Mosty

• USA Causeway (více)

Vojačka Lynsey (Jennifer Lawrenceová) sa po vážnom zranení vráti domov do New Orleans a snaží sa prispôsobiť tamojšiemu životu. Spozná miestneho automechanika Jamesa (Brian Tyree Henry) a vzniká medzi nimi nečakané puto. (Apple TV+)

wege

Strašně moc se mi líbí to civilní herectví, u obou. Jeho jsem vůbec neznal. Strašně moc se mi líbí ty dialogy, některé jsou opravdu perly. Jen ukazují, že míra toho, jak dokáže být člověk v prdeli, je různá. Je jedno, jaká je příčina, důležité vždy je, jak si to prožijete a jak se s tím dokážete poprat. Ty vážně nepiješ? Nezkusila jsem to. Ani jedno pivo? Ne, co jsem zpátky ne. Beru celkem dost léků. Proti čemu? Proti nutkání vystřelit si mozek z hlavy…. Když přijde temno, prostě ho nech přijít. … To se dělá jak? Pure perfect. Jak já jim někdy dokonale rozuměl. Je to neskutečně krásný a zároveň velmi nenápadný a vlastně i nevýrazný film. Musím si ho dát někdy ještě jednou, protože se nemůžu zbavit dojmu, že na první pohled klame a možná bude ještě lepší. ()

shade000

Veľmi príjemný film, obyčajne neobyčajný a tak krásny. Doprovod od Alex Somers sa veľmi podaril, neraz som počas filmu Shazamoval. Príbeh jednoduchý, melancholický, no krásny zároveň. Pre veľké masy to nie je, pretože nie je výrazný, no s istým psychickým rozpoložením vás určite poteší na duši a príjemne zahreje... ()

Cermicek

Tahle dramata mám většinou rád. A když jsem v hlavní roli viděl Jenn, neskutečně jsem se těšil! Co by se tak asi mohlo posrat? - to musí bejt zaručenej úspěch! Bohužel se nedostavil..😥. Ale jako vůbec. A vůbec to neni chyba herců (ty to podle mě zahráli výborně!!). Problém je zase (jako už po několikáté) ve scénáři a podle mě tentokrát i v režii! Všichni pochopí, co chce film vyprávět. Pokud nejste úplný sabotérský hovada, tak se dokážete do životních příběhů i vcítit a možná i soucítit...ALE!! Tady to končí stejně jako samotnej film! Většinou otevřený konce miluju, ale tady jsem si opravdu přál aby přišel minimálně už o půl hoďky dřív. Celý to vyznívá úplně do ztracena a místo zamýšlení se nad tim, jakej může bejt osud pěkná kurwa, jsem se přistihl, jak přemýšlím nad tim až si projedu Jenninu fotogalerii až tenhle nudnej film skončí..🤔. A to je dost škoda, páč potenciál byl opravdu vysokej...!🤷‍♂️ ()

DonBraso

Pro mě jednoznačně zklamání. Čekal jsem festivalovku jak víno a dostal jsem kupodivu dost nemastnou neslanou J. Lawrence, kterou v mžiku oka překonal B.T.Henry, který paradoxně táhnul tento film aspoň kupředu. Tyhle filmečky mám rád, takový ty života, pomalé, ale zde je to fakt absolutně prázdné. O Lynse zjistíte až někde v půlce filmu proč tam vůbec je, to je lepší si přečíst obsah filmu. Hledání útěchy se bohužel úplně nepřetavilo. Je to jen čekání, jestli James najde větší porozumění o Lynsey, protože by rád byl s někým, no spíš by rád s někým chodil a ona se k tomu jaksi nemá nebo spíš neví jak se tomu postavit. 50% ()

xxmurphyxx

Nenáročná jednohubka na jedno pozretie a zabudnutie.  Nič moc sa tam nedeje, nikto nenatiahne brká ani nevyhrá Lotto, každý hrá to na čo má a hlavný príbeh je možno smutný, ale o žiadnu tragédiu antických rozmerov sa nejedná. Ale Lawrence je fajn a myslím, že aj celý film stojí na nej. ()

Vito_LePour

Film, který nepotřebuje speciální efekty, vystačí si s pár herci a lokacemi. Drží velmi mírné, ale konzistentní tempo a sází na dialogy, poměrně přehledný a jednoduchý děj a na herecké výkony, především dvou hlavních postav. ()

bonovox

Malý nenápadný film o vyrovnávaní sa s traumami z minulosti. Civilný výkon Jennifer Lawrence, kvalitné spracovanie a na záver možno trochu optimizmu do budúcna, celkom to stačí...70% ()

Polux

6/10 | Podobných nezávislých sociálních dramat o nějakých, životem unavených, ztroskotancích (ať už trpících na těle nebo na duši, případně obé), kteří se náhodou sešli, chvíli byli spolu, něco při tom ne/zažili a pak se zase rozešli (aniž by to mělo jakýkoliv dopad nebo vliv na cokoliv) jsem už v minulosti přece jen pár viděl a tohle je, bohužel, jen další z řady, které určitě neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne (a za rok si na něj pravděpodobně moc lidí nevzpomene). | Lawrence tady svou zraněnou veteránku, vracející se po rehabu zpět do civilního života, hraje skvěle, Henry svého traumatem poznamenaného automechanika ztvárnil, odvážil bych se soudit, snad ještě o malinko lépe (což je ale dáno i tím, že má daleko lépe napsanou roli než Lawrence a v případě jeho postavy se dá hovořit alespoň o minimálním faktoru zajímavosti), možná si někdo z nich dojde pro nějaké ty ceny a tím to pomalu končí. Zbytek je jako přes kopírák podobných nízkorozpočtových festivalovek, které začnou, pak jen tak plynou (ne, nic zajímavého se samozřejmě během toho nestane, postavy se nedočkají žádného charakterového oblouku, na jakoukoliv katarzi taktéž nedojde a jejich vztah neprojde žádným zásadnějším vývojem) a pak zase skončí. Nebýt dramaticky vypjatého "highlightu" uprostřed filmu (vzájemná konfrontace u bazénu), titulní herecké dvojice a milosrdné stopáže, byl bych v hodnocení téhle artovky ještě přísnější. | PeZet ()

BIG.NINE.CF

Je o spíš na 3*, ale Brian  nám zraje jako víno, tak dávám * navíc. Jennifer mi přišla prkenná víc než obvykle. Afgánský traumata, jsou nevyčerpatelný téma, ale naštěstí aspoň Brian neměl trauma z války, ale z civilního života, takže se to pěkně vyvážilo.  Ranní jednohubka která neurazí, ale znovu vidět nemusím. ()

FantomasMan

Vyberal som si večerný film medzi VOD službami a vybral som si dobre. Nie som fanúšik drám ale tento film ma pohltil a strávil som pri ňom príjemný večer. Odporúčam každému dospelému. ()

Sopholojong

Tazkotonazne nizkorozpoctove klise o zranenych dusiach so stredoamerickym feelingom, unudenou Jennifer a beznohym Brianom. Jeho oscarova nominacia je ale len plnenim kvot, nie nejakou zasluhou za vydrete predstavenie. To uz taka alkoholicka matka, ci opatrovatelka v uvode, si ju za svoje kratke, ale intenzivnejsie steky zasluzia viac. A esteze ta Lawrencka na konci ukaze kvalitnu "prdelku" v modrych bikinach, lebo tie jej sportove bombardaky a vytahane mikiny mi liezli poriadne na nervy. 5/10 ()

melmoth

Causeway nie je nijak objavný, či prevratný. Je poctivou drámou, ktorá žmýka svoje možnosti takmer na maximum. Jennifer Lawrence si pripísala ďalšiu silnú úlohu, Brian Tyree Henry dáva po Bullet Train znova vedieť, že s ním treba herecky počítať. Viac tu ()