Jedenáctiletý Desmond žije ve Vancouveru se svou matkou. Ta se sama utápí v problémech a Des, přestože je inteligentní a nadaný, tráví čas se svou "partou" na ulici drobnou kriminální činností. Zároveň sledujeme stejně starého Coreyho, který nezažívá zrovna idylický vztah s nevlastním otcem. Jejich cesty se protnou a oba chlapci navážou osudové přátelství. Mladí delikventi, živení nepochopením a nezájmem okolí, stupňují své malé zločiny a již brzy nebudou moci spoléhat na svou jistotu okamžitého propuštění z důvodu nízkého věku. A když selže snaha Coreyho rodičů i společenského systému o nápravu a rozdělení obou chlapců, drama vrcholí loupeží u pouličního dealera, kterého oberou mimo jiné o pistoli. Rozjíždí se kolotoč nešťastných náhod a špatných rozhodnutí. Tvůrci se snaží odpovědět na otázku, jestli se někdo rodí s přirozeným sklonem ke zločinu.
Snímek obdržel několik cen Gemini/Kanadská verze US Emy/ a mimo jiné i Leo Award pro debutujícího Brendana Fletchera za herecký výkon v hlavní roli. (Zrzunda)

umbjaz

poměrně zajímaví je, že film, kterej by měl patřit do povinný školní četby, tady hodnotilo jenom 137 uživatelů k dnešnímu dni. asi nějak tak to dopadá, když necháte děcko růst na ulici. rodina bez náznaku funkce, nebo normality. inteligentní dorůstající klučina s poruchou odobnosti a hlavně sebeovládáním. k tomu všemu jeden novej kamarád v utrpení a snaživá -ložka. děj 5*, příběh 5*, vyústění masakr. ()

ajaxx

Nemohl jsem na ten film 20 let přijít. Pamatoval jsem si to, ale nemohl jsem si vzpomenout jak se to jmenuje. Ale jestli jsem si to pamatoval 20 let, pak to na mě muselo udělat sakra dojem. Za plnou... ()

Sekon

Hodně dobrý film. Reálné vyzobrazení špatných rodinných vlivů na dítě. Reálné vyzobrazení čímdál horší mládeže. Film, který vás vtáhne. Nicméně i když se mi film líbil a vtáhl mě, tak nemůžu říct že by mě nasákl. Je syrový, zahraje na emoce, ale dokážu si představit že by mohl i víc. Úplně mě to nedostalo, ale přesto mě to celkem znechutilo a skončit to nemohlo samozřejmě jinak. Kvalitní práce. 4 hvězdy. ()

SonaLaly

Vo filme nie je zachytený len život a vnútorný rozklad dieťaťa, ale ide aj o zlyhanie celého systému, ktorý ho vytvoril. Zlyhali rodičia a taktiež škola a celá spoločnosť, ktorá mu nepodala pomocnú ruku ešte v skorých rokoch v detstve. Vo veku 11 rokov už je ťažké niekoho meniť a vtedy už žiaľ ani dobrý psychológ moc neurobí zázraky, ak dieťa žilo v takých zlých podmienkach. Vo filme oceňujem použitie ručnej kamery, aby pôsobil realistickejšie. Je to prvý film s Brendanom Fletcherom, ktorý zvládol bravúrne. ()

serbero

Silný príbeh o 11 ročnom chlapcovi, ktorý sa pohybuje na dne spoločnosti, matka ho zanedbáva, žije v úplnej chudobe a jediné čo mu ostáva je byť pouličným grazlom. Dostane druhú šancu na zmenu , no chlapec, ktorého zmenil na grazla ho stiahne späť na zlé chodníčky, ktoré mu bude nakoniec osudné. ()