Borůvkový vrch (TV film)

Česko, 2002, 79 min

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +naprosto excelentní herecké výkony pana Donutila a paní Adamovské, celé je to jako ze života -hudební podkres mě opravdu nezaujal, zpracování nevybočuje z průměru/// Smutný to příběh, který je však pravdivý až to bolí. Drobné úsměvy střídá melancholie nad faktem, že tohle čeká možná i nás./// Celkem 57%///(7.6.2009)

Poměrně slušný televizní film s výborným Miroslavem Donutilem. Hraje tu člověka,který se bojí smrti a který díky strachu pomale přichází o rodinu....Všichni zůčasnění herci jsou skvělí. Pan režisér by se měl spíše zaměřovat na televizní tvorbu než ambiciozní kino-filmy,kde mu to jde poslední dobou daleko hůře.(8.6.2009)

Zajímavý námět, ale pro mě i napodruhé jen polovičatý zážitek. Herecky skvěle obsazené, ale mě zkrátka Donutil nějak nedokázal přesvědčit, že se ztotožnil s postavou Karla Krále. Charaktery postav kolem Karla Krále mohly být víc prokresleny. Návrat do života podán rozpačitě. Trochu drama, trochu komedie; celkově převládá tápání.(8.6.2009)

Miroslav Donutil exceluje v roli hudebníka s těžkou chorobou. Ale psychika s člověkem někdy udělá víc...(23.7.2003)

• Matrinx

Ta jeho teda byla velká coura... 20let se o ní stará, a najednou má infarkt - a už není takový chlap, a jen tak ho odkopne. Vážně nemám rád českou kinematografii, její způsob vyprávění, její scénáře. Tento film mi skutečně šel na nervy, konečně ho mám za sebou... Jedna hvězdička. Zrovna dneska jsem si říkal, že jsem jí ještě tenhle měsíc žádnému filmu nedal, tak už jsem se napravil :)(7.6.2009)