Reklama

Reklama

Milostné historky

  • Francie Les Choses qu'on dit, les choses qu'on fait (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Navzdory příslibu společně strávené dovolené s přítelem Françoisem na francouzském venkově se těhotná Daphné ocitá sama ve společnosti jeho bratrance Maxima. François musel narychlo odjet do Paříže, aby zastoupil nemocného kolegu. Celé čtyři dny v jeho nepřítomnosti se Daphné s Maximem pomalu poznávají a prvotní nesmělost střídá intimita, již dvojice skrze vyprávění o milostném životě postupně sdílí. Ukazuje se, že jste-li lásce otevření, vstoupí do vašeho života bez zaklepání. Co omamně sladká a opojná, ale i unikavá a nestálá vášeň může způsobit? Vtiskne bytí nový rozměr, nebo se promění v bolestnou propast? Emmanuel Mouret vzdává hold francouzské tradici, v níž má milostný cit neochvějné postavení. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (17)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Kompozične síce vynikajúce, ale to je asi tak všetko, čo hnalo tento film smerom vpred. No dobre, ešte aj to francúzske čaro a atmosféra tomu pridalo kus kvality, ale to je už asi fakt všetko. Inak to bola na môj vkus až príliš promiskuitná "romanca", kde sa to na môj vkus miešalo viac ako by bolo vhodné. A napokon to všetko viedlo k dosť predvídateľnému vyvrcholeniu... Takže z tohto pohľadu to bola skôr škoda. Ale inak sa to celkom dalo, aj tie dialógy a spomienky zaobalené do "romantického" šatu mali čo povedať. Slabšie 3*. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Komplikovane romanticke drama. Scenar je zajimave konstruovan. Chaos lidske blizkosti , pasti lasky a monogamie, vitecna vypraveci zkusenost. "Mit rad cloveka, ze je hezky, ma rad kocky, tenis a Mozarta, tim ziskas kapital, ne lasku. Cilem je uspokojit sexualni touhy. Pujc mi svy telo, ja ti pujcim svy" rika hrdinka. Nejhorsi co se muzovi muze stat je starat se o cizi dite. Jeden pribeh vede do druheho az se ocitnete neocekavanym zpusobem tam, kde vse zacalo. Francouzske a artove zamerene publikum nebude mit vetsi poteseni jako s touto romanci s inteligentnimi postavami. Takovy konec jsem necekal s otevrenymi prilezitostmi co by se mohlo stat priste. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Nečekala jsem nic převratného, ovšem dostala jsem jen plnou náruč záletníků, lhářů a povrchních lidí, kteří si lásku libovolně zaměňují za vše, co se jim zrovna hodí, ať už je to touha po sexu či podléhají momentální přitažlivosti.. Romantiku jsem v tom opravdu neviděla a lásku už vůbec ne.. Drama to bylo, když to jedna chtěla poctivě dokoukat.. Úsměv na tváři mi nevykouzlila ani jedna z postav, s upřímným politováním.. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Přesně něco takového jsem očekávala od francouzské kinematografie. Tohle je jejich rukopis. Tady ten se týká hlavně milostného života všech protagonistů a je to vykreslené nádherně barevně, takže jsem se nestačila vůbec nudit. Jak křehké jsou někdy vztahy, co se za nimi skrývá, jak je láska někdy komplikovaně a přesto přirozeně přelétavá, aby se nakonec ustálila na jednom místě. Nádherná hudba spolu s vynikající kamerou tu atmosféru už jen podkreslila. Emociální lahůdka je to v každém případě. 85% ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Francouzi jsou blázínci, kteří ale o lásce rozhodně umí točit pěkné filmy. Tady se dočkáme tak trochu moderní verze Dekameronu, kdy si dva dosud neznámí lidé vyprávějí o svých milostných zážitcích… a to ještě netuší, jak se jejich vztahy dále zamotají. Nechybí dva milostné trojúhelníky, ve kterých se každičkou chvíli mění strany (kdo byl podváděný, sám podvede a naopak) a po většinu času je to velmi zajímavá podívaná. Zábavné a smutné (nechtěla bych takový vztah ani omylem) zároveň. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama