Reklama

Reklama

Uzumaki

Trailer

Obsahy(1)

Začalo to zcela nevinně: Kirie přistihla otce svého přítele, jak v naprostém vytržení pozoruje spirálovitou ulitu hlemýždě, nevnímaje svět okolo sebe. Mužova bezpříkladná posedlost spirálami zasahuje vše od rozvířeného trávníku po stočenou roládu do polévky. A netrvá dlouho a Kirie přichází na to, že její rodné městečko zasáhla kletba, kvůli níž se všichni jeho obyvatelé mění ve spirály. (kiddo)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (106)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

No, takže po letech přichází edit a hvězda dolů= Po přečtení celého komiksu a znovukouknutí na tenhle film mi je skoro smutno. Absolutně nechápu, kde se vzala ta myšlenka natočit rychle film, když měl Ito hotovou zatím jen cca první třetinu svého mástrpísu..?! Přitom by stačilo rok(možná dva)počkat, obsadit lepší herce(ti dva v hlavních rolích jsou vážně špatní) a dát do toho kapičku více peněz a vznikl by legendární bizarhorror ze kterého by tuhla krev v žilách. Takhle je to jen násilně a nešikovně ukončený, atmosféricky přesný přepis rozjíždějícího se příběhu...Obrovská škoda ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Parádní bizarní japonský horror. Na městečko Kurozu-cho dopadla kletba. Vše se v něm postupně mění ve spirály. Kletba je neúprosná. Dívce Kirie, jejímu milému Shuichimu, i ostatním obyvatelům městečka nezbývá než bezmocně přihlížet jejímu drastickému působení. Lze vůbec kletbě uniknout? Ze začátku ujetá komedie, která se postupně změní v neutěšenou a depresivní záležitost. Atmosféra tohoto dílka je vskutku mrazivá! Na některé scény budete jen nevěřícně zírat. Přeměna mladíka ve spirálu, kluk měnící se ve šneka, předlouhé vlasy natočené do tvaru spirál a mnohé další chuťovky. Vynalézavost autorů ve vytváření spirál zřejmě neznala mezí. 9/10 ()

Reklama

yenn 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl Uzumaki hodnotit jako vážný horor, nemohl bych mu dát více než ***, anžto hutnou atmosférou zrovna nedisponuje a ani příběh není nic moc. Příliš vážně jej však brát nedokáži (nejspíš tak ani míněn není) a jako hravé dílko na téma „kam všude lze nastrčit spirálu“ je sympatickou a vcelku bizarní podívanou. 7/10 ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Uzumaki“ je zase trochu jiný horor, který se místy až moc jednoduše snaží diváka vyděsit – používá k tomu nástroje, které jsou pro japonský horor až moc typické. Když ale zůstává jen u své vlastní ujetosti, rozhodně tomu nelze upřít nápad a snahu udělat ze spirály skutečně děsivý symbol. To se částečně daří, ale film stejně zůstává spíše slabším, protože efekt, který na vás bude mít, nebude nejspíš nijak dlouhodobý. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Vynikajúca, absolútne šialená (a originálna) manga Spirála v češtine vyšla v Zoner Press v trilógii v rokoch 2010 - 2011 a v roku 2021 toto kultové japonské dielo vydala CREW v masívnom omnibuse. Je to vec vskutku nevídaná a bizarná i na japonské pomery äa to už je vážne čo povedať). Filmové spracovanie dopadlo dobre a 4* s podľa mňa zaslúži. Svojráznemu režisérovi sa vcelku adekvátne podarilo sfilmovať nesfilmovateľnú (?) predlohu, takže sa dočkáme špirál v najnečakanejších úsekoch a momentoch, ale i obrích ľudských slimákov a bláznivých vlasov. Divák je absolútne pohltený totálne nepredvídateľnou zápletkou a bizarným dejom a keď už si myslí, že tvorcovia nič šialenejšie nedokážu vymyslieť, hneď z nasledujúcej scény pochopí, aký naivný bol ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Film byl natočen jěště předtím, než Junji Ito dokončil mangu. Film proto odhaluje rozdílný konec a původ děje. (TomikZlesa)
  • Obličej, který mužete vidět při sledování záznamu Shuichiovo otce a podruhé když Kirie vstoupí do jeho domu, patří právě Kirie. (TomikZlesa)
  • V některých scénách si můžete všimnout, že oblast v záběru je digitálně zkroucena do tvaru spirály. Např. když se Kirie a Shuichi vracejí domů ze školy, po jejich levé straně je zkroucena země. Další je např. v levé častí prvních červánků. Další když Shuichi dotelefonuje v nemocnici s panem Tamurou. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama