kteří po pár oduševnělejších dialozích začnou zívat a stěžovat si na nedostatek akce, hororu a humoru. Tak aspoň že tam byla ta digihrošice, ne? Neumím si představit, jak je taková sborka a rozborka rozpolcené osobnosti popsaná v komiksu. Sledujeme prolínání, nebo sjednocování dvou do té doby odlišných verzí jednoho muže, vracíme se do minulosti, odhalíme jak se to stalo, resp. co jsou vlastně zač a konečně taky uvidíme, jak se z nich stal Moon Knight. V mnoha ohledech je to tedy přelomová epizoda...a to přestože nemá vůbec žádný vliv na dosavadní děj. Je zcela evidentní, že následující a poslední dílek této řady, bude zakončen oživením a zrodem kompletního MK a jeho další dobrodružství, budou obsahem až druhé řady. A já jsem s tím úplně v pohodě. V mých očích se Isaac rehabilitoval, jeho výkon je vynikající. Před scénáristy smekám pomyslný klobouček, protože Monn Knight je na poli Marveláckých seriálů velmi ojedinělý počin, vedle kterého působí třeba The Falcon and the Winter Soldier, jako nablblost vytvořená podle obrázku na zadní straně cornflakeů. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (15)

  • Stejnojmenný ústav – psychiatrická léčebna Putnam – se objevil i v komiksové sérii od Jeffa Lemira „Moon Knight Vol. 8“, která vycházela od dubna 2016 do července 2017. (Kubaaa97)
  • Ve scéně, ve které se odehrává šiva, si můžeme všimnout zakrytého zrcadla. Jedná se o židovský zvyk, který má symbolicky zamezit, aby se odcházející duše skrze toto zrcadlo chytila do pasti nebo aby se zemřelý v zrcadle neobjevil a neoznámil tak druhou smrt v domě. Pro zakrývání existuje i moderní vysvětlení, kdy je zrcadlo považováno za symbol marnivosti, tudíž není vhodné se do něj dívat při úmrtí blízké osoby. (Kubaaa97)
  • Logo Timely Atlas Production ve spodním rohu na plakátu fiktivního filmu „Tomb Buster“ odkazuje na Timely Comics, později Atlas Comics. Tak se před rebrandem jmenovala společnost Marvel Comics. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama