Nebe

• Česko

Nebe - filmová zpověď Tomáše Etzlera

Dokumentární

Česko / Čína, 2020, 71 min

Těžce postižené a opuštěné děti. Všechny s příjmením Nebe. Oáza porozumění, podpory a lásky jako jedna z mála takových v kontrastu s každodenním životem v Číně ovládané komunistickou stranou, zahleděností do sebe a až děsivou ignorancí a z toho vyplývajícími problémy. Tomáš Etzler ve svém dokumentu nechává pouze nahlédnout – a přesto to stačí k tomu, aby si člověk udělal obrázek a zamyslel se.(1.10.2020)

Napíšu to čistě upřímně tak, jak jsem to čekala. Vůbec jsem si nepřečetla anotaci. Prostě jsem viděla - promítání filmu Tomáše Etzlera. Ok, tam musím, řekla jsem si. Myslela jsem si, že půjde čistě o tvrdý náraz s čínským komunismem, po kterém nám Tomáš Etzler udělá průvodce. O sirotčinci jsem neměla nejmenší zdání. Ve chvíli, kdy film začal, jsem tedy logicky nechápala, o co jde. Říkala jsem si, nespletli si film? Já jsem přišla na dokument o Číně. Všechno jsem pochopila až během filmu a při závěrečných titulcích jsem nemohla popadnout ani dech. Lidi, bože, to je taková tvrdá krutost v brutální srážce s lidskostí, empatií a srdcem. Je to šílený. Je to faktický. Je to objektivní. A je to tvrdě reálný. Trust me, budete přes slzný kanálky zasaženi až do svého vlastního svědomí, kdy budete děkovat všem řeckým i římským Bohům, že žijeme oproti obyvatelům Číny v naprosté svobodě, i když pro nás již občas relativní.(1.10.2020)

I přes veškerou snahu p.Etzlera by tématu sirotčince, jako osamocené oázy lidskosti, slušela kratší forma než celovečerní film. Jako nosné téma reportáže na ČT/CNN by to bylo fajn.(23.9.2020)

Pravdivé a smutné. Minimálně se zasmějete vašim denním malichernostem, jinak spíše kroutíte hlavou nad kontrasty obyvatel Číny. Vůle žít a pomáhat za nic proti aroganci, ignoraci a agresi....Za dokumentem je spousta práce, úsilí a riskování osobní svobody. Po zhlédnutí jsem si kladl otázku, kolik dalších a zásahem na obyvatele mnohem hrůznějších zvěrstev se v Číně děje. Chci to vědět? Pana Etzlera prosím, aby to těm kundi*kam na hradě promítal do oken.(26.9.2020)

Predpremiera s debatou na konci byla super a Tomáš Etzler ma hodne co rici, jen na to vse neni v tomto dokumentu cas. Je to jeden ze stripku z ohromne země, kde se handicapovani zametaji pod koberec, nebo rovnou pod zem. Mnoho lidi mozna ma prehnane ocekavani a chtela by, aby tento film byl dokumentem o velkych problemech ciny a komunisticke strany, kterym ale neni, s tim se divak musi smirit, pokud toto akceptujete, film se vam bude libit.(11.9.2020)