Scream for Help

Velká Británie, 1984, 95 min

Tom Holland

Robert Paynter

Michael Winner

Britský snímek „Scream for Help“ je příjemnou ukázkou paranoie a nakonec i home invasion filmu z roku 1984, který divákovi dává přesně to, co chce. Silné hrdinky, proradné parchanty, nepříjemné situace a boj o život. Jasně, je to komorní, interiérové, ale prostě to funguje, i když scenáristicky snímek nijak promakaný není. Je to napínavé, je to dobře zahrané, a tady to stačí.(26.6.2020)

Hlavnou hrdinkou je teenagerka, ktorá zistí, že jej nevlastný otec chce zabiť ju a jej matku (samozrejme pre peniaze), ale nikto jej neverí, a tak hľadá dôkazy, aby ho usvedčila. Napokon to končí hrou na mačku a myš medzi ňou a triom zločincov v domčeku - samozrejme holčina je šikovná a bez problémov sa s nimi dokáže vysporiadať. Niet sa čomu diviť, s takýmito trdlami, ktorí pol roka premýšľajú, kedy a či vôbec niekoho zabiť, by som si poradil aj ja. Našťastie sa to neberie veľmi vážne a niekedy som si nebol istý, pre akú vekovú kategóriu to vôbec bolo určené, lebo skôr ma to zaujalo ako rodinná komédia. (To "mysteriózny" sa tam asi dostalo omylom). Zábavné béčko.(15.7.2012)

• - Jediný film vo filmografii režiséra Michaela Winnera v hlavnej úlohe s neznámymi hercami. (beso74)

• - Pre Johna Paula Jonesa, bývalého člena legendárnej skupiny Led Zeppelin, to bol prvý soundtrack k filmu. (beso74)

• - Názov školy, kde sa odohrával časť deja, je New Rochelle High School a nachádza sa v štáte New York. (beso74)