Baron Jan Dolanský je bezdětný vdovec, svoji lásku a péči věnuje proto synovci Maxovi. Max je však příliš změkčilý a tak se baron rozhodne v obavě o budoucnost rodu najít pro něho zdravou silnou nevěstu, bez ohledu na její původ a vzdělání. Nachází ji v Madle, nejstarší z dvanácti dětí vdovy Lískové. Na svém zámku se baron snaží vychovat z Madly dokonalou mladou dámu, která by byla Maxe hodna… Madla byla jednou z rolí, které založily velkou popularitu herečky Lídy Baarové. Vladimír Slavínský zase patřil mezi obchodně nejúspěšnější české režiséry. Byl mimořádně energický, spolehlivý, pilný a vytrvalý. Nejotevřeněji ze všech režisérů se řídil přáním širokého publika. Prohlásil: „Chci, aby bylo obecenstvo spokojeno. Proč nedat divákovi, co žádá, když si za to platí? Nechci hazardovat s přáním obecenstva, které je pánem v kinech“. (Česká televize)

ROSTABAR

Opravdu starý film, se spoustou technických chyb, ale stále o pohádce, kterak chudá dívka ke štěstí přišla. Jestli se kdysi ty chudé dívky na tento film dívaly, je jasné po čem asi tak mohly toužit. ()

kroton

Podle mého názoru nelze film 90 let starý hodnotit zcela podle dnešních měřítek. Je třeba brát v úvahu i odlišné vnímání tehdejších diváků - co nám dnes připadá afektované, přehrávané nebo jinak nemožné, bylo v té době docela přijatelné. Pravé filmové herectví se teprve rodilo, a tak mnohé výstupy připomínají spíše divadelní prkna. Ale pár vtipných momentů i uprostřed naivního děje se tu určitě najde. ()