poster

Manželka Ronalda Sheldona (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2001, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kozlowski8
  ***

  Detektivní příběh o vztazích v rodině, poznamenané zločinem. Zpracování klasických autorů britských či amerických detektivek ve formátech TV filmů bývají často velice zábavné, obdařené lehkou ironií a suchým humorem, který je často divákovi servírován domácími hereckými esy. Proto mám podobná dílka rád. Tento film mne vyloženě nezklamal, ale ani nenadchnul. Řadím ho mezi průměrné. Průměrný je po všech stránkách, včetně té herecké. Žádný z herců nevyčníval nad ostatní (snad pouze Jitka Schneiderová svým nádherným úsměvem), nikdo mne však ani nedal důvod ke kritice. Rozhodně koukatelná záležitost. 60%.(7.5.2014)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Průměrná tv detektivka, která má sice dosti slabý děj, který je spíše pitomý, než záludný, ale na druhou stranu má hodně slušné obsazení, kde slabší výkon předvádí snad jenom Filip Blažek, což je zajímavý přírodní úkaz, neb u něj je ztráta vlasů přímo úměrná zlepšení jeho hereckého profilu. Zbytek herecectva v hlavních rolích je de facto bezchybná a slušel by jim lepší scénář, tahle Quentinovka není špatná, ale možná až příliš komorní a se závěrem "sejdeme se všichni pospolu a budeme odhalovat vraha" ala Poirot, což ovšem k americkým detektivkám moc nesedí, alespoň pro mě. A taky tam nebyla vesmírná vydra s chapadlama, znáte to.(24.1.2016)

 • Marthos
  ****

  Americký autor, který používal pseudonym Patrick Quentin napsal řadu poutavých a úspěšných knih, i u nás hojně vydávaných. Pokusil se vytvořit z detektivky společenský román se smyslem pro psychologickou drobnokresbu, s vynalézavými zápletkami a překvapivým rozuzlením. Jeho příběhy se obvykle odehrávají v komorním rodinném prostředí a jsou poznamenány pocity úzkostné podezíravosti lidí si nejbližších a pokrevně spřízněných. Tak je tomu i ve hře Manželka Ronalda Sheldona. Zdeněk Zelenka jako obvykle svěřil titulní part svému dvornímu herci Viktoru Preissovi, který má podle mého skromného soudu vzácný dar ztvárnit jakoukoli podobu distinguovaného inteligenta až už v kladné nebo záporné rovině. Tradičně hvězdná kohorta hereckých es (Skopal, Maciuchová, Medvecká, Němec, Schneiderová, Stašová, Postránecký) je na svých místech čili není důvod se znepokojovat. Vzhledem k absenci skutečně kvalitních detektivek jsem opět mile potěšen.(11.7.2010)

 • nascendi
  **

  DickSand tvrdí, že stačí sa pozrieť na obsadenie. Obávam sa, že nestačí. Asi som prehliadol tie skvelé herecké výkony, pretože si vybavujem iba obvyklý štandard známych hercov. Tie ich gestá a mimiku som už videl mnohokrát. Opätovne som sa nechal nalákať na TV film, z ktorého ma zaujala nanajvýš tá inkriminovaná manželka.(1.9.2009)

 • carl.oesch
  odpad!

  Nevím, značně se rozcházím se zdejšími hodnotiteli, ale mně je z těchto ČT adaptací nevolno. Připomíná mi to až příliš dobu vlády jedné strany a podobná veledíla, kde čeští herci s vyjukaným výrazem napodobovali to, co jsme občas mohli vidět v originále. A nechápu (a to bylo i zde, po skoro patnácti letech, či kdy to veledílo vzniklo), proč jinak docela dobří herci podávají tak prkenně hysterické výkony, kde se v nich najednou vzala ta šmíra okresní kategorie. Patrika Quentina neřadím k těm nejoblíbenějším, nicméně i tak mně jeho zpracování ČT připadá velice slabé (slušně řečeno), jenom doufám, že nějaký génius v ČT nezkusí zpracovat podobně "dokonalým" způsobem třeba Poirota nebo (to by byla teprve bomba) Jesse Stona......(17.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace