poster

สาวลับใช้

 • angličtina

  The Maid

Drama / Fantasy / Horor

Thajsko, 2020, 100 min

Režie:

Lee Thongkham

Kamera:

Brandt Hackney

Střih:

Lee Thongkham
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ja.Malachi
  **

  ..2*za tú trošku krvi na záver..inak sa to vlieklo že bez preskakovania bych to nedal...:)..inak nepochopím tú náturu alebo čo to je tých akože boháčov ako tak môžu žiť?..ved to len sedelo alebo stálo...fajčilo a pilo..to komu by sa tak chovať doma chcelo...dobre že im zadok po vys.atí neutierali...a možno aj..len to neukázali...:D..(28.9.2020)

 • darkrobyk
  ****

  Tuctová duchařina s lacinými lekačkami se nakonec přehoupne do zábavného slasheru, kdy se kupí jedna mrtvola na druhou. Než k tomu však dojde, sledujeme v pomalejším tempu, ale s pěknou kamerou i hudbou, osud nové služebné Joy, která se přijede do velikého domu starat o malou holčičku. Ta má podle ostatních vidiny a fantastické představy, v nichž se setkává s duchy. Proč ale u ní každá další služebná vydrží jen chvíli? Že by duchy viděla rovněž, ale rodiče holčičky ne? A co se stalo se služebnou, na niž tu všichni vzpomínají, ale nikdo o ní nechce mluvit? Joy se pokusí záhadě přijít na kloub. Formálně příjemné, práce s nožem slušná, byť bych ubral pixelovou krev a přidal skutečnou, a závěr solidní, jelikož se ukáže, že ona rozverná taškařice má přeci jen trochu jiný rozměr, než se zprvu zdálo. Snad jen - opice fajnová, duch služebné mizerný...(7.10.2020)

 • Arsenal83
  ***

  Bol som naozaj prekvapený, začalo to a dlho aj pretrvalo ako funkčný horor s nápadom. Neprináša len tú typickú duchárčinu, prináša aj zaujímavý príbeh, niečo, čo chcete odhaliť. U mňa prišiel záujem o toto všetko hneď od prvých minút, okamžite to takou ľahkou atmosférou vtiahne a dobre to je všetko doladené hudbou, bez ktorej sa žiadny dobrý horor nezaobíde. Ľakačky podľa mňa veľmi vydarené, dokázali vystrašiť. To, že to postupne prešlo až do slasheru som žiaľ neuvítal. Ten záver považujem za nezvládnutý a tak ostanem na silných troch hviezdach.(27.9.2020)

 • Yoshimitsu
  ****

  Bál jsem se thajského hororu služebná, že to bude průser a hlavně, že nesnesu ty šikmoočka. Výběr herců byl zvolen dost vkusně. Hezky se na ně dívalo hlavně na paní domací Umu ne Thurman, ale thajskou krásku. Závěrečná půlhodina je dost krvavá a z té napjaté atmosferické duchařiny se to přepne v komediální masakr. Dávám 75%(8.10.2020)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Milé překvapení z Thajska, které si zaslouží pozornost. Příběhově film jede dle klasické šablony. Nová mladá dívka nastoupí jako chůva v jedné bohaté rodině, kde straší duch předchozí chůvy. Lekačky sice moc nefungují a maska ducha je hodně průměrná, ale naštěstí se poslední půl hodinu film z duchařiny přehoupne v poměrně dost krvavý slasher, který předchozí né příliš zajímavou hodinu přebíjí hned několika směry. Natočeno v pohodě a herci taky neurazí a trošku mě mrzí, že nemohu zvýšit hodnocení, protože první polovinu jsem se spiše nudil než bavil a kdyby scéna v sále měla o 5 minut déle, tak bych bez váhání platil zlatem. Příběh**, Akce***, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10.(25.9.2020)