Reklama

Reklama

Slalom

Trailer 1

Obsahy(1)

Dospívající Lyz má před sebou zářivou kariéru ve vrcholovém sportu. Talentovaná sjezdová lyžařka přichází do vyhlášeného tréninkového kempu, který vede charismatický Fred, tvrdý, ale pozorný trenér. Pro Lyz, která pochází z rozvrácené rodiny a má velmi problematický vztah s matkou, je pohledný starší muž vzorem, ke kterému zbožně vzhlíží. Ve chvíli, kdy přichází zlom v její sportovní kariéře, dojde v jejím soukromém životě k mnohem temnější události. Nezkušená dívka se ocitá uvězněná v situaci, v níž se prolíná nerovná romance a sexuální zneužívání. Slalom je aktuálním sportovním dramatem, které ale pojednává o velmi univerzálním problému toxických vztahů a zneužité dominance. Debutující Charlène Favier se v něm představuje jako velmi zručná režisérka, schopná spojit závratný pocit z ovládnutí příkrého svahu s citlivou sondou do intimity dospívající ženy. (Artcam Films)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (11)

galiea 

všechny recenze uživatele

Trošku mě překvapuje, jak nízké hodnocení zde film má. Na jednu stranu téma není zrovna světoborné a ani v průběhu filmu se nestane nic překvapivého. Na druhou stranu, vykreslení emocí, beznaděje a vizuální stránka mi za těch pět hvězd stály. Úplně jsem v nozdrách cítila mrazivý vzduch a dostala jsem chuť nasadit lyže. Nejlepší scéna podle mě byla, když Lyz se svou maminkou ležela v posteli, tak ji objímala a Lyz brečela a brečela - a ačkoli matka nevěděla ani zbla o dceřiných problémech, nebo smutek přisuzovala úplně jiným důvodům, divák dobře věděl, jaký boj a zmatek se v dceři v tu dobu musí odehrávat. Ta tichá mateřská podpora podle mě nakonec zapříčinila závěr filmu. Příjemný civilně natočený snímek, kde se o emocích nemluví, ale intenzivně se prožívají. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

To, čo začne ako klasický športový film, sa postupom času začne premieňať na vzťahovú drámu. Pričom pod pojmom vzťah si v tomto prípade môžeme predstavovať všeličo a aj to všeličo tu nájdeme. Veľmi citlivo nakrútená osobnostná dráma a o jednej peknej talentovanej športovkyni, ktorá si hľadá svoje miesto vo svete, predovšetkým medzi dospelými, ktorí majú od nej isté očakávania a kolektívom rovesníkov, ktorí jej výkonnostne nestačia. Osamelosť Lyz tak sprevádza zrejme už odmalička, túžba po náhrade otcovskej autority, túžba po láske a akceptovaní kamarátov je veľká. Kam to bude smerovať? Zabudnite na vyšľapané cestičky športových drám, Slalom je vo svojej podstate iný žáner. ()

Reklama

TheSpearCZ 

všechny recenze uživatele

Zajímavý belgický počin, který začíná jako rutinní sportovní film, ale poté se čím dál tím více přeměňuje na vztahové drama o nadějné sportovkyni a jejím trenérovi, kteří si spolu začnou, protože v něm mladé děvče vidí autoritu, kterou od rodičů nikdy předtím neměla. Škoda, že si film neudrží více diváka jako přibližně ve čtvrtině filmu, kdy se nám dostává i sexuálním scénám, ale na konci už to ztrácí dech. Jinak na to, že se jedná o ženský debut, tak to obstálo dobře. Čisté 3* ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

[FEBIOFEST] Trochu podobný zážitek jako při Varech na Rozkoši, ale trochu jinak. I když na sex taky dojde. Snaha dosáhnout výšin (haha) za každou cenu, ale poté vyrozumění, že tomu asi tak není, a nikdo si nechce takto zničit život. Nějaké morální zásady a psychickou změnu této postavy v tomto filmu však tolik nevidíme. Taky jako nedávní panicový návštěvník Alp jsem byl dost zklamaný z nevyužití potenciálu těchto hor. Nicméně právě onen morální neposun je to, co zde nejvíce ublížilo, protože film tak nějak potom nedává smysl svým finále. I tak to bylo další takové psychické nebo sociální drama, které na festivalech vždy očekávám a i když toto je spíše čajíček, tak stále to funguje dobře. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

športovo-vzťahová dráma + festivalové comming-of-age + #metoo s jednou z najpresvedčivejších a najmrazivejších scén podvolenia/znásilnenia od dôb posledného tanga v paríži. parádne horské scenárie, subtílna epika, ešte subtílnejšia symbolika (lajtmotív vlka) a mikrosubtílna, akurátna miera "telesnosti" (v súčasnosti vo francúzskej kinematografii veľmi preexponovaná). ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama