Manželka Ronalda Sheldona (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2001, 97 min

Detektivní příběh o vztazích v rodině, poznamenané zločinem. Zpracování klasických autorů britských či amerických detektivek ve formátech TV filmů bývají často velice zábavné, obdařené lehkou ironií a suchým humorem, který je často divákovi servírován domácími hereckými esy. Proto mám podobná dílka rád. Tento film mne vyloženě nezklamal, ale ani nenadchnul. Řadím ho mezi průměrné. Průměrný je po všech stránkách, včetně té herecké. Žádný z herců nevyčníval nad ostatní (snad pouze Jitka Schneiderová svým nádherným úsměvem), nikdo mne však ani nedal důvod ke kritice. Rozhodně koukatelná záležitost. 60%.(7.5.2014)

• carl.oesch

Nevím, značně se rozcházím se zdejšími hodnotiteli, ale mně je z těchto ČT adaptací nevolno. Připomíná mi to až příliš dobu vlády jedné strany a podobná veledíla, kde čeští herci s vyjukaným výrazem napodobovali to, co jsme občas mohli vidět v originále. A nechápu (a to bylo i zde, po skoro patnácti letech, či kdy to veledílo vzniklo), proč jinak docela dobří herci podávají tak prkenně hysterické výkony, kde se v nich najednou vzala ta šmíra okresní kategorie. Patrika Quentina neřadím k těm nejoblíbenějším, nicméně i tak mně jeho zpracování ČT připadá velice slabé (slušně řečeno), jenom doufám, že nějaký génius v ČT nezkusí zpracovat podobně "dokonalým" způsobem třeba Poirota nebo (to by byla teprve bomba) Jesse Stona......(17.3.2014)

• EKLEKTIK

Televizní detektivka, jejíž zápletka a herecké výkony mě zaujaly tak málo, až jsem si raději začal všímat výpravy, jež mě svou nepatřičností, naopak zaujala hodně. Pokus o vytvoření iluze, že se příběh odehrává v U Ass A, tady opravdu nevyšel. Kromě pár aut z americké produkce, je tu vše špatně. Interiery s českými vypínači na stěnách, s typyckým nábytkem z běžné konfekce a televizními přijímači v provedení, v jakém se na americkém kontinentu, v takových stavbách nevyskytují. Výtvarník, či architekt, který je pod tímto "paskvilem" podepsaný, snad nikdy neviděl žádný americký film a nebo alespoň televizní inscenaci "Zlaté rybičky", z roku 1979, ve které se interiery, dekorace a kostýmy opravdu povedly.(16.8.2015)

• nascendi

DickSand tvrdí, že stačí sa pozrieť na obsadenie. Obávam sa, že nestačí. Asi som prehliadol tie skvelé herecké výkony, pretože si vybavujem iba obvyklý štandard známych hercov. Tie ich gestá a mimiku som už videl mnohokrát. Opätovne som sa nechal nalákať na TV film, z ktorého ma zaujala nanajvýš tá inkriminovaná manželka.(1.9.2009)

Průměrná tv detektivka, která má sice dosti slabý děj, který je spíše pitomý, než záludný, ale na druhou stranu má hodně slušné obsazení, kde slabší výkon předvádí snad jenom Filip Blažek, což je zajímavý přírodní úkaz, neb u něj je ztráta vlasů přímo úměrná zlepšení jeho hereckého profilu. Zbytek herecectva v hlavních rolích je de facto bezchybná a slušel by jim lepší scénář, tahle Quentinovka není špatná, ale možná až příliš komorní a se závěrem "sejdeme se všichni pospolu a budeme odhalovat vraha" ala Poirot, což ovšem k americkým detektivkám moc nesedí, alespoň pro mě. A taky tam nebyla vesmírná vydra s chapadlama, znáte to.(24.1.2016)