Uzumaki

Začalo to zcela nevinně: Kirie přistihla otce svého přítele, jak v naprostém vytržení pozoruje spirálovitou ulitu hlemýždě, nevnímaje svět okolo sebe. Mužova bezpříkladná posedlost spirálami zasahuje vše od rozvířeného trávníku po stočenou roládu do polévky. A netrvá dlouho a Kirie přichází na to, že její rodné městečko zasáhla kletba, kvůli níž se všichni jeho obyvatelé mění ve spirály. (kiddo)

tylacin

japonská bieda, s chabým začiatkom, pomerne pekne sa stupňujúcou sériou podivností, prerastajúca do patetickej absurdity. nedá sa odoprieť pekná kamera a psychadelické frky, príjemne bizarné obrázky. Najkrajšou časťou filmu bola pre mňa posledná kapitola s výbornou hudbou, ale jedna kapitola film nerobí ()

vrch07256732

Japoncom sa jedno musí uznať - dokážu vytvoriť horor (v tomto prípade dokonca celkom vydarený) z hocijakej kraviny - tu konkrétne posadne mesto znak či tvar špirály. Film samotný je poňatý režijne a scenaristicky klasicky japonsky - spústa kecov, málo činov, no napriek tomu dokáže zaujať už len tým originálnym námetom + čo z toho naši šikmookí priatelia vykresajú. A ono to zopár vydarených a originálnych hororových scén dalo - dokopy tak 4-5, ale tá záverečná stála za to čakanie. Ako to japonci zvýknú skĺbili tu aj Fantasy a (klasicky) nejakú tu drámu a práve tým film pôsobí originálne. Kto nemusí rozťahané ukecané japonské filmy, toto mu logicky nesadne. ()

Dalajlada

Nápadité psycho, které však spíš než vyleká nebo přivede k přemýšlení, děsivě nudí. Filmu se nedá vytknout nápad, ani způsob zpracování, ale 75 minut nudy se nedá zachránit 15-ti minutami menší nudy. Připadalo mi to jako něco od Lynche v japonkém podání. ()

TylerD.

Bohužel, já tyhle nový japárny nedávám. Staré filmy od Kurosawy jsou dokonalé (na svou dobu) ale všechny tyhle Kruhy a Spirály jsou na jedno brdo - nudné, natahované, neherci mají stupidní výrazy a ještě stupidněji se chovají. Spíš než baví mě tyhle filmy iritují od první minuty. Kužel, Válec ani Oblouk už nerisknu :D Ještě že s hranatými tvary už začali Amíci :) Mimoto, některé scény v tomhle filmu vůbec nechápu proč tam byly. A končím než dám pryč i tu jednu hvězdu. ()

GabrielIstok

Popravdě jsem byl krapínek zklamaný neboť jsem od filmu čekal trošku více napětí a děsivosti. Kdyby jsem nečetl manga námět rozhodně by jsem nebyl tak znuděný u tohodle filmu. Avšak kamera a efekty byly úžasné takže si myslím že film si zaslouží 70%. ()