Zamilované maso

• Velká Británie Meat Love (více)
Krátkometrážní / Komedie / Romantický / Fantasy
Velká Británie / USA / Západní Německo, 1989, 1 min

Režie:

Jan Švankmajer

Scénář:

Jan Švankmajer

Kamera:

Svatopluk Malý

Minútový snímok netradičnej lásky, ktorá tak rýchlo ako začala aj končí. Švankmajer ani nemôže byť viac švankmajerovskejší. Hudba z rádia, tanec a vášeň milencov, sex v tanieri s múkou v podaní dvoch plátkov zamilovaného mäsa... Život je niekedy príliš krátky a preto ho treba naplno využiť. (m4k)

Elementál

Maso se plácá v mouce a tančí. Graficky i myšlenkově zajímavá hříčka, ale ledy neboří a genialitou neoplývá. Podle komentářů jsem se dočetl, že některým uživatelům to tak přijde, ale dle mého se jedná jen o povedenou taškařici, na kterou se někdy rád podívám znovu... ()

Jazzzz

Myslím že to bylo slabé i na jednu minutu.. Ještě štěstí, že to nebylo delší. Ale musím uznat, že jistý vtip je v této minutě skryt... A závěr vyloudí na tváři sic drobný, ale upřímný úsměv... ()

gjjm

Jsem to ale barbar. Dvě flákoty masa (zamilované?) spolu chvilku tančí, spadnou do mouky (erotická metafora?) a Někdo je začne smažit - výsledné řízky už Švankmajer neukáže, asi je sežral. V tak jednoduchém ději jsem se nechytal (ale tak to mezi mnou a romantickými filmy chodí), možná by to chtělo téma trošku rozvinout do hloubky, navíc mi to přijde velmi podobné několika místům v Možnostech dialogu. Vlastně nevím, proč bych měl dávat vyšší hodnocení. Motiv je jenom nahozen a ne rozvinut, animace taky není nijak zvlášť úžasná, zvlášť na Švankmajera ne, výtvarná stránka, trochu podobná Mužným hrám, mne dokonce trochu štvala. ()

dANo

Jeden z najlepších animovaných filmov, ktorý krásne kombinuje hudbu, lásku, tanec, vášeň, sex... a to všetko v podaní dvoch plátkov mäsa. ()

solskjaer

Vizuálně bohatý minutový snímek nabitý plnohodnotým Švankmajerismem. Jde vlastně o příběh dvou plátků masa kteří po nakrájení oživnou .Jeden plátek je samice druhý je samec . Kdo je kdo poznáte snadno po úvodních sekundách. Po romantickém tanečku a laškováním a milováním v hladké mouce jsou najednou tyto dva zamilované plátky masa násilně napíchnuty na vidličku a nemilosrdně vrženy vstříc rozpálený olej. Švankmajer zde vlastně vypodobnil jak vznikají , ale hlavně co prožívají pravé české "šnicly". ()

Dronte

Tuhle minutu jsem si opravdu užil. I když jsem, co se stravovacích návyků týče, něco jako vegetarián, Zamilované maso jsem si vychutnal... Skvělý koprodukční film. ()

SpaceOdyseus

I na plose pul minuty se Svankmajerovi povedlo zazarit, tentokrat s bizarni laskou k masu. Absurdne surrealisticka pointa je opravdu necekana a o to vice vtipna. ()

Arach.No

Každý žijem jenom jednou a tím nejdůležitějším prožitkem je láska, která ale nemá dlouhého trvání. Originální kousek s masem, který byl později více rozvedený nejenom v Šílení. ()