Purpurový déšť

Purpurový dážď

Drama / Muzikál / Romantický

USA, 1984, 111 min

Albert Magnoli

Křiklavě afektované, sebestředně nestoudné, kýčovitě transgenderové... To jest podstata kreativity pana Princátka, která se bohužel bez zábran projevila i na výsledné podobě tohoto počinu a s destruktivní chutí se na něm vyřádila - a to jedinci, který tohoto fialového králíčka nepovažuje ani v nejmenším za jakousi hudební ikonu, nemusí být po chuti.(7.4.2019)

Purple Rain je muzikál, a nejspíš jen na jako takový se lze na něj dívat nebo ho posuzovat. Tehdejší vlna Prince funku mě příliš nenazvedla (nejspíš z obavy, že to bude "něco jako Michael Jackson"). Nyní s delší časovou prodlevou (divím se, jak je již dlouhá) se mi Princovy písničky a jejich interpretace (nevím co víc) líbily. Hluchá místa a nesourodosti filmu jsem bral jako místa oddechu a uvolněnosti mezi nimi. Pozn.: Princ je nadán přirozenými tanečními/baletními schopnostmi, aniž by měl tušení, že by se třeba mohl stát sólistou Královského baletu v Londýně (viz film Tanečník (2016).(8.4.2019)

• Horác

Dosyta si tu užijete třeba tehdejší pódiovou choreografii, oblečení a líčení. Je tu i hodně hudby, kterou nahráli muzikanti od boha. Jako dokument doby si Purple rain hvězdičku určitě zaslouží. Ale jako film je to absolutní slabota a nestojí za řeč. Nicméně aspoň jedna replika mi utkvěla. Majitel hudebního podniku říká princovi něco ve smyslu: "Tý tvojí hudbě už kromě Tebe nikdo nerozumí." To byla prorocká věta, platná pro mnohé budoucí počiny Prince, Symbola a Umělce, dříve známého jako Prince:)(7.4.2019)

Ten film je v podstatě o ničem a nemá smysl se moc příběhem zabývat, protože se zde moc neděje. Nic, co by bylo skutečně jedinečné. Zápletka je celkem jednoduchá. Jenže ten film má Prince, a to jak herecky, tak i hudebně. Kdyby člověk snímek jenom poslouchal, má z toho mnohem lepší zážitek. Hudba je parádní.(17.5.2016)

Ještě, že to Prince v té filmové branži tolik nepřeháněl a zůstal u té hudební. Jak je skladba Purple Rain dobrá, tak tenhle film je totální úlet. Víc, než film, je to směs záběrů z koncertů, což není určitě na škodu. Po příběhové stránce je to ale šílenost nejtěžšího kalibru, která se musí řadit mezi vztahově nechtěné legrácky, které nelze myslet vážně. Prince s knírkem a motorkou na mě nepůsobil jako největší ranař pod sluncem. Svojí životní láskou mě ale uhranout dokázal. A to nemluvím o Apollonii, ale o muzice.(9.4.2019)

• Prince

• - Většina písní byla nahrána živě. (c.tucker)

• - Prototyp symbolu, jímž Prince později nahradil své umělecké jméno, se objevuje na Kidově motorce. (c.tucker)

• - Jedinými profesionálními herci v celém filmu jsou Olga Karlatos a Clarence Williams III (Kidovy rodiče). (c.tucker)